Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, a 10 törvényből,...

Van olyan, a 10 törvényből, amely nélkül gyakorolhatjuk az isteni szeretetet?

Figyelt kérdés

Jézus,követői számára a "Szeretet Törvényét"hagyta,mely életünk irányítója kell hogy legyen.

Lehet-e szeretni isteni módon a 10 törvény áthágásával?

Melyik,a 10 közül nem aktuális a 21.sz.-ban?

Örökéletünk kérdésében(üdvösségünkben)van-e szerepe a törvény megtartásának?



#örök élet #üdvösség #kegyelem #10 törvény #a Szeretet Törvénye
2017. jan. 10. 17:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
23%

"Van olyan, a 10 törvényből, amely nélkül gyakorolhatjuk az isteni szeretetet?"


Fel kell tennünk a kérdést, hogy meg leszünk-e ítélve Jézus által, ha nem szombaton pihenünk, hanem mondjuk szerdán, vagy vasárnap?


"ézus,követői számára a "Szeretet Törvényét"hagyta,mely életünk irányítója kell hogy legyen. "


Nem tudom, hogy a szeretet törvénye alatt mit értesz, Jézus azt mondta, hogy szeressük egymást, AHOGY Ő szerette a tanítványait.


"Lehet-e szeretni isteni módon a 10 törvény áthágásával? "


A 10 parancsolat java része a társas élet alapjai. Ne ölj, ne lopj. Ezek olyan alapvető dolgok, aminek cselekvése tagad mindennemű szeretetet a másik iránt. Ha irigykedek a másik javaira, az szintén nem a szeretet.


"Melyik,a 10 közül nem aktuális a 21.sz.-ban? "


A szombat kétséges, de nem a 21. század miatt, hanem a hely miatt. Ez egy népnek természetes volt, és a sok száz nép közül csak egynek.


"Örökéletünk kérdésében(üdvösségünkben)van-e szerepe a törvény megtartásának?"


A szombat szintén kakukktojás. De ha meglátjuk a tízparancsolat, és a miatyánk ima párhuzamosságát, láthatjuk, hogy a szombat nap megtartása közel sem egyetlen nap a héten. Ez egy prófécia.

2017. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Nem mindegy melyik vallás 10 parancsolatát nézzük. Ha erre gondolsz 10-nek: "Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé." akkor szerintem ez elég egyértelmű a nem hívőknek is hogy nem vesszük el másoktól a tulajdonaikat, illetve nem vágyakozunk rá. Nem azt mondom hogy ha megtetszik a szomszéd új skodája és te is szeretnél egyet, akkor te rossz ember vagy, de ellopni azért nem kell. Szerintem lehet élni hívő életet ha nem tartod be mindent (gondolok itt arra pl. hogy ne paráználkodj, és nem arra hogy ne ölj). Szerintem mindegyik aktuális jelenleg is, és ezeket Isten nem azért hozta létre hogy ha nem tartod be pokolra kerülsz, csak törekedj arra hogy eszerint élj.
2017. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az egyik kérdést félreértelmeztem, és kifejezetten a 10. parancsolatra gondoltam.
2017. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Isten,a szombat megszentelésének parancsolatát,csak a zsidóknak adta?


Idézem a teremtés története végét:

"Mikor pedig elvégezé Isten hetednapon az ő munkáját, a melyet alkotott vala, megszűnék a hetedik napon minden munkájától, a melyet alkotott vala.És megáldá Isten a hetedik napot, és megszentelé azt; mivelhogy azon szűnt vala meg minden munkájától, melyet teremtve szerzett vala Isten."(1 Móz 2:2,3)

Jákob gyermekei,vagyis Juda,(akiről zsidóknak nevezzük azt a népet)a teremtés után,mintegy 2000 évvel élt.

2017. jan. 11. 03:35
 5/37 A kérdező kommentje:

Kedves 2.Hsz!

A"ne paráználkodj"törvény áthágása mellett te hogy tudodod szeretni társadat?


Tegyük fel,hogy te rendszeresen látogatod a szomszéd feleségét,s a te feleségednek van egy állandó szeretője.A ti szeretetek egymás felé lehet tökéletes?

2017. jan. 11. 03:44
 6/37 anonim ***** válasza:
28%

"Isten,a szombat megszentelésének parancsolatát,csak a zsidóknak adta?"


Igen! De tehetek egy csavart is bele, és megkérdezem, van-e a miatyánk nevezetű imában olyan, a szombattal kapcsolatos kijelentés, amit a legtöbb keresztény ne tartana be? Ugyanis, ahogy írtam már, Jézus a tízparancsolatot mondta el.

2017. jan. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
7%

"Kedves 2.Hsz!

A"ne paráználkodj"törvény áthágása mellett te hogy tudodod szeretni társadat?"


Nem kérdés, nyilván a házasságtörés tiltásának törvényének áthágása nem az a szeretetteljes dolog. Legalábbis alapból, bár minden kapcsolat más. Bár megjegyezném, hogy nincs tiltás a többnejűségre, lásd Salamon 1000 feleségét, vagy Jákob több nejét. Isten nem orrolt senkire sem, mert több felesége volt.

2017. jan. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Kedves 6.Hsz!


Az Úr imádsága,Isten nevének magasztalásával kezdődik,mint a 4. parancsolat,ahol a világ Teremtőjét tiszteljük.

2017. jan. 11. 07:45
 9/37 anonim ***** válasza:
46%
Könyörgöm! Két tízparancsolat van a Szentírásban! Most melyik tízparancsolatról beszélünk?
2017. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
A kettő,lényegében azonos.
2017. jan. 11. 08:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!