Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus misén mennyire...

Katolikus misén mennyire gyakori, hogy a pap a Jelenések Könyvéből prédikál?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Semennyire, egyszer beszéltem egy lelkésszel, aki nem akartam megbántani, de direkt rákérdeztem, hogy miért nem beszélnek az ószövetség azon részeiről, ahol például Isten arra biztatja a híveket, hogy csapdossák a kisdedeket a falhoz, valamint, a hatalmas mészárlásokról, a lelkész teljesen le volt döbbenve, mondjuk ezt is vártam, és csak annyit bírt mondani, hogy ezekről inkább nem beszélnek, mert akkor sok hívő elhagyná az egyházat. Meglepett a lelkész őszintesége, és az is, hogy nem igazán próbált terelni, hiszen meglehet magyarázni a brutális mészárlásokat a tökéletes "igazságossággal" a híveknek, de nem egy átlagos embernek, akinek van Biblia ismerete, viszont nem hívő, tehát elfogultságtól mentes. Szóval a jelenések könyve is hasonló, a nagy egyházak szinte szót sem ejtenek róla misén, hiszen az is tele van olyan részekkel, amik ismét a mészárlásról és a szenvedésről szól, amit nyilván nem szeretnének a hívők elé tenni, akik mégis megteszik, azok nem papok hanem a neoprotestáns egyházak, leginkább szektáknak titulált gyülekezetei, akikről felesleges is érdemben beszélni, mivel agy-kontroll alatt vannak, és fogalmuk sincs, hogy meg vannak vezetve. A jelenések könyve amúgy is keményen hadi lábon áll, először bele sem akarták tenni a Bibliába, az egész írás hitelességre borzalmasan kérdéses.
2017. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Ugye a prédikáció az aznapi szentírási részekhez szokott általában kapcsolódni. Az fix előre, hogy mely részek ezek.

A Jelenések könyve általában az egyházi év végén szokott gyakori olvasmány lenni, mivel sok rész szól belőle a végítéletről. Ilyenkor ehhez kapcsolódóan prédikál a pap. De ez meg eléggé emberfüggő, szerintem nem lehet általánosítani, hogy ez mennyire gyakori.

2017. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

vagy akkor ha az a napi kiszabott igeszakasz vagy máskor ha említi, bár akkor nem kifejezetten arról beszél, az első meg téved ha megkérdezel egy lelkészt vagy papot mi ah elyzet az ilyen hátborzongató részekkel akkor csak annyit fog mondani ne ragadd ki kontextusból, a híres "...boldog lesz aki megragadja csecsemőidet és a falhoz veri őket" amit a fentebbi hozzászóló is említett sem felszólítás, vagy javaslat, ahogy azt az uszítók megpróbálják beállítani számítva arra hogy az olvasó/hallgató úgy sem néz utána hol ki és miért mondja ezt.


ez is pl egy dühös zsidó bánatában írt "verséből" egy részlet aki elkeseredett mert bizony az ő gyerekét megragadták és a falhoz csapták a családját lemészárolták, őt elhurcolták rabszolgának, igyekeztek teljesen megfosztani az identitásától, és a számára olyan szent és szeretett dolgokat felszínes szórakoztatásra akarták használni, érthető ha elkeseredésében leírt egy ilyet, de ennek soha senki nem adott erkölcsi diemnziót, vagy bármit ami vonatkozhatna az olvasóra

2017. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A napi prédikáció nincs tekintettel a gyerekek vagy az érzékenyebb nagyobbak lelkivilágára. Az idén is előkerült vasárnapi misén egy olyan részlet a Makkabeusok könyvéből, ahol hét gyermeket és anyjukat kínozzák és darabolják fel, mielőtt megölik őket.
2017. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!