Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi hogyan érik el,...

Jehova Tanúi hogyan érik el, hogy az egészen kicsi gyerekeik végigülik a nagyon hosszú összejöveteleket?

Figyelt kérdés

Láttam pár videót, ahol az egész napos kongresszusokon ott ülnek a 3-4 éves gyerekek, és hallottam másoktól is, hogy náluk nem szokás vasárnapi iskolába kivinni a gyerekeket, hanem ott kell ülniük végig. Hogyan éritek el, hogy egy örökmozgó kicsi végigüljön egy olyan, több órás előadást, amiből nyilván egy szót sem ért?

Olvastam a "módszerről" egy s mást a neten, kíváncsi vagyok, mennyi az igazságtartalma.


2017. márc. 21. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Hogy őszinte legyek azon se csudálkoznék, ha beadnának valamit a gyereknek.

Sajnos akiket behálóz a szekta, sok esetben elvesztik a józan ítélőképességüket.

2017. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Gondolod hogy szép szóval? Ilyet csakis testi fenyítéssel lehet elérni.
2017. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

kérd meg a gyereked üljön 5 percig csendben aztán a 2.percben elkezd izegni 3. ba azt se tudod hova lett


akkor találd ki hogy kérik meg a gyereket? ilyen szép katonás sorrendben normális gyermek nem ül


ja hát már gyerekkorukba megy a lelki terror, zsarolás stb

itt egy jó vidi példának


https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk


már a címétől kiakadtam

nehogy sehova szomorú legyen ,!,,

2017. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Bár én nem vagyok,s nem voltam sosem JT,de édesanyám,6 hetes koromtól,minden héten 3-4 alkalommal elvitt a templomba,fenőttkoromig.Ott megtanított,hogy miként kell viselkednem templomban.


Az,az én előnyöm volt,hogy gyermekként(is)vigyorgós voltam,s így,csak az istentisztelet elején voltam édesanyám kezében,s mire végére értünk,körbejártam az egész közösséget.(Mindenki szórakoztatni akart egy kicsit.)

Amikor suliba kerültem,minden tanár kedvence lettem,mert megtanultam,hogy a beszéő felnőttre kell mindíg figyelni.Senki szeme nem csüngött úgy a tanárok ajkán az osztályban,mint az enyém.Tudtam,hogy órán nem szabad beszélnem csak akkor,ha kérdeznek.

Otthon,szinte semmit nem tanultam,hisz a tanár szavaira emlékeztem,és vissza tudtam idézni azokat.


3 gyermekemet hasonlóan neveltem.Sosem volt számottevő gond velük.(Meg is látszott iskolai szereplésükön.)

Nyilván,meg kellett tanulni,hogy milyen dolgokkal lehet lekötni figyelmüket,melyek nem zörögnek.Ennivalót sosem vittünk be a templomba,csak innivalót.

Kényszert,büntit,a templomi viselkedés miatt nem alkalmaztam,kivéve szemöldököm összehúzását,amitől középső kislányom mindíg olthatatlan zokogásba tört ki.(Nála ezért ezt, igen ritkán alkalmaztam.)

2017. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A nevelés titka,a példaadás,és a rendszeresség.

Igen fontos,hogy mi -miután járni tudtunk-,mintegy 2 km-t gyalogolnunk kellett a templomig.Ez eléggé lefárasztott,hogy ne kelljen sokat mozognunk.


A mi istentiszteleti rendünkben délelőtt,volt egy csoportos beszélgetés,ahol CSAK egy személy beszélt egyszerre,de a gyermekeket is szívesen bevonták ebbe,s nem nevettek ki,ha butaságot mondtunk.

A következő rész előtt volt kb.15 perc szünet,amikor kifutkározhattuk magunkat az udvaron,és csendben végigűlhettük a következő mintegy 80-90 percet.


Ötletként ajánlom,hogy a lelkészek törjék meg a hosszú papolásukat úgy,hogy a beszéd közt 20 percenként legyen közös éneklés.(20 percnél tovább,csak a 20-35 éves korosztály képes figyelni,s így a többi duma falrahányt borsó.)

2017. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

#3 Húúúú, ez a video... Anyuka totál be van állva (látszik a szemén). Aztán mindjárt jön a lelki terror is ("Szerinted Jehova szereti a varázslást, vagy Sátán?"). Kábé olyasmi a felvezetés, mint amikor részeg apuka kihúzza a nadrágjából az övet, és megkérdezi a közben a gyereket: "Na, miért is kaptál egyest az iskolában?"

A végén pedig kidobják a kukába azt a figurát. Hát persze, hiszen ezt kell tenni minden ajándékkal, amit az osztálytársaidtól kapsz a barátságotok jelképeként!

"Jehova isten nagyon szeret mikor engedelmeskedsz neki" Na igen, ha meg nem engedelmeskedsz, akkor jön a dögvész, a népirtás, a tűzeső, a csecsszopók halomra mészárlása, satöbbi.

Elmebeteg egy video...

2017. márc. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4-5# Nem egy órás egy kongresszus,hanem több napos és egész nap ott ülnek. Másrészt egy hat évnél kisebb gyereknek nem tesz jót, ha egy helyben kell ülnie több órán keresztül, ezért vannak a vasárnapi iskolák, hogy ott a fejlettségi szintjüknek megfelelően tanítsák őket.
2017. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Ha a rossz indulat fájna, .....


Sokszor a gyermekek elvannak a maguk kis játékával, bizony tévedés, hogy a gyermekek végig ülnek egy egy ülés szakot.

A gyermekeket gyakran ki lehet vinni sétálni, és egyébként is szünet is van, mert a felnőtteknek is fárasztó lenne.


A mi gyülekezetünkben is a gyermekek kortól függően csendben játszanak, az szülök mellett, a hozott játékaikkal, vagy rajzolnak, illetve ha elfárad tud aludni is, a kongresszusokon van pelenkázó, etető, stb.

2017. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De mi van, ha a gyerek nem az a csendben játszó típus? Kevés kisgyerekről tudom a környezetemben elképzelni, hogy kis megszakítással órákig ellegyen egy helyben csendben a játékaival.
2017. márc. 22. 15:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Kétségkívül hasznos,ha egy több órás program alatt hozzáértő emberek foglalkoznak életkorra mért foglalkozásokon a gyermekekkel,-mint ezt a baptistáknál tapasztaltaltam-,de a gyermeknek meg kell tanúlnia csendben végigűlnie egy 45 perces iskolai órát.Ezt az istentiszteleteken(is)megtanulhatják.
2017. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!