Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan látjátok, illetve...

KZitus kérdése:

Hogyan látjátok, illetve értelmezitek?

Figyelt kérdés
Ki mit ért a "ne paráználkodj" alatt?

2017. jan. 31. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy pont, ami befolyásolja az egyszerű emberek egyszerű agyacskáját, ugyanúgy, mint a többi, ami a bibliában szerepel.
2017. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Házasság előtt egy olyan személlyel létesít valaki szexuális kapcsolatot, aki nem (úgymond) az igazi az ő életében.. valamint ha megcsal valaki-valakit..


De ha már beszélhetünk 'igaziról' Istenre hivatkozva, hogy hát Ő jó, és senkinek se ad egyszerre vagy 4 élettarsat 'igaziul' az életében, szerintem az egyszerű (úgymond) kavargatásokat is be lehet számítani paráznaságnak..


Minek kavargassak eleve egy olyannal akit úgyse ad nekem az Isten élettársamnak.. ha ez a kijelentésem túl meredek lenne mások számára, hogy egy aprócska csók is bűn lenne azzal, aki nem az igazi az életben, csak gondoljon bele, mit szólna ahhoz ha valaki akár csak egy csókkal is megcsalná őt.. egyből paráznának lenne kikiáltva mindenki :)

2017. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Maga a 7. parancsolat pontos fordításban így hangzik: "Ne törj házasságot!"


Teljes erkölcsi tisztaságot kíván ez a parancsolat már a házasság előtt is (az eljövendő „egy” iránti hűség), és annak kötelékében is.


Csakis olyan tett és viselkedés helyénvaló, amely építi, erősíti a házastársak közötti benső, lelki egységet. A másik szeretet- és társigényének betöltésére kötelez ez a parancsolat.


A házastárs hűséges támogatását kívánja nemcsak fizikai gondjaiban és szükségleteiben, hanem lelki problémáiban, személyes gyengeségei és hibái leküzdésében is. Bűn a házastársi hűség megszegése paráznasággal, továbbá minden olyan cselekedet és magatartás, amely a segítőtársi szövetség és a szeretetközösség rombolását, megbántását jelenti.


Üdv. Péter

2017. jan. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én csupán a biztonság kedvéért tartottam be, am lazán kötődtem az ilyen dolgokhoz. A megtérés elött én is komolyan próbálkoztam vele, de loser tinisrácként ez nem ment. A megtérés elég korán érkezett, meg dolgok közben szétment a család, a suli meg ilyesmik, ugyhogy egyedül maradtam. am annak az eleje volt a legjobb (miután megjelent jó körülményekben). Utána azóta sem találtam társat, de nem is kerestem, de a neten flörtöltem meg ilyesmi. Ha találnék egy lányt akibe szerelmes lennék (sok ilyen csaj van végülis) akkor nem gondolkoznék, a nagyon régivel meg már esélytelen olyan rég volt már..

Szerintem van védelem is, ez olyan hogy különösen élsz, nem érdekel semmi, senki. Ott vannak a fejedben a dolgok és azok érdekelnek, aszerint cselekedsz. Ez jelenthet bármit, business-t vagy meditációt is. Még ha ki is mozdulsz, a védelem szabályai miatt nehéz lesz ismerkedni, kommunikálni, ugyanis minden dolog erősiti a kommunikációt. Ez pl elrontja a szerencsés helyzeteket (hogyha onnan összejön mégjobb legyen), nem kezdeményez de figyel, gyors de barátságos simulékony de átlagos meg ilyenek. A kinézet is passzol ehhez és az a végső ha a nagy kép alapján semmilyen lesz az összkép, mert a nagy kép miatt mindenbe erős lesz, nagyon világit de senki nem veszi észre stb.

hát am azokat a dolgokat gyakran látni, hangok nincsenek, és a tetején (tehát a mélyürben) tényleg ilyen dolgok vannak grafikusan, rendszerek egy kép alapján stb. (kezdőknek is) de igy látod a dolgokon is, sokkal késöbb már szineket is látsz mindig, és sok egyéb más képvilágokon keresztül jutsz ide, amik nagy időszakokat, korszakokat takarnak le, ezek elfognak tünni, fokozatosan megujulnak, átalakulnak stb. közbe tanulod a fogalmazást, álomfejtést, megjelenést, hosszut vándorolsz változatos vidékeken (néha kommunikálsz lényekkel is stb, a világ nagyrészt visszaigazolja csak kis dolgokban) A megtérés után már sosincsenek rémálmok sem, és az ember rejtetten él, nincsenek túl nagy igényei sem, szerencsés, müveli magát a nettel is pl. (és folyton azt keresed, mert megtod találni)

Tehát már az elején is minden meg fog változni, mindent fejleszt, de egy be nem határolható dolog, azt teljesitve olyan leszel aki betud menni vhogy oda, legalább néha. Ha valamilyen hobbiba belefogsz, akkor késöbb abban a hobbiban is felbukkanhat, és ezért a hobbi fogja leszel, ezért veszélyes a társ (meg mert nagy dolog).. de vannak jó hobbik is pl. xd

2017. febr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán könnyebb megérteni,a"lelki paráznaság"oldaláról,a testi paráznaságot!


A lelki parázna a szeretet törvénye helyett,a hatalom törvényszerűségeit követi,szereti.Annak szogál.


Ahelyett,hogy szolgálna szeretetéből adódóan,-mint Jézus,pl.a lábmosásban-másokat kényszerít a maga szolgálatára,engedelmességre.

Boldogságát,a hatalom,pénz,tudás,befolyás megszerzésében keresi,s nem a krisztusi szolgáló szeretetben.


A parázna,testi-szellemi boldogságát nem élete másik felében(fele-ségében)keresi,hanem kivülállóban,illetve nem akarja megosztani saját felét,hanem mások,vagy individumok felével akar testi,szellemi boldogságot keresni,a teljesség(Férfi-nő) egysége nélkül.


Ez olyan,mint az élet Él(szkíta istennév)let(lehelet)nélkül csupán lehelet,vagy csupán Él.

2017. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megfektetem a csajomat, de házas emberrel nem kezdek. Ennyit jelent nekem.
2017. febr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Különbséget tehetünk testi,és lelki paráznaság közt.


A testi paráznaság,a házasságon kívüli nemi élet.


A lelki paráznaság,amikor valakivel olyan lelki közösségre lépek,amilyenben csak házastárssal lehetnék.

2017. márc. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-s hsz


egyetértek veled, de lényegében mind a kettő paráznaság.

Amikor az ősi időkben a zsidók a Baálnak mutattak imádatot, oltárokat építve neki, Isten paráznaságnak nevezte ezt, mert történytelen dolgot műveltek.

2017. márc. 27. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:

"olyan lelki közösség..., amilyenben csak házastárssal lehetnék"


Az milyen?

2017. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!