Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a Földön Ádám és...

Igaz, hogy a Földön Ádám és Éva volt az első, de Isten a Föld más helyére is teremtett élőlényt? Noé özönvíze után, Isten azokat az állatokat teremtette meg, amik nem voltak a bárkákban, a teremtésnél nem teremtett meg minden fajt. Én így gondolom.

Figyelt kérdés
2017. márc. 17. 13:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
Maradjunk annyiban, hogy Ádám és Éva jelképes történet volt a pápa szerint - vagyis a valóságban nem léteztek.
2017. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Alex Fly ***** válasza:

@8: ez abban az esetben igaz, ha a teljes vízmennyiség eső formájában, egyenletes eloszlásban jutott a földfelszínre.

Az 1Móz 7:11 szerint a víz egy része a földből tört elő, nyilván ennyivel kevesebb esővel számolhatunk. Másrészt semmi nem szól az ellen, hogy egyes területeken több eső esett, a bárka környékén pedig kevesebb -elkerülvén az utolsó mondatodban említett katasztrófát.

2017. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Alex Fly, egyenletlen elosztás pedig szökőárakat idézett volna elő, az sem lett volna szerencsésebb a bárka szempontjából.
2017. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Alex Fly ***** válasza:
Az, hogy egy szökőár milyen hatássl van a környezetére, sok mindentől függ. Sokat számít a parttól való ávolság és a domborzati viszonyok. Ami egyik helyen visz mindent, mint a piros hetes, máshol csak a vízszint emelkedéséről vehető észre.
2017. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem lenne parttól való távolság.

Gondolkodj egy kicsit, ez egy víztömeg, ami az egész bolygót több kilométer magasan kell elborítsa. A hegyeket is, itt már nincs olyan hogy part. Korábban levezettem hogy ez milyen mennyiségben zúdulna le "esőként" a Föld minden egyes pontjára.

Ha ettől eltekintünk és azt mondjuk hogy ez csak bizonyos helyeken zúdul, akkor a bolygó minden más részére mint cunami érkezik meg. És ne azokra a pár tíz méteres apróságokra gondolj, amiket földrengések idéznek elő! Ezek több száz, ha nem ezer méteres hullámok lennének.

2017. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Alex Fly ***** válasza:

Ha a bolygó az özönvízkor került víz alá, akkor előtte nyilvánvalóan volt szárazföld. Ebben az esetben volt tengerpart is és bármelyöpontja esetén volt parttól való távolság. A szárazföld belsejében pedig már nem szökőárként jelenik meg, hanem feljön a talajvíz. Ez pedig nem jár szükségszerűen pusztító következményekkel -a föld víz alá kerülésétől eltekintve.

Szerinted egy akármekkora szökőárból itt a Kárpát-medence közepén mit észlelnénk?

2017. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

Alex Fly, ezért mondtam, hogy gondolkodj egy kicsit!

Nem arról van szó amikor a már létező víztömeg kicsit megmozdul, és persze csak minimálisan jut be a szárazföldre. Hanem akkora plusz víztömegről ami minden szárazföldet elborít.

Tehát ha nem egyenletesen esik az eső, akkor kétféle sors vár bármilyen szárazföldre. Vagy közvetlenül oda zúdul a víz, vagy szökőárként érkezik oda.


Korábban számolgattam ugye hogy kb 9 méterrel kéne óránként növekednie a vízszintnek. Ha még csökkentjük is azt a felszín mennyiséget, ahová közvetlenül érkezik a víz, akkor ez persze még nagyobb óránkénti növekedést jelent.

Na most nem csak hogy ez 10+ méteres vízmennyiség indul meg azonnal minden irányba cunamiként, de megállás nélkül kapja az utánpótlást, tehát minél messzebbre jut, csak annál nagyobb és nagyobb lesz. Szóval mit észlelnénk ebből a Kárpát-medencében? Hogy több millió tonnányi víz présel majd laposra pillanatok alatt...

2017. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hagyjad, a hívőknek hivatalból tilos értelmesen gondolkodni.

Nem fogja megérteni soha, csak fölöslegesen koptatod a billentyűzetet.

2017. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18

Én is hívő vagyok amúgy :D

Csak a Genesis történeteinek annyi buktatója van ha reálisan próbáljuk nézni, hogy szerintem egyértelműen csak példázatként tekinthetőek.

2017. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Alex Fly ***** válasza:
@17: vagy nem présel laposra, hanem megemeli a bárkát és akkor már tök mindegy, mekkora mélységű víz van alatta.
2017. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!