Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi Vezető Testület...

A Jehova Tanúi Vezető Testülete miből él?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy a Tanúknak van munka helyük ami mellett még el végzik azt a szolgálatot amit rájuk bíznak a vének. Ez eddig ok, csak tisztelni tudom őket, hogy van energiájuk ezt végig csinálni. Na de a Tisztelt Vezérkar miből él, hogy meg engedhet magának olyan öltönyöket meg karórákat amelyekről én csak álmodni mernék.

Félreértés ne essék, nem vagyok én se irigy se féltékeny csak egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy azok az emberek akik a történelmi egyházakat becsmérlik, hogy nem tudnak oda figyelni a sajátukra és megkérdőjelezni ugyan azzal az ítélő szellemmel mint emezeket?



#tolvaj #Jehova tanúi #rabló #vezető testűlet
2016. dec. 14. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Hát eltartja őket a tanùk népes tábora bőséges adománnyal
2016. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Részvénytársaság, nem?
2016. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Hogy miből élnek?


"Összesen öt luxus ingatlant dobott a piacra a Jehova Tanúi vallási csoport New Yorkban. Csaknem húsz millió dollárért kínálják az ingatlanokat - számolt be a The New York Times.


A Jevova Tanúi szervezet azt tervezi, hogy központját elköltözteti Brooklynból. Ezért minden ottani ingatlanát eladja. Az öt lakás kínálati ára 18,8 millió dollár [ ~4 milliárd forint ], a lakásokban több, mint száz évig dolgoztak illetve ott szállásolták el vendégeiket is."


képek:

[link]


[link]


forr.: [link]


[link]


És persze emellett bejegyzett részvénytársaság is. Minden amerikai tőzsdén lévő cégnek nyílt könyvelést kell bemutatnia. Az Őrtorony Zrt.-nek pedig közvetetten 2011-ben, több millió dollárnyi befektetése van az alábbi cégekben:


[link]


Néhány példa a 32 oldaltól: Coca Cola, Johnson and Johnson, Nike, Apple, JP Morgan, VISA, Caterpillar, Intel, IBM, Microsoft, Verzion communications, AT&T, Cisco, Goldman Sachs, Oracle, Procter & Gamble, energetikai cégek, befektetési alapok, stb.


S bizony dollármilliókról van szó! A gonosz világi cégekbe vetik inkább bizodalmukat istenük helyett! Persze ők nem részei a világnak... Csak hát ugye ezt nem közlik az Őrtorony kiadványokban, mélyen hallgatnak arról, hogy hova mennek a testvérek összekuporgatott adományai! Hát ide:


itt ezt a képet az egyik vezetőtökről, Samuel Herd-ról:

[link]


Ez a kép az egyik vezetőjükről, Samuel Herd-ról készült. Több millós arany rolexel mutogatja magát a kamerának! Vagy itt egy másik vezetőjük, Anthony Morris:

[link]


És ennek tetejébe a vezetőiteknek van képük ilyet írni az egyik régebbi kiadványukban:

"Akiket Jehova Tanúi világközpontjában különleges teljes idejű szolgálatra fogadtak el, mindannyian aláírtak egy szegénységi fogadalmat, amint azt a Vezető Testület minden tagja, valamint a Bétel-család összes többi tagja is tette. Ez nem azt jelenti, hogy ők egy örömtelen, minden kényelem nélküli életet élnek. Azt azonban jelenti, hogy részrehajlás nélkül megosztják A LEGSZERÉNYEBB ételt, hajlékot és költségtérítést, amelyet mindenkinek biztosítanak, aki ilyen szolgálatban áll." (jv 21. fej. 351. o. Mindezt hogyan finanszírozzák?)

2016. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Ja és igen, a katolikus egyházat szeretik bírálgatni, hogy milyen fényűzésben él a Vatikán, ami egy részről jogos is, de ha a saját felekezetüket éri kritika emiatt, akkor a válaszuk ezekre már nyilván az lesz, hogy ez az Isten áldása. Náluk ez az Isten álldásának jele, ez csak a katolikusoknál képmutatás, persze... ezzel érvelnek a hitgyülisek is, amikor Németh Sándor vagyona kerül szóba... Na ez az igazi részrehajlás és képmutatás!
2016. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Úgy látom a linkel nagyrésze már nem él, mert egy régebbi írásomból másoltam ki őket. De itt van a két vezetőjükről megkerestem:


[link]


[link]

2016. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Abból, amiből az első századi apostolok is éltek,


S ha jól megfigyeled, akkor láthatod, hogy a legtöbbjük már nyugdíjas éveiket töltik, amiért fiatalabb korukba megdolgoztak.


az előttem szóló pedig nem tudja, de az általa beírt forrás anyagok, nem léteznek.

