Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért imádkoznak Máriához?

Miért imádkoznak Máriához?

Figyelt kérdés
Ez nem kritika akar lenni, csak nek értem.

2017. márc. 29. 10:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Közbenjárását kérik Jézushoz. Nem imádják!
2017. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

A közbenjárását kérik. Ez olyan, mintha te megkérnéd egy hittestvéredet, hogy imádkozzon érted.


Üdv,


Dante

2017. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 KZitus ***** válasza:
14%

Szia


Krisztus arra tanította a követőit, hogy Istenhez imádkozzanak az ő nevében. Ezt mondta a tanítványainak: „Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni” Ján 14:14 Ezt természetesen úgy értette, hogy bármit kérhetnek, ami összhangban van Jehova szándékával. János erről biztosít minket: „azzal a bizalommal vagyunk iránta, hogy bármit kérünk is az akarata szerint, ő meghallgat minket” 1Ján 5:14

Jó ha tudjuk, hogy miként, kihez és milyen dolgokért imádkozzunk, mert így közelebb kerülhetünk Istenhez, és vigaszra lelhetünk a nehézségeink közepette.

Zsoltárok 4:1

Felelj nekem, ha kiáltok, ó, igazságos Istenem!

A nyomorúságban te tágas tért adsz nekem.

Légy kegyes hozzám, és halld meg imámat.

Zsoltárok 145:18

Jehova közel van mindenkihez, aki szólítja őt,

Mindenkihez, aki hűségben szólítja.

2017. márc. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
Mert nem ismerik Istent. Töröltették azt a kérdést is, ami azt firtatta, hogy miért máshoz imádkoznak közbenjárásért, miért nem Istenhez. Fájó pont nekik a tudatlanságuk nagyon.
2017. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
mert közbenjár értünk, én is tapasztaltam már, imáim kapcsán.
2017. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 imakommandós ***** válasza:
39%

Ezzel csak azt bizonyítják, hogy Máriát isteni rangra emelik aki akár egyszerre meg tudja hallgatni több millió Mária-kultuszban hívő ember imáját.


Asera szobrot vitt be Manasse király a Jeruzsálemi templomba, erre és más gonoszságaira azt mondta Isten, hogy utálatosabb dolgokat cselekedett Manasse az emoreusoknál:


2Kir 21:7 És az Asera-bálványt, amelyet készített(Manasse király), bevitte abba a házba, amely felől azt mondotta volt az Úr Dávidnak és az ő fiának, Salamonnak: Ebben a házban és Jeruzsálemben, amelyet magamnak választottam Izraelnek minden nemzetségei közül, helyeztetem az én nevemet mindörökké;

2Kir 21:11 Mivelhogy Manasse, Júda királya ezeket az utálatosságokat cselekedte, gonoszabb dolgokat cselekedvén mindazoknál, amelyeket az őelőtte való emoreusok cselekedtek vala, és Júdát is vétekbe ejtette az ő bálványai által:



Az Asera a sémi vallás kultuszának az istennő szobra volt, hasonlóan a Katolikusok Mária-kultuszának Mária szobraihoz. Valószínű Aserát és a Katolikus boldogasszonyt is Jeremiás próféta "az ég királynője" néven szereplő hamis istennővel azonositja, Ézsaiás pedig "Babilon lányával" aki "országok úrnője/királynője", János apostol pedig a "fenevadon ülő nagy prostituáltnak" látja.


