Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, ti azért tartózko...

Adventisták, ti azért tartózkodtok a húsevéstől, mert egészségtelen, és a testünk a szent szellem temploma?

Figyelt kérdés

1Kor 6,19

Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?


Kérlek titeket csak az adventisták válaszát várom, nem azért tettem fel a kérdést, hogy bárki is a hitüket kritizálja. Köszönöm.


2017. jan. 4. 23:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:

Nem vagyok adventista, de majdnem az osszes kollegam az, mert az adventista egyhaz mukodteti a munkahelyemet.

Mindegyikuk eszik hust, csak disznot nem esznek, mert Mozes konyveben a diszno (es meg par egyeb allat) tiltott.

2017. jan. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
36%

Az adventisták számottevő része vegetariánus.

A művelt vegetariánus adventisták,egészségi okokból nem esznek húst,és nem hitelvi alapon.


A ma elérhető húsok,szinte kivétel nélkül telítettek hormonokkal,amelyekkel az állatok,a normálisnak fele ideje alatti felnövését éri el.Szintén alapvetően fontos a nagy létszámban tartott állatok antibiotikumokkal való kezelése,a betegségek gyors terjedése megelőzésére,valamint tartósítószerek befecskendezése a leölt állatok húsába.


Az állatok leölésekor,azok halálfélelmet éreznek,ami olyan hormonok felszabadulását okozzák,melyek az emberre is hatnak.A húsevők halálfélelmet esznek,amelyet erős fűszerekkel kell elfedni,amelyek szintén károsak lehetnek.

A növényvédelem mérgei is koncentrált mennyiségben megtalálhatók, a leölt állatokban.


A Biblia tanúsága szerint,Isten,csak a vízözön után engedte meg a húsfogyasztást,s ezzel összefüggésben az emberek élethossza is korlátozódott.


Jézus evett a húsvéti bárányból,és többször-még feltámadása után is-evett halat.Sehol nem tanított a húsevés ellen,de korunkra a hús,temérdek káros anyagot tartalmaz.Jobb kerülni!

2017. jan. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Az egészségügyi okok hátterében nem áll ezek szerint a szen szellem templomának meg nem rontása? Ilyen értelemben sem vallási az ok?
2017. jan. 5. 06:08
 4/69 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Sajnos a kritika elkerülhetetlen lesz, sokan fogják tudni megállni, hogy ne kritizálják a hitünket különböző kiragadott biblia igék alapján.


Az a helyzet, hogy ahány adventistát megkérdezel, valószínűleg annyi féle választ fogsz kapni. Ennek oka egyszerű: az egyház hitelvei nem tiltják a tiszta állatok húsának fogyasztását, csupán a tisztátalan állatok fogyasztását.


Jómagam református körből kerültem ide több mint 25 évvel ezelőtt. Már azelőtt a vegetáriánus étrendre tértem át, mielőtt az egyház tagja lettem volna. Számomra nem a hitelvek voltak a mérvadóak ebben a kérdésben, hanem a Biblia tanítása. A Szentírás ugyanis arról ír, hogy a Teremtéskor Isten meghatározta az ember étrendjét: "Majd ezt mondta Isten: Nektek adok minden maghozó növényt az egész föld színén, és minden fát, amelynek maghozó gyümölcse van: legyen mindez a ti eledeletek!" (1Móz. 1:29) Az Özönvíz után az Isten megengedte a tiszta állatok fogyasztását, de én azt gondolom, hogy akinek van rá lehetősége érdemes visszatérni az eredeti táplálékhoz, hiszen az újjáteremtett Földön sem fogunk állatokat fogyasztani.


Természetesen lesz olyan adventista, aki a te általad idézett igét fogja megjelölni, mint okot. Mindenkinek egyéni meggyőződése van ebben a tekintetben. Ettől vagyunk sokszínűek, és ebből látszik az egyházunk mozgalmi jellege. Az egyház ugyanis sokféle felekezetű és hátterű ember közösségéből született és mind a mai napig őrzi ezt a sokszínűségét. A 28 hitelvünk mellett mindenki szabadon gondolkodhat, egyéni Bibliakutatás és Istennel szerzett tapasztalatok által alakíthatja ki saját nézeteit és életszemléletét.


