Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted az ember kezdetben...

KZitus kérdése:

Szerinted az ember kezdetben jó (úgyértve születésétől jó), majd késöbb rosszá vállik?

Figyelt kérdés

Ez tényleg érdekelhet másokat is, ezért külön kiemeltem a kérdésedet, és ezért elnézésedet kérem kedves hozzászóló.

Szóval jöhetnek a párbeszédek:-)


"Tehát, kedves Living Witness, szerinted az ember kezdetben jó (úgyértve születésétől jó), majd késöbb rosszá vállik? Mert azt ugye tudod, hogy a Bibliában nem ez áll. :) De úgy érzem eltávolodtam a kérdezőtől, amit nem szerettem volna, ezért kedves Living mit szólnál ahhoz, hogy ha ezt Privátban vitatnánk meg? :)"



2017. ápr. 17. 11:29
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
a kérdés Balinhun-tól származik
2017. ápr. 17. 11:31
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Mi az,hogy jó? Mi az,hogy rossz?
2017. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:

Talán azok tudnának válaszolni akik sok kisgyereket ismertek csecsemőkoruk óta mindennapi viszonylatban.

Ez engem is érdekel. Az én gyerekeim jók. A bölcsiben van olyan aki már rossz. Pl. Fut a lányom felém és a rossz gyerek kiteszi a lábát hogy elgáncsolja. Kíváncsi lennék hogy az ilyen gyereknek az apja is ezt teszi vele otthon? Vagy ez belülről jön? Egyáltalán hogy jut eszébe egy bölcsisnek ilyen?

2017. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

A gyerekek szemében nincs olyan, hogy jó vagy rossz. Születésekor csak két dolog igaz az emberre: tiszta, és kiváncsi.


1. Tiszta lelkileg, és jó esetben fizikailag (szülő "tisztaságától" függ). Élete során környezetétől veszi át a káros gondolkodást és az ártalmas anyagokat.


2. Kiváncsiságánál fogva mindent kipróbál, ami eszébe jut. Hogy a társadalomban jónak vagy rossznak számít-e az, amit kipróbál, arról még nincs tudomása. Csak az utána következő szülői vagy más reakcióból tanul. Hogy milyen lesz felnőttként, az csak a reakciótól függ.

2017. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nem, az ember kezdetben bűntelen. Ami nem egyenlő azzal, hogy jó. Jó akkor valaki, ha jó dolgot cselekszik. Bűntelen pedig akkor, ha még nem követett el bűnt. De igen, később (félre)nevelés hatására, az emberekben való csalódásunk hatására romlunk, aki harcol azért, hogy csakazért sem fog besüppedni a társadalom mocskába, az ennek valamelyest ellen tud állni. Harcolj, küzd, mert nem csak a célnemes, de ha küzdesz, úgy az élet is elviselhetőbb, mintha nem csinálsz semmit.
2017. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Az ember az áteredő bűn terhével születik, viszont ez nem saját bűne, hanem az ősbűn következménye. Ettől bár bűnös az újszülött is, de nem válik rosszá. Viszont már születésünktől fogva bennünk van a rosszra, bűnre való hajlam, a kegyelmi állapot hiánya.

Hogy később az ember milyen lesz, az már nagyban függ a külső tényezőktől.

2017. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Az ember 100%-osan önzőnek születik. Láttam már kis gyereket, aki a testvérét lerúgta az anyjáról.

Aztán a nevelés jó esetben medret szab ennek.

2017. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
Az én kislányom inkább arrébb megy és odaengedi a másikat . szóval nem mindenki születik rossznak az biztos.
2017. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Egypetéjű ikrek között is van olyan, hogy az egyik egy végtelenül nyugodt, áldott jó lélek, a másik meg folyton ordít, rugdos, veszekszik. Nem tudom mitől lehet ez.
2017. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Az ember születésétől fogva tapasztal. Születésekor még abszolút tapasztalatlan, majd később azzá válik, amivé a körülmények és a döntései következményei formálják. A jó és rossz nem létező fogalmak, mindenki az aktuális tudása szerinti legjobb döntéseket próbálja meghozni.
2017. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!