Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye a zsidóságnak...

Mi a véleménye a zsidóságnak Jézus Krisztusról, tevékenységéről, életéről?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Véleményét kinyilvánította Kajafás, amikor az általa kiszabható büntetést, a korbácsolást rótta ki.
2017. ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Hivatalosan nem ismerik el sem prófétának, sem Isten fiának.

De azt gondolom, nem hivatalosan azért a zsidók egy része is méltányolja őt.

Vannak olyan zsidó törekvések, amik a párbeszédet keresik, és Bp-n van egy zsinagóga, amiben ennek jegyében még kereszt is áll.


A zsidó-keresztény-iszlám kapcsolatok korántsem olyan fekete-fehérek ahogyan sok gyűlölködő hiszi.


De remélem, hívő zsidók is fog válaszolni, aki tájékozottabb, én nem vagyok zsidó vallású.

2017. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó tökéletesen leírta, hivatalosan nem tekintjük sem szentnek (a zsidóságban nincsenek szentek), sem messiásnak, sem prófétának (a próféták kora addigra bőven lezárult).

Amit fontos mindig szem előtt tartani, ahány zsidó, annyi (plusz 1) vélemény. A hivatalos állásponttal szemben vannak zsidók, akik prófétának tartják, olyanok is akik messiásnak, de olyanok is akik a szájukra nem vennék Jézus nevét, sőt, olyanok is, akik egyenesen átkozzák. Én személy szerint nagy tanítónak, reformernek, kiemelkedő (de emberi!) spirituális vezetőnek tartom.

Abban is igaza van az utolsónak, hogy komoly törekvések vannak a zsidó-keresztény-muszlim párbeszéd terén, sőt akár a krisnásokat is bevehetjük a sorba. Azt azonban, hogy lenne olyan budapesti zsinagóga, amelyikben kereszt áll, nehezen tudom elképzelni, elég otthonosan mozgok mind reform, mind neológ, mind ortodox körökben, így szinte bizton merem állítani, hogy ilyen nincs. De nem is hiszem, hogy ez lenne az etalonja bárminek, sem a párbeszéd, sem az egymás iránti tisztelet nem erről szól.

2017. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!