Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk! Szabad-e nektek...

Kedves tanúk! Szabad-e nektek Jézus nevét segítségül hívni?

Figyelt kérdés
Mondhatjátok-e pl. hogy "Uram, Jézus kérlek segíts rajtam!"
2017. máj. 2. 20:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
47%

Jujuj!-ez izgalmas lesz ha egyáltalán fognak válaszolni.

Bocs az offért de a lozsából szeretném nézni az "előadást".

2017. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
10%

Válaszoljon erre a Biblia:


(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül;. . .

(Róma 10:13) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.

(János 15:16) . . ., hogy bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek.

(János 14:13) 13 És amit csak kértek az én nevemben,meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által.

. . .

(János 16:23) . . .bármit kértek az Atyától, ő meg fogja adni nektek az én nevemben.

2017. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Living Witness, vagyis? Te hogyan értelmezed a Bibliát, szabad Jézus nevét segítségül hívnod?
2017. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%

living az idézetek mögé bújik nincs önálló akarata/véleménye


"living witness nevű felhasználó válasza:


Szervusz


Az érdeklődés nem egyenlő az üldözéssel, bár jó lehet, Jézust is a Farizeusok kérdésekkel akarták behálózni, hogy valami vádat találjanak ellene."


ki tudja mondani csak ilyenkor elsunnyog, mindig elfelejti hogy itt megmarad az írás nem tudja azt mondani hogy félrehallottad stb gyenge érvek

2017. máj. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

living és az alábbiakhoz mit szólsz közelebb állnak a szívedhez, igaz?


ApCsel 5:40

Engedének azért néki; és miután előszólították az apostolokat, megveretvén, megparancsolák, hogy a Jézus nevében ne szóljanak, és elbocsáták őket.


ApCsel 4:18

Azért beszólítván őket, megparancsolák nékik, hogy teljességgel ne szóljanak és ne tanítsanak a Jézus nevében.


Titeket is erre tanítanak a "fő papjaitok"?


Vagy mi a véleményed a következő igékről?


ApCsel 3:6

Péter pedig monda: Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!


Mi van akkor ha beteg vagyok és annyit mondok,hogy "Uram Jézus kérlek gyógyíts meg!"

Bálványimádást követnék el?-mert ha igen akkor bizony Péter is azt tette!

Vagy,hogy állunk az alábbi versekkel;


1Kor 5:4-5

Ti és az én lelkem a mi Urunk Jézus Krisztusnak nevében egybegyűlvén, a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmával

Átadjuk az ilyent a Sátánnak a testnek veszedelmére, hogy a lélek megtartassék az Úr Jézusnak ama napján.


Valahogy mindig kiborítasz a tagadásoddal living, egyszerűen nem értem,hogy miért utálod ennyire Jézus Krisztus nevét, vagy miért félsz ennyire tőle. Kezdem azt gyanítani, hogy valami nagyon nincs rendben veled, nem hiszek a megszállottságban de egyre inkább nálad ezt tapasztalom.

És tudod mit!?-úgy tűnik,hogy a Korintusziaknak például nem volt gond Jézus nevét segítségül hívni;


1Kor 1:2

Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:


Áruld el,hogy mi a gondod Jézussal...

2017. máj. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Akik a mi Urunk, Jézus Krisztus nevét bárhol segítségül hívják” (1Kor 1:2).
2017. máj. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 imakommandós ***** válasza:
100%

Liwing már válaszolt a hamis bibliájukból, hogy ők kit hívnak csak segitségül: "aki segitségül hívja Jehova nevét, megmengésben fog részesülni"


Szerintük az üdvösséghez a kitalált nevet kell segitségül hivni.


Nagyon jó, lényegre tapintó a kérdés!

2017. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Megnéztem az ő bibliájukat és ott is ez áll:

mindazokkal együtt, akik a mi Urunk, Jézus Krisztus nevét+ hívják segítségül minden helyen, aki az ő Uruk is, és a miénk is:

2017. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"Szerintük az üdvösséghez a kitalált nevet kell segitségül hivni."


Szerintük az üdvösséghez az Atyát kell segítségül hívni, Jézust nem szabad. Azzal mondjuk nincs semmi problémám, ha az Atyát Jehovának kívánják nevezni, mert az nem olyan lényeges, hogy hogyan hívjuk. Azzal viszont már van problémám, hogy ezt a nevet akarják mindenáron erőltetni, meg hogy azzal rágalmaznak, hogy a "hitehagyott" kereszténység kilopta ezt a nevet az Újszövetség irataiból...


Livingnek pedig ajánlom figyelmébe az ApCsel 9,13-17-et:

"Anániás így válaszolt: „Uram, sokaktól hallottam erről a férfiról, mennyi rosszat tett a te szentjeid ellen Jeruzsálemben, és ide is meghatalmazást kapott a főpapoktól, hogy elfogja mindazokat, akik segítségül hívják a te nevedet.” Ezt mondta neki az Úr: „Menj el, mert választott eszközöm ő, hogy elvigye a nevemet a pogányok, a királyok és Izráel fiai elé. Én pedig meg fogom mutatni neki, mennyit kell szenvednie az én nevemért.” Anániás pedig elment, és bement abba a házba; rátette kezét, és ezt mondta: „Atyámfia, Saul, az Úr küldött engem, az a Jézus, aki megjelent neked az úton, amelyen jöttél, és azért küldött, hogy újra láss, és megtelj Szentlélekkel.”