Üdv. Péter

2017. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 Andizsuzsi ***** válasza:

Péter!


Elgondolkodtatott, amit írtál. Ezek szerint ti gombát, banánt, mag nélküli szőlőt sem esztek?

2017. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat Neked is Péter!
2017. jan. 5. 10:33
 7/69 anonim ***** válasza:

Kedves Andizsuzsi!


Jogos a kérdés, az eredeti banánnak volt magja, és sajnos a tripolid banán nem tartalmaz magot, de magas tápértéke miatt érdemes fogyasztani.


Én nagyon szeretem a szőlőt és a magját is szét szoktam rágni, a mag nélküli szőlő megint egy emberi találmány, ha megkínálnak vele azért nem szoktam visszautasítani! :-)


A gomba sem főételem, de ha megkínálnak vele azt sem szoktam visszautasítani. :-)


Ezek az elvek is igazak az életemben: "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." (1Kor 10,23) "Mindent megpróbáljatok; ami jó, azt megtartsátok!" (1Thess 5,21) :-)


Üdv. Péter

2017. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Kedves kettes válaszoló!


Úgy gondolom, hogy választ kaptam a kérdésemre, mert elvben nincs ilyen összefüggés, hogy a szent szellem temploma miatt ne ennétek húst. Ha jól értelmezem, hiszen Te magad is azt mondtad, hogy a művelt vegetáriánus adventisták nem hitelvi szempontok miatt vegetáriánusok.

Így a megkapott válasz után, szeretnék beszélni erről a témáról, mert érdekel. Elöljáróban le szeretném szögezni, hogy semmi esetre nem akarok a húsevés mellett kardoskodni, mert magam sem vagyok oda a húst-hússal zabálástól.


Viszont megragadott egy mondatod, ami szerintem nagyon érdekes (több is, de egy nagyon):


"A Biblia tanúsága szerint,Isten,csak a vízözön után engedte meg a húsfogyasztást,s ezzel összefüggésben az emberek élethossza is korlátozódott. "


Ez a meghatározás számomra felvet két kérdést Feléd, ha megengeded:

1. Ha a rövidebb életkor a vízözön után a húsevéssel is magyarázható szerinted, akkor Isten mérgezné az embert?

2. A vízözön előtt 500-1000 évet éltek az emberek, míg a vízözön után rohamosan csökkent ez az életkor a maihoz hasonló szintre. De aki ma nem eszik húst, nem él tovább, mint az a kontroll csoport, akik sportos, egészséges életmódot folytat, de nem vegetáriánus. Ebből kiindulva viszont hibásnak vélem ezt a megállapításodat, hogy ezzel összefüggésbe lehetne hozni a rövidebb élethosszt. Ez egy szélsőséges álláspont védelmi túlzás volt a részedről ez a vízözön utáni húsevés, kontra élethossz rövidülés, vagy valóban így gondolod?


Sok írni valóm lenne a válaszoddal kapcsolatban, de nem szeretnék rádönteni sok kérdést, ezért csak ezt hoztam fel. Köszönöm esetleges további válaszodat, észrevételedet.

2017. jan. 5. 10:48
 9/69 Andizsuzsi ***** válasza:
Péter köszönöm a választ.
2017. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


2.A vegetariánus étrend feltétlen,az élet minőségét javítja,de az,generációkon keresztül még nyilvánvalóbb.Azok a népek,amelyek-vagy a környezeti adottságok,vagy filozófiájuk miatt-nem esznek húst,vagy igen ritkán,az élethosszuk jelentősen nagyobb,és sok betegség alig,vagy egyáltalán nem fordul elő köztük.

Ilyenek a"hunzik"bizonyos japán népcsoportok,és pl.a Loma Lindán(Dél-Kalifernia) élő több generáció óta vegán adventisták.


1.Isten mérgezte Nóé után az embereket?


Nem.

Isten nem parancsolta meg az élőlények leölését,és felfalását,csupán megengedte a már élő gyakorlatot,és szabályozta azt.

2017. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!