Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan mondják hogy Jehova...

Sokan mondják hogy Jehova gyilkos isten. Miért mondják ezt?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 00:24
1 2 3
 1/25 Ozmium42 ***** válasza:
29%
Ha a Bibliát olvasod, láthatod, hogy elég sok embert megöl Jehova Isten. Az áldozatai egy részét közvetlenül öli meg, másik részének közvetett módon okozza a halálát, például belátástalan törvénykezéssel, kijátszással, háborúk szításával, népirtások elrendelésével. A gyilkosságok egy részét megideologizálja, de teljesen ártatatlanok is áldozatul esnek. Néha arról olvasunk, hogy azokat öli meg, akiknek már nagy a bűnlajstroma, máskor azonban egészen pitiáner okból is öl meg embereket. Ezen kívül Jehova felelős Sátánért is, akit ő hozott létre, és akinek a ténykedését passzívan megengedi.
2016. dec. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy jehova isten. Hagyjuk már ezt.


Azt szeretnéd tudni, hogy miért mondják sokan azt, hogy az Ószövetségben ők egy brutális Istent látnak? Azért, mert nem látják az okot. Mikor szembesültem azzal, hogy milyen népek halnak meg (gyermekáldozat alap náluk), akkor azért elgondolkoztam. Akarnék e köztük élni? Dehogy! Se maja, se azték nem akartam volna lenni, hogy mondjak egy ismertebb példát. Kihaltak? Igen. Olvass utánuk, hogy micsoda "kultúrájuk" volt.


Másrészt pedig ha egy gyerek meghal és a mennybe kerül, majd feltámadás után az új Földön élhet, boldogan, békességben, az miért fáj neked?

2016. dec. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Ha elolvassák az Ószövetséget,mit gondoljanak róla?
2016. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Azért mondják, mert kifogásokat keresnek, hogy nem kelljen Jézusban hinniük, és azt hiszik, hogy majd ítéletkor Isten elfogadja a kifogásaikat. Lesz meglepetés...
2016. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

Utolsónak:Aki szerint azért kell hinni Jézusban,mert különben jól megbünteti az Isten,az szerinted miben hisz?

A félelem Istenében? Remek...

Amúgy én nem olvastam sehol,hogy Jézus bárkit is megölt volna,vagy ennek megtételére buzdított volna valakit is.

Ellenben az Ószövetségi Jehova nem piskóta ilyen tekintetben.Valahogy nehéz párhuzamot vonnom közte és Jézus között...

2016. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Azért mondják, és azok mondják, akik nem ismerik Jehova Istent. De erről is ír a Biblia: Van valaki, aki meg akar akadályozni abban, hogy megismerd Jehovát, és hogy szoros kapcsolatot ápolj vele. Ki ez a rosszindulatú ellenség? A Biblia ezt írja: „ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét”. A jelenlegi gonosz világ istene Sátán, az Ördög, akinek az a célja, hogy sötétségben tartson, hogy a szíved ne legyen ’megvilágosítva az Isten dicsőséges ismeretével’. Sátán nem akarja, hogy megismerd Jehovát. Erről bővebben a 2Korintusz 4:4–6 versei ír.


Sátán a hamis vallást használja fel, hogy meggátolja az embereket Isten a megismerésében. Például az ókori időkben egyes zsidók szándékosan figyelmen kívül hagyták az ihletett Írásokat a hagyomány kedvéért, mely szerint tilos volt Isten nevének a használata.


Viszont ez isten ígérete az alázatos, Isten kereső embereknek:

„Olyan szívet adok nekik, hogy megismerjenek engem, hogy én vagyok Jehova. Népem lesznek” JER 24:7

2016. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Utolsónak:Aki szerint azért kell hinni Jézusban,mert különben jól megbünteti az Isten,az szerinted miben hisz?

A félelem Istenében? Remek... "

Látod, Neked meg ez a rossz kifogásod. Neked is lesz meglepi. Ha nem csak a szabadonébredőket olvasnátok, talán tanulhatnátok is. Elfelejtettél kérdezni: hogy én miért hiszek? Mert megtanított az ószövetség a bűn mocskára, és hogy ebből a mocsokból Jézus a kivezető út. Félelem? Miféle félelem? Inkább mérhetetlen hála, hogy a bűneimből és a bűnös természetemből kimos Jézus a saját vérével. Te nem hiszed, hogy ilyen természeted van, így teljesül Jézus szava: "Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad."


"Amúgy én nem olvastam sehol,hogy Jézus bárkit is megölt volna,vagy ennek megtételére buzdított volna valakit is.

Ellenben az Ószövetségi Jehova nem piskóta ilyen tekintetben.Valahogy nehéz párhuzamot vonnom közte és Jézus között..."

Ezerszer megválaszoltuk, nem kell hajtogatni mindig. Azt hiszel, amit akarsz, de Te felelsz majd érte, erre azért figyelj

2016. dec. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pietrosol ***** válasza:
55%

Szia!


Nem olvastad az ószövetséget? Ha van a gonoszságnak esszenciája az ebben a fantázialényben jelenik meg.

2016. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Üdv!

Ez is már ezerszer le tett rágva. Ha nem olvastam volna, hogy tanított volna?

Ennyi

2016. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Mert megtanított az ószövetség a bűn mocskára, és hogy ebből a mocsokból Jézus a kivezető út. Félelem? Miféle félelem? Inkább mérhetetlen hála, hogy a bűneimből és a bűnös természetemből kimos Jézus a saját vérével. "


Végtelenül egyetértek ezzel a gondolattal.


Az Ósztövetség Jhvh-ja pedig egyenlő Jézussal, ő az, aki megjelent Ábrahámnak Mamré tölgyesében, vagy Illésnek például. Vagy ott volt Noéval együtt a Bárkában.

Nem kegyetlenség az, amikor egy fekélyt kiírt az egészséges közül.


De ne jehovázzunk már, mert ocsmány ez a név, ahogy elvették ezek Jézustól a dicsőséget, egy kitalált név miatt. Undorító.

2016. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!