Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy reagáltok a tanúk...

Ti hogy reagáltok a tanúk támadásaira Jézus miatt?

Figyelt kérdés

Még nem válaszoltam a szitok áradatra, de meglepő, hogy ennyi gyűlölet elfér egy emberben és sajnos nem ő az első, akiről épp szó van.

Ha szóba kerül Jézus, akkor habzó szájjal sértegetnek, meg sem kell utána már szólaljak és állandóan azzal sértegetnek mellé, miközben mindennek elmondanak (a drogostól kezdve a részeges család terrorizálóig én már voltam minden), hogy biztos ki lettem rúgva tőlük és ezért állok bosszút. Miközben csak a Bibliából írok, és maximum ezzel cáfolom az őrtorony épp aktuális tanítását, de az úgyis állandóan változik. Viszont én soha sem voltam tanú, még a lábam sem tettem be királyság terembe.


Így kérdezem azokat, akik tudnak velük kommunikálni, hogy mit válaszoljak az aktuális sértegetőnek?

Az, hogy Jézus neve miatt bántananak, az normális tudom. Meg is van írva. De nem akarok ugyanilyen lelkületű levelet, mint amilyet kaptam.


(nem, ide nem szeretnék tanú hozzászólást)


2017. márc. 26. 04:19
 1/8 szp72 ***** válasza:
100%

Egyrészt Jehova tanúi sem egyformák, másrészt akik itt a nevükben írogatnak vagy védelmezik őket, úgy vettem észre legtöbbször még nem is teljes értékű tanúk, hanem csak amolyan vakbuzgó egyenlőre még alul képzett hitjelöltek.


Például az a 10% alatti írogató, amennyire tudatlan és ostoba, annyira teljes meggyőződéssel vallja, hogy nála van az ész, s Jehova tanúin kívül mindenki gonosz és hazug.

2017. márc. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ugyan úgy mint amikor más egyház zaklat a saját igazával

kinevetem


ugyan ilyenek a reformátusok, katolikusok, evangélikusok stb

ha nem azt szajkózza valaki mint az általad istenített szekta meggyőződése, törölteted a választ

2017. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod az evangéliumot és annyi. Ettől kezdve már Isten munkálkodik a Szívükben. :)
2017. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"ha nem azt szajkózza valaki mint az általad istenített szekta meggyőződése, törölteted a választ

"


Igen, töröltettem. Mivel a kérdést nem tudtad/nem akartad értelmezni, amiben azt írtam le, hogy milyen ocsmány módon beszélnek az emberrrel. Ahogy te is tetted. A válaszod provokatív volt, sértegetésni akarsz. MIt vártál?

2017. márc. 26. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:

látod ? ezt mondom és kitűnő példával szolgálsz rá


nem azt mondtam amit elvártál és töröltetted, értelmeztem, nem provokáltalak, a sértegetés az más tészta hisz látszik hogy sértés számodra ha megkérdőjelezik a hited


mivel azt mondtam ugyan úgy zaklatja más felekezet is az embereket nem csak a jahvések megsértődtél mert egy lapon emlegetlek egy számodra gyűlölt vallási nézettel

pedig egyikőtök kutya a másik eb

2017. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minek állsz le velük vitatkozni? Nem mindegy mit mondanak?
2017. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindegy lenne, ha nem hazudnának folyamatosan. Living egyik válasza egyik hozzászólásra (nem én írtam, hanem most épp mást sérteget) :

"Ez azoknak az állítása, akik megsértődtek, és így akarnak bosszút állni, mert kiközösítették őket valamilyen helytelenségért."


De mindegyiknek ilyen a gondolkodása, tehát egy tanítják nekik. Fel sem fogják ép ésszel, hogy van egy másik verzió, amikor valaki ismeri a Bibliát és látja az őrtorony hazugságait.

2017. márc. 27. 12:11
 8/8 Jézus szolgája ***** válasza:

hosszan tűrés,alázatosság,felebaráti szeretett.

ha valamit mondanak a Bibliából nézd meg azt a sajátodban.

ha csak bosszantanak vagy bántanak a velük való beszélgetés,akkor inkább kerüld velük azt.

de ne feled hogy ők is ami felebarátaink.

és ne feled Jézus tanításait.

és ne feled.

Jézus:én vagyok az igazság és az élet..................általam.

2017. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!