Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A temetőkben évszázadok során...

A temetőkben évszázadok során folyamatosan megjelenített angyal szobrok Mihály vagy Gábriel arkangyalt ábrázolják?

Figyelt kérdés

2017. márc. 31. 19:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem ezoterikus szemszögből tekintem.
2017. márc. 31. 19:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha azokat a kis imádkozó szobrokat kérdezed, akkor egyik sem, azok őrangyalok akarnának lenni.
2017. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs kifejezetten megnevezve egyszerűen csak egy angyalt ábrázolnak és ennyi
2017. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A magyar néphagyományban Szent Mihály köthető inkább a halottakhoz, mert segít a gonosz elleni harcban és átveszi a lelket Istenhez. Általában karddal ábrázolják, tehát ha van az is, akkor az ő.

Amúgy meg őrangyalokat is szoktak ábrázolni.

Gábriel úgy tudom, nem nagyon köthető a halottakhoz.

2017. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó: épp amiatt vagyok bizonytalan hogy Gábriel kíséri át az élőket ha meghalnak. Mihály is....hiszen a kocsi az Szent Mihály lova....stb

Jó lenne tisztábban látni!

2017. ápr. 1. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, Bélát az őrangyalt ábrázolják. :-))
2017. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gábriel a művészeti ábrázolásokon ... Attribútumai: hírnöki bot, harsona, trombita, kereszt, jogar, glóbusz, liliom, olajág, pálmaág, könyvtekercs, füstölő, kard.


Szent Mihály: [link]

2017. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!