2016. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

"az előttem szóló pedig nem tudja, de az általa beírt forrás anyagok, nem léteznek."


Mint írtam, meg vannak azok. Csak régiek a linkek, és időközben lehet, hogy módosították a weboldalt mondjuk. De az Őrtorony Zrt. különböző cégekbe történő befektetései innen letölthetők:

[link]

Ahogy mondtam, minden amerikai tőzsdén lévő cégnek nyílt könyvelést kell bemutatnia.


Itt sokmindent megtalálsz még:

[link]

Hasznos kis blog.


Itt vannak a luxus lakásaikról:

[link]

2016. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
A Jehova Tanúiból.
2016. dec. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Kizárt, hogy ugyanabból élnek, mint az első századi apostolok. Ez tömény hazugság. Ráadásul saját magát hazudtolja meg egy hozzászóláson belül, mert utána már arra céloz, hogy az eddig megkeresett pénzükből élnek, nevezhetjük nyugdíjnak.


A szegénységi fogadalmukat nem tartják, tehát hazugok. Ennyi. Nem kell őket védeni.

2016. dec. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4%

Ez csak arra jó hogy eltereljék a valóságról a figyelmet. A Jehova Tanúi blog pedig tele van hazug rágalmakkal.

Isten nem mondta hogy szegénységi fogadalmat kell tenni.

Jézus és az apostolok sem tettek ilyet. Sőt nem egy első századi keresztény volt jó módú, még szolgát is tartottak.


Soha nem láttam egyetlen egyszer sem, hogy ugyan ezt megtették volna a Vatikánnal, ahol sokkal nagyobb vagyon van.

Képzeld el, hogy jól éltek az első századi apostolok, mivel az akkor élők bőséges adományokkal támogatták azokat akik a szellemiekben foglalatoskodtak, Erről ír is a szent írás.

Az biztos hogy karóra nem volt, ám volt más. Akkor nem foglalkoztak ezzel, mert örömmel adakoztak, még azok is akiknek nem volt sok, hogy támogassák Jézus munkáját, és azokat akik ebben vettek részt, egymást segítették elsősorban maguk között.

Amerika anyagilag is jobban álló ország,s nem biztos, hogy amit a szemed lát az olyan sokba kerül az ottani fizetéshez mérten, mint gondolod.


Mit gondolsz abból az adományokból, amik befolynak, hogyan fedezik a fejletlenebb országok támogatását, vagy az ott élő kevésbé jómódú testvéreket?

Csak mert mi nem megyünk a médiához nagydobra verni.

Amikor Házak, iskolák épülnek, élelmiszer, és egyéb szükséges minőségi csomagokat szállítunk oda ahova nagy a szükség, és ez oda is jut, mert mi visszük el.


Sőt ide Magyarországra is nem egyszer küldtek anyagi, és egyéb segítséget. Erről nem tudsz, mert nem kürtöltük szét.


S a vezető testület tagjai nem mennek Afrikába az éhező gyerekekhez a gyűrűiket csókolgatni, mint ahogy némely egyház vezető képes erre.

Kíváncsi lennék Isten véleményére, hogy van lelkiismerete ehhez a magát Kereszténynek valló egyházfőnek.

Nekik miért nem írod ki, hogy ossza szét a Vatikán a titkolt vagyonait?

S tudod mit, szegénységi fogadalmat a világi papság tesz, a cölibátussal együtt, amit rendre megszegnek.

Mi nem teszünk felelőtlen fogadalmakat, ahogy a Biblia is írja.

(Prédikátor 5:4–6) 4 Ha fogadalmat teszel Istennek, ne halogasd megadni, mert senki sem leli gyönyörűségét az ostobákban. Amit fogadsz, azt add is meg. 5 Jobb, ha nem fogadsz, mintha fogadsz, és nem teljesíted. 6 Ne hagyd, hogy szád bűnbe vigye testedet, és ne mondd az angyal előtt, hogy ez tévedés volt. Miért gerjedjen haragra az igaz Isten beszéded miatt, és tegye tönkre kezed munkáját?


De ha még is, és megszegi valaki valamiért, az alázatos keresztény vállalja a következményeket, és nem szalad másokhoz, hogy lejárassa azokat akikkel előtte egy tálból csemegézett. Mint ha nem Ő hibázott volna.


egyébként pedig ha drága ékszer, vagy óra volna, ahogy Te állítod, tán irigy a szemed?

Én nem irigylem, Te miért teszed?

2016. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!