Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A természetfeletti erők...

A természetfeletti erők honnan erednek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 5. 15:22
1 2
 1/15 Ay carramba! ***** válasza:
50%
Az emberi elme hihetetlenül sötét bugyraiból meg mocsaraiból, ahonnan az idióta ötletek és elképzelések is származnak.
2017. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Nincsenek természetfeletti erők. Minden ami van, a természet, az univerzum része.


Olyan jelenségek vannak, amiknek még nem értjük a hátterét.


Volt idő, mikor a mágnesesség vagy az atomenergia is természetfeletti lett volna, egy autót ördögszekérnek, boszorkányságnak tartottak volna.

2017. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Az ateisták a vallási rovatban:) Bár végül is jogos, az is egy vallás.


Isten természetfeletti erővel bír, Jézus is tett csodákat, a hatalmasságok csak Istentől lehetnek

2017. máj. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Igazából nem tud lenni a szó legszorosabb értelmében természetfeletti. Isten teremtette azokat is, sőt már nem is kellett teremtenie, mert eleve megvoltak, mert neki hatalmában állt bármi :) Szerintem
2017. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Én nem tudom de például ezt találtam;


https://www.youtube.com/watch?v=lSz1uWinseg


A 3:30 perctől nézzétek meg.

Démon vagy sem, de valaminek lennie kell!

A Biblia ír róluk, azt is írja,hogy sátán és az angyalai itt járkálnak közöttünk.

Én nem a fenti felvételre alapozom a hitemet hanem a Bibliára,csak próbálok kézzel fogható bizonyítékokat találni és minél reálisabbnak tűnő történeteket olvasni és keresni.

Ha az embereknek meg lehetne mutatni,hogy igenis itt vannak, akkor talán 2x is meggondolnák,hogy milyen utat választanak.

Pl a srác a biztonsági kamera felvételén nyugodtan alszik amikor kinyílik az ajtó magától és valami vagy valaki lehúzza az ágyból.

Vagy itt van pl ez;


https://www.youtube.com/watch?v=lSz1uWinseg


A 10:45 percet érdemes megnézni, talán pontosan így jönnek mennek egyik emberből a másikba ahogy a biztonsági kamera felvételén is fog látszani.

Persze vannak megrendezett felvételek és ezért is hangsúlyoztam,hogy melyik perctől tartom én hitelesnek a felvételeket mert a többi szerintem is kamu.

De ez az utóbbi számomra nagyon rémisztő tud lenni ha belegondolok, hogy milyen könnyen irányíthatnak egy embert aki nem kér Istenből és saját erejében bízik.

Nem hiába figyelmeztet Pál,hogy;


1Thessz 5:17

Szüntelen imádkozzatok.

Ef 6:11-12

Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben.

Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.


Lehet,hogy kinevettek amiért "túl reagálom" a dolgot, de inkább ti nevessetek ki mint, hogy a félelmeim beigazolódjanak embereken.

Nem pontozok le senkit bármit is írjatok!

2017. máj. 5. 18:10
 6/15 Ozmium42 ***** válasza:
95%

Nincs értelme a természeti-természetfeletti felosztásnak. Ami nem természeti az vagy nem létezik, vagy olyan módon van elszigetelve a természettől, hogy nem hat rá sehogy. A természet egy zárt ok-okozati rendszer. Ebbe mindent beleveszünk, ami bárhogy befolyásol bármit. Ha az angyalok meg a démonok köztünk járnak, és embereket csesztetnek, akkor ők is a természet részei. Innentől a természettudomány tárgyköre, hogy ezeket a lényeket és jelenségeket leírja. A jó hírem az, hogy a természettudomány semmiféle alátámasztást nem talált ezeknek a lényeknek a létezésére, még arra sem, hogy egy szalmaszálat keresztbe tettek volna. Ellenben a létezésük feltevése olyan fizikai törvényeknek mondanak ellent, amik már régóta be vannak bizonyítva. Az a tér, ahol a "természetfeletti" létezni tud manapság, az már csak a fantáziavilág, a manipulált felvételek, illetve réges-régen egy messzi-messzi galaxisban.


[link]

2017. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

"Ami nem természeti az vagy nem létezik, vagy olyan módon van elszigetelve a természettől, hogy nem hat rá sehogy."

