Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Az 1000...

Kedves Jehova tanúi! Az 1000 éves királyság alatt, amit leéltek itt a földön mert jók voltatok, mi lesz veletek majd azután? Örökké fogtok élni a földön/mennyben vagy valahol máshol?

Figyelt kérdés

Már én mélyen szégyenlem magam amiért én is hozzájárultam a kérdésemmel, egy újabb jehova-tanús kérdéshez, de ezt muszáj volt megkérdeznem, úgyhogy tényleg nem provokatív a kérdésem, csupán kíváncsi vagyok, hogy a ti reménybiztos/teljes jövőtök miben áll, csupán ezer évben vagy pedig az örökkévalóságban?


Én személy szerint kereszténynek vallom magam és hiszem, hogy örök életem van és a mennybe kerülök, majd ha minden ujjá lesz teremtve, és a föld és a menny, újra egyesül, akkor mennyen/földön telik majd az örökkévalóságom az Úrban, ezúton is elnézést kérek amiért kicsit tébolyult léleknek tűnhetek amiért ilyenekben hiszek, de mivel ilyen téren nem tartok most jelenleg igényt arra, hogy oldalas igeszakasz/örtorony dogmákkal helyre állítsátok a hitemet a kérdés kapcsán, csupán arra szeretnélek tényleg kérni titeket, hogy egyszerű váloszakat írjatok az alap kérdésre vonatkozólag.


A rövid és velős/nem velős válaszokat előre is köszönöm, aki pedig ezek ellenére is ír legalább 2 oldalas válaszokat, azt az Isten áldja meg 100 gyerekkel.


Üdv.



2017. febr. 8. 17:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
úgy tudom ő nekik itt isten megteremti majd a tökéletes testet és itt fognak élni örökké..
2017. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 How Arrow ***** válasza:
25%
A Biblia sehol se írja hogy lessz élet a földön az 1000 év alatt.
2017. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Szia Kohen


:) 100 gyermek? Nos az nem kizárt az ezer éves uralom alatt, sőt talán még több is.


Na de vissza térve a kérdésedre.


Mit gondolsz a teremtés kezdetekor, mi volt a szándéka a Teremtőnek a földdel, és az emberekkel kapcsolatban?

Hány évre tervezett előre? Ha nem ettek volna a fáról, vajon akkor is meghaltak volna?


A szavában le van írva, tehát még találgatni sem kell.


Mivel nem ír évszámot, sem azt hogy a halál minden képen része az életnek, ezért határozottan mondhatom, hogy örök életre tervezett az emberrel kapcsolatban.

A halál bejövetelét az engedetlenséghez kötötte, amit egy "Fával" szemléltetett.


Ha ez nem történt volna meg, Ádámék és az összes eddig meghalt emberek vígan élnének még ma is.


S hol élnének? Ez sem titok, hiszen a későbbi Biblia versek szerint, a Földet az emberek fiai számára hozta létre, hogy itt éljenek, az ég nem a mi rendeltetési helyünk, Az az Ő lakhelye, és azoké akik szellemi testben élnek mellette.


Ennél fogva a válasz röviden, az ezer éves uralom után minden úgy lesz ahogy eredetileg volt, a Földön fognak az emberek élni, halál betegség, és egyéb ma tapasztalható nehézségek nélkül,


Mivel újabb "megváltás" nem lesz, mert mindenki mindenre meg fogja kapni a választ, akik még is átlépnek egy tilos küszöböt azok eltűnnek egy pillantásnyi idő alatt az életből.



Most pedig nézzük a Biblia verseket ami ezt bizonyítja,


(1Mózes 2:17) . . .mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”

Ádámon múlott, nem Istenen


(Zsoltárok 115:16) 16 Az egek Jehova egei, De a földet az emberek fiainak adta.


(Jelenések 5:10) . . .és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”

Jézus és a 144.000, a Földön maradottakat segítik, illetve vezetik.


(Jelenések 5:13) 13 És hallottam, hogy minden teremtmény, amely az égben, a földön, a föld alatt és a tengeren van, és minden, ami ezekben van, ezt mondja: „Az áldás, a tisztelet, a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké Azé legyen, aki a trónon ül, és a Bárányé!”


Vagy is minden élő akár hova szóljon is az élete, Istent dicséri, aki a trónon ül, és a Bárányt is, aki Jézus.

2017. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Istenem szakassza ram az eget, nem lett volna eleg annyit irnod hogy "igen örökké élünk xy helyen" vagy pedig "nem, csak 1000 évig"?
2017. febr. 8. 18:27
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Kedves nyílhegyű Barátomnak


De bizony a Földön lesz, mert lesznek túl élők és ezt a Teremtő leíratta, Ők túl élik a nagy nyomorúságot, Armageddont, ahogy Noé és a családja is túlélte az akkori ítéletet.


Isten senkit nem fog szelektálás nélkül megfosztani az életétől.

Ez ellene menne az eredeti szándékának, már pedig amit eltervezett ha velünk vagy nélkülünk, de megvalósítja.


(Máté 24:22) 22 Bizony, ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, nem részesülne megmentésben egyetlen test sem; de a választottak miatt megrövidíttetnek azok a napok.


Ahogy olvashatod, senki sem menekülhetne meg, olyan kemény események lesznek.


(Máté 24:21) 21 mert akkor nagy nyomorúság lesz, olyan, amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig; nem, és nem is lesz többé.

(Jelenések 7:14) . . .„Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a Bárány vérében.


(Zsoltárok 37:11) 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

2017. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ágyban megfekteted az asszonyt, annak is kifejted 20 sorba hogy miért?
2017. febr. 8. 18:29
 7/21 anonim ***** válasza:
29%

Ajjaj


Egy keresztény nem átkozódik,

egyébként pedig igen írhattam volna, de a bizonyítékokkal nyomatékosabb.


Persze kérem hogy ne haragudj, azért igyekeztem nem két oldalt írni.


Jehova áldása kísérje kedves életedet. :)

2017. febr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Asszonyt?


Bocsánat, de Én férjes asszony vagyok, és nem szeretnék asszonnyal feküdni.

Hogy mondanék -e valamit ezen idő alatt, az pedig csak rám tartozik..... :)

2017. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jólvan akkor tegyük fel megerőszakollak keresztény módra, mert nekem bejönnek a férjezett jehova asszonyok, akkoris kifejted hosszba hogy ez neked miért nem jött be?
2017. febr. 8. 18:34
 10/21 KZitus ***** válasza:
56%

Szia kedves Kohen :-)


Igen, az a reménységem, hogy itt a földön fogok örökké élni :-)

2017. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!