Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Mivel magyarázzátok...

Tanúk! Mivel magyarázzátok azt hogy vannak olyanok is akik az Őrtorony Szervezet elhagyása után is Istenfélő életet élnek?

Figyelt kérdés
Nem kezdenek erkölcstelen életet élni. Azért hagyják el a Szervezetet mert nem értenek egyet a tanítással.
2017. jan. 20. 00:38
 1/9 longlife ***** válasza:
16%
Kérdező:miért írod azt,hogy...Isten félő...vagy miért használod a szót?Miért kéne Istentől félni?Van valahol írás arról,hogy félj az istentől?
2017. jan. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1Tim 2,2 ezt írja, de az Istenfélelem nem egyenlő a rettegéssel. Pont, mint ahogy apjától "fél" az ember. Szereti, de mikor nagy hülyeséget csinál, azért fél tőle és ez a normális.
2017. jan. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szeretet ellentéte a félelem, aki fél az Istentől az nem is szereti, mivel fél tőle.


Amikor bűnt követünk el, akkor a lelkiismeretünk szól, félünk a tetteink következményeitől, hogy elveszítjük a szeretetet.

De ilyenkor sem félni kell az Istent, hanem pont fordítva, hozzá menekülni a saját bűneink elől.

Az Isten azt szeretné, hogy szeressük őt, ne pedig féljünk tőle!

Mindig megigazít, "kimossa a szennyesünket", hogy megújulva lépjünk tovább a bűneink felett. De féléni egészen biztos, hogy nem szabad az Istentől!

2017. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az istenfélő egyszerűen csak egy szó, nem azt jelenti, hogy retteg Istentől, ne kössünk már bele régi magyar szavakba légyszí...

Úgy látom, nem tolonganak válaszolni, úgyhogy megteszem helyettük: aki elhagyja a szervezetet, az elhagyja szerintük Istent. Vagyis Jehovát. Pont. Amit a kérdésedben írtál, az ellentmondás, mert a Szervezet=Jehova, tehát aki nem ért egyet a Szervezettel, az Jehovával nem ért egyet. Egy korábbi kérdés kapcsán meglepő őszinteséggel mondták el, hogy az önálló gondolkodás minden formája tiltott náluk, olyan tehát elképzelhetetlen, hogy egy lojális tanú valamivel ne értsen egyet. Egyszerűen nincsenek önálló gondolataik az ilyesmihez.

2017. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tanúk! Mivel magyarázzátok azt hogy vannak olyanok is akik az Őrtorony Szervezet elhagyása után is HÍVŐ életet élnek?
2017. jan. 20. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Miert kellene magyarazni azt ,hogy vannak olyanok akik a szervezet elhagyasa utan is Istenfelo eletet elnek! Szabad akarat, szabad vallas!

Neked milyen a vallasod? Megmered irni, had kritizaljam?! Vagyok olyan olvasott, hogy meg tudom tenni! Na vallalod, vagy csak inkognitoban kritizalsz! Lassuk!

2017. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Keresztény!
2017. jan. 27. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Kereszteny? Konkretabb legy!
2017. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eredetileg katolikusnak kereszteltek hittanra is jártam.

Küldtem egy levelet hogy töröljenek a nyilvántartásból.

Nem kaptam értesítést hogy megtették.

Voltam a baptistáknál a reformátusoknál az adventistáknál, Jehova tanúinál, a Hit gyülekezetben, Jézus Szeretete Egyházban. Válassz melyik a legszimpatikusabb?

2017. jan. 28. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!