Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a wahhabizmus? Kik azok...

Mi az a wahhabizmus? Kik azok a wahhabisták?

Figyelt kérdés

Pontosan mit takar ez a fogalom? Tudom, hogy az iszlámnak van a két fő ága, a szunnita és síita, meg több kisebb, de ez a wahhabizmus ha jól tudom, főként a szunniták körében terjedt el, Szaúd-Arábiában meg tényleg eszerint élnek, vagyis ez tartják valami tiszta igaz iszlámnak. De mi ez tulajdonképpen? Ha nem egy vallási ágazat, akkor mi?


Sok helyen utánaolvastam, több nyelven is, de nem lett tiszta. Ez most valami olyan, hogy a wahhabista követők (akik főleg szaúdiak) a iszlámot a gyökérétől nézik, a konkrét keletkezésétől, ami erőszakosabb, mint a mai iszlám, és ezt az eszmét nevezek wahhabizmusnak?



2017. márc. 16. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

először is a szunni ágazatból keletkezett, bizonyos szempontból a reformációra emlékeztet, de csak annyiban hogy a korrupció megszüntetése és az eredetihez való visszatérés volt a cél, ugyan akkor igazán komoly "dogmatikai" változásokat nem hozott (mint a reformáció), igyekeztek visszatérni az ősök hagyományaihoz és az első muszlimok életét folytatni, ami sok olyasmit is felújított ami addigra már enyhült az iszlámban, pl a más vallásúak elleni intolerancia, a folyamatos harc a másképp gondolkodókkal szemben, a zsákmány és rabszolgaszerző hadjáratok


gyakran más muszlimokat is megtámadtak akik kevésbé voltak radikálisak, mert az Iszlám része, hogy az eretnekek ellen si harcolni kell és példásan meg kell büntetni őket, és egy wahhabi szemében elég könnyű eretnekké válni


manapság már gyakran inkább a radikális muszlimokat jelölik ezzel a szóval kb mint európában a "fasiszta", nem az olasz fasisztákat jelenti (csupán)

2017. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!