Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember mire lett teremtve?

Az ember mire lett teremtve?

Figyelt kérdés

Ádámnak és Évának volt valami feladata az édenkertben vagy csak létezniük kellett mindenféle munka nélkül?

Volt valamilyen feladatuk ami el kellett végezni vagy jól érezték magukat egész nap? Van valami a Bibliában arról,hogy kellett -e valami is végezniük nekik?

Mert ha az ember nem a munkára lett teremteve akkor értem,hogy miért ellenkezik ez annyira a természetemmel.



2017. ápr. 18. 21:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
isTEn.. szerintem egyértelmű! :D
2017. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Ozcar ***** válasza:

Kedves Kérdező!


# 2-re a válaszom:


Értem, mire gondolsz, a gürizésről beszélsz, amikor azt KELL csinálni, amit mondjuk utálsz.

Kérdezted a lustaságot. Az a bűn melegágya, mert amikor az ember inkább henyél napokat, általában az következik hogy Istennel való kapcsolata is megromlik. Kevesebbet foglalkozol a hittel is. Ezért sodor bűnbe. Egy idő után kényelmesebb lesz hanyagolni a tanulást is, amit Isten megismerésére fordíthatnál.

2017. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ozcar


Amikor sokat dolgoztam és nagyon elfáradtam akkor sem éreztem magam közelebb Istenhez !

Alapvetően nem a munka a baj, csak nem mindegy,hogy a saját kertemben kell füvet nyírni és fát vágni magamnak vagy ez a munkám napi 8 órában.


Na most a tanuláshoz meg buta vagyok így valószínű ezért van és lesz olyan munkám amit nem szeretek.


Amúgy meg a gürizésre is.


Ezek szerint Ádámnak és Évának is a saját kertjüket kellett volna művelni és nem másnak dolgozni kevés fizetésért amiből nehéz megélni.

Nekik a megélhetés biztosítva volt és így kellett volna még magukért "dolgozni".Nem mindegy

2017. ápr. 21. 10:37
 14/15 Ay carramba! ***** válasza:
A hülyeségre, a kritizálásra, és még lehetne sorolni...
2017. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az Isten,az embert saját képére,és hasonlatosságára teremtette,s Isten állandóan alkot,fenntart.


Az istenképmás ember,amikor tétlen,és unatkozik,nem érzi jó magát,s ezért elkezd rossz dolgokon gondolkozni.


A boldog élet egyik feltétele,az alkotás öröme.


Sok boldogtalan nőt ismerek,akiknek összes tevékenysége,szexuális szolgáltatása volt egyetlen állandó kuncsaftjának,a férjének.Miután megöregedtek,s a férjnek a fiatalabb nők kellenek,összeomlottak.Nem maradt olyan értékük,melytől értékesnek érezhették magukat,testi szépségük elmúlásával.

2017. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!