Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az alábbi idézet...

Mit jelent az alábbi idézet egy vallásos ember számára?

Figyelt kérdés

"Nem Ádám magjai vagyunk, és nem is Ábrahám a mi apánk, hanem a büszke angyal sarjai vagyunk, aki kiűzetett a mennyekből."


Vmi ilyesmi, angolról fordítottam. Értem az utalásokat és a nevekkel is tisztában vagyok (nagyjából).


Mit vált ki ez egy hívőből, mit jelent számára?


2010. máj. 10. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Ez az idézet egy olyan ember vallomása, aki Sátán gyermekének tartja magát. A büszke angyal, aki kiüzetett a mennyekből ugyanis Sátán. Az egy más kérdés, hogy a valóságban vér szerint minden ember Ádám leszármazottja, ha szeretné, ha nem.


Nagyon divatos ma az a nézet, miszerint az angyaloknak volt lehetősége a földi emberekkel szexuális kapcsolatot létesíteni, azonban ez egy félreértésből származik, ugyanis a Biblia nem beszél ilyenről, csak vannak akik az "istenfiak" kifejezést egy bizonyos kontextusból kiragadva angyalként gondolják, noha a szövegkörnyezetből nyilvánvaló, hogy itt Séth leszármazottjairól van szó...


Üdv. Péter

2010. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vav22 ***** válasza:
A büszke angyal, aki kiűzetett a mennyből Lucifer, maga a sátán, nyílván egy olyan ember szájából származik ez az idézet, aki a sátán útját követi. Nem vált ki belőlem semmit, max. nem értem az ilyen embereket, de mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hisz van sem, illetve, hogy miben.
2010. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez a sátán útja dolog mivel itt nyilván a sátánizmusra gondolsz, ők meg nem hisznek semmilyen istenben vagy természetfeletti lényben...
2010. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igenis van ilyen történet a Bibliában ,hogy az Igaz Isten fiai lejöttek az égből ,felfigyeltek az emberek lányaira és

nemi kapcsolatot létesítettek velük !!!1Mózes 6 fejezet!!

Csodálkoztam Péteren ,hogy ezt ő nem tudja és mint mindig félrevezető válaszokat ír!!Utal a Biblia a Jób 1:6-ra ,hogy itt valóban Sátánról és a démonokról van szó !Ezt megerősíti a Júdás levele 6,része is .


Az idézet ,amit idéztél felháborodást kelt bennem ,hogy valakik még büszkék arra ,hogy ők Sátán fiainak vallják magukat !Hát a végük ugyanaz lesz ,mint az atyjuké !Halál!

2010. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!