Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ma, hamvazószerdán éjfél...

Ha ma, hamvazószerdán éjfél után eszek egy kis vadast, azzal megszegem a böjti szabályt?

Figyelt kérdés

Eléggé megkívántam a vadast, amit tegnap főztünk, de ma ugye böjti nap van, amit be is tartok. De ha már elmúlt éjfél, akkor ehetnék mégis egy kis vadast?


Úgy is sokáig szoktam fent maradni, szóval gyakran eszem még éjfél után is.


2017. márc. 1. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

nem is tudom... szerintem helyesebb lenne megvárni a holnapot, hisz a böjt lényege a lemondás.

De abszolút megértelek, és is csináltam már olyat, hogy nagyszombati éjféli mise után ahogy hazaértem, nekiláttam a sonkaevésnek :D

2017. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel éjfél után már nincs hamvazószerda ehetsz vadast.
2017. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez is inkább csak egy kísértés. Szerintem ki lehet bírni, hogy csak holnap eszel belőle. Ténylegesen hol-nap, tehát reggeltől számítva, nem óra szerint.
2017. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A vadasnak holnapig nem lesz semmi baja (hűtőben tárolva), ha az megnyugtat. Ebédre is megeheted.
2017. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha most azonnal megeszed az összeset, akkor sem történik semmi.
2017. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem éjfél után megeheted. Elvégre akkor már csütörtök van.
2017. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most már ehetsz :D
2017. márc. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Haha, ilyet gyerekként én is csináltam. :D Volt itthon valami jó kaja, de mivel hús volt benne, nem mertem megenni, s képes voltam megvárni az éjfélt. :)


Viszont nem így kell megközelíteni. A szív szándéka a lényeg vagyis az, hogy ne egy külső szabály alapján böjtölj, hanem Te magad döntsd el, hogy lemondasz valamiről, ez a lemondás pedig Isten iránti szeretetből legyen.

2017. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hamvazószerda utáni nap is böjt van.
2017. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

8. egyetértek!!


Nemtom, h megetted-e a vadast, de mindig figyelni kell a lelkiismeretre. Mindenkinek másmilyen mélységű a lelkiismerete... Nem azért böjtölünk, mert "hagyomány", hanem mert ezzel (is) fölkészítjük a testünket, lelkünket a Húsvétra!

Mindenkinek lélekben gazdag felkészülést kívánok :)

2021. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!