Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad-e másról rosszat (el)...

Szabad-e másról rosszat (el) mondani harmadik félnek, ha az egyébként igaz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan esetekre, mikor valaki egy rossz tulajdonságán vagy rossz cselekedetén keresztül árt akár magának, akár nekem, akár másnak. Terápiás helyzetben volt már, hogy nem tudtam közeli hozzátartozóm rossz tulajdonságáról beszélni, ami bennem szorongásokat idézett elő, mert nem tudtam nem követnék-e el bűnt ezzel. Érdekelne többek véleménye!

#rágalmazás #pletyka #rosszat mond
2017. jan. 28. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
erre nincs igen vagy nem válasz ez a helyzettől függ és az adott helyzetet is csomó minden befolyásolja, alapvetően nyilván ne pletykáljál de terápiában el kellett volna mondani
2017. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha árt vele magának, vagy másnak, akkor szabad, sőt, adott esetben akár, kötelességed is lehet.
2017. jan. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ártott vele neked is?
2017. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet.

És ne félj attól,hogy bűnt követsz el,merj hallgatni a bensődre.

2017. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Terápiás helyzetben lehet, egyébként pedig nem tényként, hanem véleményként kell tálalni. Akkor csak véleményt mondtál, míg ha tényként szerepeltetnéd, akkor bizonyítékok is kellenek.
2017. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!