Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan​ fogjátok ki...

Hogyan​ fogjátok ki fejezni az Atya Isten számára jelenlétében az elismeréseteket és hálátokat meg köszönni hogy Szellemi életre hívott minket és gyermekéve fogadott!?

Figyelt kérdés

Kérem szépen normális válaszokat szeretnék ez lenne a lényeg! Kort és nemet is írhattok ha akartok!

Én hívő keresztény vagyok Református egyházi keresztény templomhoz tartózom. Én még nem tudom pontosan szerintem a meghajolast választanám ti is ?



2017. ápr. 18. 07:17
 1/9 kzs ***** válasza:

Nem, a meghajlás nem lesz elég.

Azt, hogy ott hogy fejezzük ki a hálánkat, ebbe a földön nem tudunk még csak belegondolni sem.


A Menny Királyságában olyan mértékű dicsőítés és imádás van, hogy azt mi - akik itt a földön vagyunk - el sem tudjuk képzelni. Amikor igazak lelkei zengik a trónhoz: "Méltó, méltó vagy te drága Bárány, méltó vagy Te minden imádatra, magasztalásra, hódolatra! Méltó vagy hogy vegyél minden erőt, dicsőséget áldást: mert megölettél s felemeltettél! Jézus Úr vagy örökké, mindenkor király!"

2017. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Azért, hogy életre hívott, nem jár hála.

Azért jár hála, ha olyan életet biztosított számunkra, amit érdemes végigélni.

Épp ezért, akinek rossz volt az eddigi élete, annak nem kell előre hálásnak lennie, ha a mennyekbe jut (ha odajut).

2017. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha már ennyire földhözragadtan akarod értelmezni a dolgot (hiszen honnan tudhatjuk, hogy ezek a földi dolgok ott is létezni fognak-e ilyen formában), akkor a meghajlás az elég tiszteletlenség lenne. Istennek térdre vagy teljes leborulás jár, ezt a Bibliában is olvashatod.
2017. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne készülj rá, nem tudsz, ő a szívek és vesék vizsgálója. hiába borulsz le, ha a szivedben más van és ha nem borulsz le, de a szíved kedves neki, tudja mi van benne. amúgy nyomhatod a frázisokat a szellemi életről, meg azokról a szavakról, amiket a gyüliben hallasz, de az élet az élet, Isten az élők istene, nem a szellemi élőké.
2017. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már ma hálásnak kell lenni, nem lesz elég ott gondolkodni rajta. Ha ma nem vagy hálás, akkor hited sincs. Ha nincs hited, akkor nem fogsz hozzá kerülni. Ha van hited, de olyan, mint az ördögöké, a szíved meg mocskos, mert csak hiszed Istent, de Jézust nem fogadtad és a Szentlélek semmiféle munkát nem tud elvégezni a szívedben, akkor sem kerülsz oda.
2017. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tisztelt utolsó engem már megváltott az Úr elfogadtam Megváltómnak Őt csupán csak érdekel mások véleménye is
2017. ápr. 18. 11:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Istent nem tudod közvetlenül szeretni itt a földön, hanem csak az embertársaidon keresztül.

Amit a legkisebbel is tettél, azt Istennel tetted.


Halálod után pedig, amennyire szeretted az Istent és hálás voltál, annyira fogod tudni szeretni.


A halál csak látásbeli különbséget fog okozni és nem gondolkodásbeli változást.

Ha hittél és szereted az Istent, ezért fogod Őt látni, mert hittél benne.

Ha nem hittél volna Istenben, akkor nem is láthatnád, vagy amit látnál, nem hinnéd el, sőt elutasítanád az egyetlen megmentőt, aki tudna segíteni a halálod órájában.


Ezért nagyon ismernünk kell Jézust, hogy milyen is valójában az Isten, igyekeznünk kell vele személyes kapcsolatot kiépíteni, hogy nehogy a téves gondolkodásunk félre vezessenek majd bennünket.

2017. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ebben nem kételkedtem, a gondolatmenetet írtam le.
2017. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan​ fogjátok ki fejezni az Atya Isten számára jelenlétében az elismeréseteket és hálátokat meg köszönni hogy Szellemi életre hívott minket és gyermekéve fogadott!?"


Gondolom úgy, ahogy Jézus tanácsolja. Megtartjuk Jézus parancsolatait, ezzel dicsőítjük az Istent. Most is Isten jelenlétében vagyunk

2017. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!