Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolja pár vallásos,...

Miért gondolja pár vallásos, hogy a liberális kifejezés törvénytelent és rágalmazót jelent? Vagy ha nem, ilyet hogy engedhetünk meg?

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 16. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén fogalmam sincs, apám is ezt csinálja, eddig azt szűrtem le arra fogja hogy "régen a liberális jót jelentett, mint a komunizmus, de ma már mást jelent", ami nála több mint valószínűleg a politikából jön, amin nem segít a magyar politika állása, sem az hogy mi van itt európában mostanában a migránsok óta (értsd: apám minden módszerrel ellenük van és amióta az EU megszavazta a kvótát és itt népszavazás volt nagyon nem bírja az európai politikát és a "Soros bérenceket", aki mindenki aki nem FIDESZ-es (az ignoráns világkép nem segít). Mindenesetre én is keresem erre a megoldást, vagy felvilágosítást, mert már nagyon elegem van, de amióta azzal se győztem meg hogy a liberalizmus nem egyenlő bizonyos politikusok döntéseivel, hogy kilinkeletem neki minden wikipédia forrást a liberalizmus eredetéről, nagyjából feladtam. Aki hülyeséget akar hinni az fogja is. (A vallásos emberek már eleve ezt teszik)
2017. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a kérdést sem értem.

Vallásost írsz, ami mifelénk a keresztényeket jelenti, itt a cikkben viszont muzulmánokról van szó. Ezt írni már túlságosan bekategorizáló lenne a lelkivilágodnak?

Arra felé nem a rugalmasságukról híresek az emberek. A liberális a hagyományoktól eltérőt jelent ott. Mivel a cikk is írja, hogy nem tudni konkrétan mit írt, honnan tudod, hogy nem tényleg valami vallásilag megbotránkoztatót amit nem néznek jó szemmel. Ez persze nem ok arra, hogy valakit halálra verjenek, de mivel ott történt talán ott kéne feltenni ezt a kérdést nem pedig itt, provokatívan. Biztos kapnál néhány roppant kimerítő választ.

2017. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!