Baromság. Direktbe nem hat, de indirekt igen. Sugalmazás-->hazugság, és máris kitör a háború... Az ateisták baja, hogy nem tudják felfogni, hogy a gondolkodás, a beszéd, a hazugság, nem materiális, hanem szellemi, metafizikai dolgok.

2017. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ozmium42 ***** válasza:
40%

A közvetett azt jelenti, hogy két dolog közé valami közbeékelt. Próbálom ez alapján értelmezni, amit írtál. Szóval a metafizikai hatások nem közvetlenül a természeti világra hatnak, hanem még legalább harmadik dolog is van, amire hat, és az továbbítja a hatást a természetre. Ezt akarod mondani? Mi az a harmadik (negyedik, ötödik, stb...) dolog?


Filozófiai szempontból nem számít, hogy közvetlenül vagy közvetetten hat, illetve nem is hathat közvetetten, mert mindenképpen lennie kell egy határvonalnak, ahol a metafizikai hatás "átszivárog" a természeti világba, és ekkor közvetlen hatást kell, hogy kifejtsen valamire. Ezek is természeti dolgok. A közvetett ok-okozati láncra ugyanaz igaz, mint a közvetlenre, mert a közvetett hatásokat is közvetlen hatások sora köti össze. Tehát nem bújhatsz ki annyival, hogy a metafizikai hatás közvetett, mert a közvetett hatás is hatás, és ugyanaz vonatkozik rá, amit a hatásról általában írtam.


A gondolkodás, a közlés, a beszéd egyértelműen természeti dolgok, nincs bennük semmi metafizikai.

2017. máj. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj,mi az,hogy természetfeletti?

Paradox,de már maga a természet is természetfeletti.Aki azt mondja képes épp ésszel felfogni,hogyan lehetséges egyáltalán a természet világa,hazudik.Igen,Isten teremtette,na de mégis...még ezt sem tudjuk felfogni,mi az,hogy Isten.

Na,ha vannak rosszindulatú emberek,akik szeretnek másokkal szórakozni,akkor szellemi lények ugyanígy lehetnek.Nevezd őket démonnak,ördögnek,tök mindegy az elnevezés.

Küldök egy videót,szerintem elég közel áll a valósághoz.Persze úgyis "ezoterikus"-nak fogod bélyegezni,de ez már a te dolgod.

https://www.youtube.com/watch?v=DNca38AazZQ

2017. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:
33%

Szia


Jól mondod kedves kérdező. A természet fölötti erők jöhetnek Istentől de jöhetnek Sátántól is. Ami az apostolok halála után történt "csodákat" illeti, az mind Sátántól való, mert ír arról a Biblia, hogy haláluk után megszűnik, hisz betöltöték céljukat, ahogyan a Krisztus csodái is.


Démoni erő kelett pl. ahhoz, amikor Saul, elment az én-dori asszonyhoz, a szellemidézőhöz és Sámuel szellemét megidéztette, Saul beszélni tudott vele. Sámuel, miután Isten megvonta Saultól a szellemét soha többé nem állt szóba Saullal. Akkor szerinted halála után lehett volna őt, az Isten szolgáját kényszeríteni, hogy beszéljen Saullal? Ez lehetetlen. De a démonok meg tudták tenni. Egyébként a jóslás halálos bűn volt abban az időben. Sámuel SOHA nem vétett volna Isten törvénye ellen tudatosan. 1Sámuel 28-as fejezet írja le a történetet.


Még egy szemléletes bizonyíték van arra, hogy Sátán is rendelkezik természet fölötti erővel. Mózes botja.

Bibliában a bot gyakran valakinek a hatalmát jelképezi, illetve azt a hatalmat, amelyet valaki más ráruházott. Mózes botja az Istentől kapott hatalmának és megbízatásának a jelképe volt, amikor megjelent a fáraó és Egyiptom mágiát űző papjai előtt itt olvasható a történet 2Mózes 4:17, 29–31; 7:9–12.

Mózes az Istentől kapott erővel kígyóvá változtatta a botot, ugyan így a mágusok is a Sátántól kapott erővel...de érdekes a végeredmény....

2017. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!