Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért maradt büntetlenül Áron?

Miért maradt büntetlenül Áron?

Figyelt kérdés

Kivonulás könyve 32. fejezet - Második Törvénykönyv 9,20 - bálványimádás

Számok könyve 12. fejezet - lázadás

Számok könyve 20. fejezetben végül meghal Áron


Attól, hogy főpap, még ugyanolyan ember volt, mint a többi. Akkor Áron miért maradt sokszor büntetlenül, pedig ő is bálványimádást és lázadást követett el. Jobban félt a nép haragjától, mint Istenétől, ezért mondta a népnek, hogy szedjék össze az arany dolgokat, hogy ezekből aranyborjút öntsön.

Ha Mirjámmal együtt lázadtak a Számok könyve 12. fejezet szerint, akkor miért nem kapott büntetést Áron is?


2017. jan. 20. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg kell vizsgálni azt is, hogy mi vezetett ahhoz, hogy Áron elkészítette az aranyborjút. Mózes 40 napot töltött a Sínai-hegyen. Amikor „a nép . . . látta, hogy Mózes sokára jön le a hegyről”, rávették Áront, hogy készítsen nekik bálványt. Áron együttműködött velük és készített egy aranyborjút (2Móz 32:1–6). Azonban az ezt követő tetteiből kiderül, hogy a szívében nem értett egyet a bálványimádattal. Úgy tűnik, hogy engedett a többiektől jövő nyomásnak. Amikor Mózes drámai módon véget vetett az ügynek, Lévi fiai, köztük Áron is, megöltek háromezer bálványimádót, azokat, akik elsősorban felelősek voltak ezért a tettért (2Móz 32:25–29).

Mózes ezután így szólt a néphez: „Ti bizony nagy bűnt követtetek el” (2Móz 32:30). Tehát nemcsak Áron volt vétkes ebben a helytelenségben. Isten Áronon kívűl, mások iránt is irgalmat tanúsított a vers szerint.

2017. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Számok könyve 12:9-11 - Miért csak Mirjamot sújtotta lepra?

Igen valószínű, hogy ő kezdeményezte a panaszkodást, és rábeszélte Áront, hogy tartson vele. Áron helyes szívállapotról tett bizonyságot, amikor elismerte vétkét.

2017. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert Isten meg akart neki kegyelmezni... mindenáron.
2017. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintetek Áron irgalmat/kegyelmet kapott.

Nem értem. Ha Áron kegyelmet kapott Mirjámmal szemben, és ha Mirjám rábeszélte (mint felbujtó), ugyanúgy BŰNRÉSZES maradt Áron is!


De amikor Éva rábeszélte Ádámot, hogy ő is egyék a tiltott fa gyümölcséből, akkor Ádám miért nem kapott kegyelmet/irgalmat az Úrtól, ha összehasonlítjuk a Mirjám-Áron történetével?


komolyan nem értem :(

2017. jan. 20. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ádám nem ismerte el a vétkét, Áron viszont igen. Ezzel kifejezte azt is, hogy megbánta a tettét.
2017. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó, húúú, fejtörést okoztál nekem, de azért köszi a válaszod :)

Az aranyborjús történetnél nem találtam olyat, hogy Áron megbánta volna a tettét, hanem "a népet vádolta: "Ne haragudjon az én uram, hiszen ismered ezt a népet, hogy hajlik a gonoszra"


Térjünk vissza a kérdéshez. "azt mondta Mózesnek: Kérlek, uram, ne ródd fel nekünk ezt a bűnt, amelyet esztelenül elkövettünk" Számok könyve 12,11

Szóval Áron meglátta, hogy Mirjám milyen büntetést kapott, máris megbánta a tettét? Félt leprás lenni? Ezért kiáltott fel Mózesnek, hogy ne rója fel neki a bűnt? Csak Áronnak volt lehetősége megbánni a tettét? Más bibliai történetben még időt sem hagytak a megbánásra, mert azonnal megölték. olyan kusza az egész, meg zavaros, hogy jobb ha tovább lépek :(

2017. jan. 22. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!