Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen poharat ivott ki János...

Milyen poharat ivott ki János és Jakab?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 19:10
 1/9 Katagi ***** válasza:

Csak mindegyik a saját magáét, de gondolom nem ezt a választ vártad. .

Mt 20,22 Jézus pedig felelvén, monda: Nem tudjátok, mit kértek. Megihatjátok-é a pohárt, a melyet én megiszom? és megkeresztelkedhettek-é azzal a keresztséggel, a melylyel én megkeresztelkedem? Mondának néki: Meg. - Tudatlanok voltak a tanítványok, nem tudták, hogy Jézus a keresztrefeszítéséről beszél.

2016. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy mi a válasz a kérdésre, így nem volt várakozások.


És mi lett velük?

2016. dec. 28. 19:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Az előbb rosszul írtam. "Nem volt várakozásom." Így értettem.
2016. dec. 28. 19:40
 4/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Ez valójában Jakab és János kérése. Jézus épp az imént beszélt róla, milyen szégyennek és megaláztatásnak lesz kitéve(18-20 vers), ezért ezt mondja nekik: „Nem tudjátok, mit kértek. Ki tudjátok-e inni a poharat, amelyet én kiinni készülök?” „Ki tudjuk” – felelik Máté 20:22. Ám igazából nem fogják fel, mit jelent ez rájuk nézve.

2016. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Utána mi lett velük?
2016. dec. 28. 19:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Keresztre lettek feszítve ők is?
2016. dec. 28. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, de durva bánásmódban és üldözésben volt részük, vagy is Ők sem és azok akik Krisztus tanítványai, nem kerülhetik el a Jézushoz hasonló üldözést, halált.
2016. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az idősebb Jakab, Zebedeus fia, János testvére az Újszövetség szerint Jeruzsálemben szenvedett vértanúságot mintegy 10-15 évvel Jézus mennybemenetel után. Az apostolok cselekedetei alapján tudjuk, hogy I. Heródes Agrippa zsidó király ölette meg 41 és 44 között: „Abban az időben pedig Heródes király elkezde kegyetlenkedni némelyekkel, a gyülekezetből valók közül. Megöleté pedig Jakabot, Jánosnak testvérét, fegyverrel.” (ApCsel. 12:1-2)


Az Újszövetség nem részletezi Jakab halálát, de a régi keresztény hagyomány szerint az apostolt őrző katona – látva Jakab hitét és állhatatosságát – megkérte, hogy bocsásson meg neki. Jakab erre így felelt: „Béke legyen veled”, és megcsókolta. Miután Jakabot lefejezték, a kísérő katona is kereszténynek vallotta magát – ezért, mint lázadót, őt is kivégezték.


A testvére János apostol volt a tanítványok közt a legfiatalabb, és a tizenkettő közül az egyetlen olyan, aki nem vértanúhalált halt. Nerva uralkodása alatt visszatért Efáézusba, és már több mint száz éves lehetett, mikor Traianus uralkodásának idején meghalt az apostolok közül egyedüliként, természetes halállal.


A szenvedés pohara azonban őt sem kímélte, Domitianus császár Patmosz szigetére száműzte. Itt részesült azokban a látomásokban, amiket a Jelenések könyvében leírt.


Üdv. Péter

2016. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. dec. 29. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!