[link]


Megjegyzendő, hogy nemcsak a magyarok tisztelik Máriát Úrnőként, Királynőként, hanem más európai népek is csaknem mindenütt. Ez különösen annak figyelembevételével érdekes, hogy Ézsaiás próféciája szerint Babilón leányának, a népek nagy hitetőjének és nyomorgatójának, egyik ismertetőjegye, hogy országok úrnőjének nevezteti magát. Sőt, a Jelenések könyve ehhez hozzáteszi, hogy e természetfölötti lény a Föld királyaival kíván tisztátalan szellemi kapcsolatban állni. Ennek fényében igencsak elgondolkodtató, hogy Magyarországon a királyok főbb kultikus szertartásai az Úrnőnek szentelt templomban zajlottak, hiszen évszázadokon át a székesfehérvári Nagyboldogasszony-templomban történtek a királlyá kenések, koronázások, a királyi esküvők és temetések is. De más országokban is ugyanez figyelhető meg. Így például a francia királykoronázások is az Úrnőnek szentelt helyeken zajlottak, a reimsi, illetve a párizsi Notre Dame ("mi úrnőnk") templomában.

2017. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 imakommandós ***** válasza:
42%

*** Az utolsó bekezdést elfelejtettem idézőjelbe tenni.

forrás: [link]

2017. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%
Aki kicsit is ismeri őseink vallását, annak ez nem kérdés. Kicsit segítek : Babba. Amúgy aki nem hisz ezekben, az mi a fenének jár ide bunkózni ? Főleg másik felekezettől. Ez aztán a keresztényi dolog.
2017. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves #8

Senki nem bunkózott, csak vélemények kerültek leírásra.

Nem kell ennyire felháborodni, csak mert valaki másképp látja a dolgokat.

Ha meg nekem szólt, akkor én csak egy kérdést tettem fel amit nem értettem.

2017. márc. 29. 15:53
 10/23 anonim ***** válasza:
50%

az imakommandós válaszaival az a baj ,hogy mint ahogy azt ő is bevallotta a hit gyülekezetének tagja, ami az amerikai neoprotestáns szektákhoz hasonlóan történelmet hamisít, és ez látszik is a válaszaiból, ha valóban tudományos igényű tanulmányokat és könyveket olvasol és nem egy átideologizált forrásból származó összeesküvéselméletet akkor sajnos azt fogod találni hogy a kereszténységben már a második század elején jelen volt a szentek tisztelete és kimelt tisztelete volt máriának, ez fordultkésőbb nyugateurópában egy már-már politeizmusba hajló szentkultuszba ami miatt a reformátorok úgy gondolták jobb is az egészet kirakni, mert félő hogy ha levágnák a vadhajtásokat idővel akkor is újrakorrumpálódna


akik imádkoznak hozzá pedig azért teszik hogy dante is írta, a reformáció előtti egyházak úgy gondolták (ahogy a legtöbb protestáns is) hogy a meghaltak nem szakadnak ki a keresztény közösségből (egyházból/gyülekezetből) hanem továbbra is élnek csak már más módon, a mennyben, és ott nem pusztán hátradőlnek és élvezik hogy jó nekik, hiszen itt a földön még van sok sok ember, és hogy az élő emberek imádkoznak egymásért, ezek az emberek akik a mennyben vannak is valamilyen titokzatos módon imádkoznak az élőkért, ezért ahogy megkérheted mondjuk egy haverodat hogy imádkozzon érted úgy egy már halott embert is


talán pontosabb lenne ha ezt nem imádkozásnak hívnánk hanem mondjuk fohászkodásnak, mert a magyar nyelvben az imádkozás szóban jelen van az "imádni" kifejezés ami félrevezető, mert ált Istenre szoktuk mondani h imádja az adott hívő ha vallási kérdésekről van szó, de Máriát és a többi mennyben lévő halottat nem imádják, tehát nem ugyan azt illeti őket mint Isten, hanem "tisztelik", mondjuk ahogy egy élő embert is tisztelünk, elismerünk, vagy akár rangban magunk fölött valónak ismerünk el, mondjuk egy sportolót vagy tudóst, esetleg csak egy nagyon jó embert elismerünk, tisztelünk, de mondjuk egy miniszterelnököt elismerünk rangban amgunk fölött állónak is


tehát az egész "szentek" jelenség abból fakad hogy a halottakról úgy gondolják valamilyen más módon tovább élnek a mennyben

2017. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!