A szövegben az van, hogy Pál azokat a keresztényeket üldözte, akik Jézus nevét hívták segítségül. De az 1Kor 1,2 is nagyon jó:

"Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:"


Szóval ismét megkérdem: Szabad-e nektek Jézus nevét segítségül hívni? S ha nem, akkor vajon miért nem?

2017. máj. 3. 20:36
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

„Szerintük az üdvösséghez az Atyát kell segítségül hívni, Jézust nem szabad. Azzal mondjuk nincs semmi problémám, ha az Atyát Jehovának kívánják nevezni, mert az nem olyan lényeges, hogy hogyan hívjuk. Azzal viszont már van problémám, hogy ezt a nevet akarják mindenáron erőltetni, meg hogy azzal rágalmaznak, hogy a "hitehagyott" kereszténység kilopta ezt a nevet az Újszövetség irataiból...”


Barátom, nagyon felkészültnek tartod magadat, hogy így nyilatkozol, azonban azt kell hogy mondja, egy olcsó amatőr vagy, aki keveri a Szentírás igéit.


Szerinted nem lényeges, hogyan hívjuk, miért, te vagy aki felette áll Istennek, és arról nyilatkozik, hogy mi lényeges vagy mi lényegtelen az Isten megnevezésének? Ostoba vagy és pökhendi. Az Isten megmondta az igéjében, hogy hogyan kell hívni:


„ És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izrael fiaihoz: Az Úr /JHVH/, a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és ez az én emlékezetem nemzetségről nemzetségre” (2Móz 3:15)


Hogy ez nem lényeges? Hogy egy színtelen/szagtalan nagyszájú link ember vagy, az lényeges, aki Isten helyett osztja az észt, amikor neki sincsen!


Hogy szerinted kit szabad segítségül hívni és kit nem, az megint miért az eszedből tálalod ki, és miért nem a Szentírásból:


„Ezek pedig mikor hallották, egy szívvel-lélekkel felemelék szavukat az Istenhez, és mondának: Urunk, te vagy az Isten, ki teremtetted a mennyet és a földet, a tengert és minden azokban levő dolgot. … Felállottak a földnek királyai, és a fejedelmek egybegyűltek az Úr ellen és az ő Krisztusa ellen... Most azért, Urunk, tekints az ő fenyegetéseikre: és adjad a te szolgáidnak, hogy teljes bátorsággal szólják a te beszédedet, A te kezedet kinyújtván gyógyításra; és hogy jelek és csodák történjenek a te szent Fiadnak, a Jézusnak neve által.(Apcsel 4:24, 26, 29-30)


Meg tudod különböztetni az Istent, akihez imádkoztak az ősgyülekezet tagjai, tehát az Urat /JHVH/, és az ő Krisztusát /Felkentjét/, akire hivatkoztak a végén, „a Jézus neve által”, tehát rá hivatkoztak az imájukban.


A Jézus nevének a segítségül hívása ugyanezt jelenti, elismerni Jézus közbenjárói szerepét az igaz imádatban /akit a zsidók megvetettek/ , rá hivatkozni, ahogy Pál is tette:


„Először hálát adok az én Istenemnek a Jézus Krisztus által mindnyájatokért, hogy a ti hiteteknek az egész világon híre van;” (Róma 1:8)


Ugyanezt jelenti a Jézus nevének a segítségül hívása:


„Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magukén és a miénken:” (1Kor 1:2)


Tehát Istenhez /JHVH/ imádkozunk a Jézus nevében.


/Egyébként meg sokszor kértek Jézustól dolgokat, segítségül hívták, pl, gyógyítsa meg ezt vagy azt, de ennek semmi köze nem volt az imádsághoz, és ma sincs!/


Hogy a kereszténység kilopta Isten nevét az USZ-ből? Bizony kilopta! Mert nem állítjuk szembe az Atyát /a mi Istenünket – Ján 20:17/, az Isten Felkent Krisztusával, hogy a Krisztus lenne az Isten, akihez imádkoznunk kellene, ahogy a hitehagyott kereszténység teszi.


Az imádat bemutatása és az imádság az Atyának szól:


„Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved” (Máté 6:9)


És nem a Fiúhoz kell imádkozni és nem a Szentlélekhez kell imádkozni, és nem a Szentháromság-Istenhez kell imádkozni, hanem az Atyához! Nem világos mit tanított Jézus? Talán keresni fogsz igéket, amiket majd szembe állítasz az Isten és a Jézus kijelentéseivel?


Nincsenek ezzel ellentétes Igék, a Szentírásban nincsenek ellentétek!


Hanem vannak hazug, becstelen és szószátyár emberek, akik kiforgatják az Isten igéjét, mint a hogy az ábra mutatja, te is ezek közül való vagy! Meg a hozzád hasonló, itt nyilatkozgató szószátyárok!


„Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint akik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten igéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.” (2Kor 4:2)

2017. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!