Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem tartok be minden egyes...

Ha nem tartok be minden egyes parancsolatot, amit a Katolikus Egyház szerint kellene, attól még rk. Vagyok?

Figyelt kérdés

Felnőttként lettem rk. (keresztelkedtem, elsőáldoztam és bérmálkoztam egyszerre). Időközben gyóntam is, eddig összesen 3x, bár már 5 éve vagyok hivatalosan tagja a Római Katolikus Egyháznak.


Az egyetlen pont, amiben a leggyengébb vagyok, az a gyónás.

Ha valakit megbántok és annak tudatában vagyok, amint rájöttem erre, megbánom, és ha lehetőségem van rá, igyekszem bocsánatot kérni a megbántottól, és ha olyan a bűn természete, akkor jóvá is teszem.

Ezenkívül megvallom bűneimet imában az Úrnak is, Jézus nevében kérve a bocsánatát.


De nekem egyszerűen nem megy az, hogy egy papnak gyónjak.



Ez az egy egyházi parancsolat az, amit egyelőre nem tudok teljesíteni. A többit teljes mértékben elfogadom és követem.


Ebben az esetben ugye rk. maradok?


Nem akarok más felekezetbe térni.

Más közösségeknél sokkal több olyan pont volna, amivel nem tudok azonosulni, amit nem tudnék betartani.



2017. ápr. 3. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Van olyan katolikus is, aki éveken át nem gyón, persze így nem is áldozhat(sz). Ettől még nem fognak kizárni az Egyházból, ugyan úgy tagja maradsz. A gyónás nem egy parancsolat, hanem egy szentség.


Viszont ne feledd, hogy mit mondott Jézus az apostoloknak:

"Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."


Egyébként nem kell félni a gyónástól, utána általában megkönnyebbül az ember, hogy letette bűneit. Kérdés, hogy miért félsz ennyire tőle, ha ezt tisztáztad magadban, akkor azon azon az úton el tudsz indulni. Most közeledik legnagyobb ünnepünk, húsvét, jó alkalom, hogy kicsit rendezd magadban ezeket a lelki dolgokat.

2017. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Vegyél részt egy személyesen kísért lelkigyakorlaton, ott szerzetes segítők vannak, akikkel ezt meg tudod beszélni. Nagyon építő, meg fogod tudni oldani a gondjaidat.

[link]

2017. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Miért félek?


A lakóhelyemen a rk. templomban sincs gyóntató fülke.

Az egyik hitoktató teremben lehet gyónni, szemtől szemben elhelyezkedve a pappal. Én meg egyrészt zárkózott vagyok, így, ilyen formában nem megy nekem.

Eddig zarándokhelyen gyóntam, mert ott van igazi gyóntatófülke (pl. elválasztó rács)

2017. ápr. 3. 23:19
 4/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hamarabb elküldtem, mint akartam.

Másik ok, ami miatt "félek", vagy inkább azt mondanám, hogy ami visszatart:

a lakóhelyem szerinti templomban minden kihallatszik a hitoktató teremből gyónáskor is, még ha a rendes hangerőnél halkabban is mondom. Suttogva meg milyen lenne már gyónni?! A többiek pedig közvetlenül az ajtó előtt sorakozik.

2017. ápr. 3. 23:21
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Ezeket mondd el a papnak, és keressetek megoldást.

Pl. be lehetne oda tenni egy gyóntatófülkét.

2017. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

attól még katolikus vagy

ha nehezen megy a gyónás, próbálj meg felkeresni egy másik papot, lehet, hgy vele van a gond

és próbálj meg legalább Karácsony és Húsvét előtt erőt venni magadon és elmenni gyónni, hogy áldozhass.

2017. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen esetben arrébb kell zavarni a fülelőket és beszélni kell a pappal, hogy legyen rá valami megoldás, mert sérül a gyónási titok.

A szemtől szembe gyónást nem tartottam sose problémának, nálunk kis gyóntató helyiség/kápolna van, sok hívő szeret inkább ott gyónni.

2017. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha hiszel mindent, akkor katolikus vagy. Nem vagy egyedül, sok katolikus ugyanígy húzza-halasztja a gyónást.

Írd fel egy darab papírra, vidd el, mondd el, hogy nagyon szégyelled a bűneidet, és ezért inkább leírtad. Nyújtsd át neki, majd miután hazaértél, égesd el akár gázlángon!

2017. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Budapesten is van olyan templom, ahol rács is van a fülkén.
2017. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Mi köze van egy papnak a te bűneidhez? Semmi. Istentől kérj bűnbocsánatot.
2017. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!