Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem alkotnak olyan...

Miért nem alkotnak olyan törvényt, amely vallásgyakorlási és hitbeli védelmet nyújt bármilyen vallás követői számára, azokkal szemben, akik támadják és tagadják a vallásokat?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 18:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit részletesebben és konkrétabban kifejtenéd a kérdést? Mert így nem teljesen világos számomra.
2017. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, úgy hívják hogy vallásszabadság.
2017. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Várjunkcsak:

- Szóval, ha azt mondom majd, hogy a szcientológia baromság, mindezt nyilvánosan, akkor az szankcionálható legyen? Sőt, teszem azt, alá is támasztom, hogy a szcientológus szervezet egy pénzre hajtó, mocskos banda, akkor is engem szankcionáljanak?


Ha egy arab az utcán megver egy fedetlen nőt, én a védelmére kelek, akkor engem után szankcionálhassanak?

Ha egy arab a tér kellős közepén, ismerősei társaságában halálra kövezné a feleségét, akkor ha én közbeavatkozom: én legyek büntethető?

2017. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Kicsit részletesebben és konkrétabban kifejtenéd a kérdést? Mert így nem teljesen világos számomra."


Természetesen. Egyre többször találkozom egy jelenséggel, amely két részre osztható. Az egyik az, hogy sokan vannak olyanok, akik megbántják azokat, akik bármilyen vallás követői. Akár szembe, akár a hátuk mögött. Olyan kiközösítő módon. A másik az, hogy vannak olyanok is, akik hisznek bármilyen vallásban, követik azt, de a más vallásokhoz tartozóakat szapulják, szidják, azok nézeteit csúfolják. Azt gondolom,hogy ezt a kérdést kezelni kell. Az igaz, hogy a vallásszabadság az biztosított - elméletileg -, de a valóságban nem működik.

2017. jún. 4. 18:46
 5/21 A kérdező kommentje:

Íme egy példa:


"PencroftTivald nevű felhasználó válasza:


Várjunkcsak:

- Szóval, ha azt mondom majd, hogy a szcientológia baromság, mindezt nyilvánosan, akkor az szankcionálható legyen? Sőt, teszem azt, alá is támasztom, hogy a szcientológus szervezet egy pénzre hajtó, mocskos banda, akkor is engem szankcionáljanak?


Ha egy arab az utcán megver egy fedetlen nőt, én a védelmére kelek, akkor engem után szankcionálhassanak?

Ha egy arab a tér kellős közepén, ismerősei társaságában halálra kövezné a feleségét, akkor ha én közbeavatkozom: én legyek büntethető?"


A fent említett példa mutatja, hogy szándékos uszításról van szó a vallás ellen. Bármelyikről is legyen szó a két említett közül. Tudva való dolog az, hogy vannak akik helytelenül viselkednek, amint azt a kedves kommentelő válasza is mutatja. A megkövezést szerintem minden igaz vallású ember elutasítja. Jelenleg az anyagi világban élünk. Ezért a vallások szervezetinek fenntartásához szükséges a pénz gyűjtése. Ráadásul jótékony célokra is gyűjtenek, amely összegek így nem maradnak meg náluk. Tehát, amint látjuk, az uszítás lehet az egyik probléma.

2017. jún. 4. 19:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt ez a kérdés, részletes válaszokkal.

Szerintem ugyanaz az ember kérdezte újra.

2017. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogyan kéne szólnia ennek a törvénynek?
2017. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Jobbat mondok, én ateista vagyok a gyerekeim is e szerint nevelem, az iskolában a kötelező etika órán a tanár a táblához hívja a gyereket, olyan címszóval, hogy ateista a gyerek a szülei pedig a pokolra jutnak ahogy ő is, ha nem lesz vallásos. A gyerek befolyásolható, otthon nem alszik éjszaka, mert retteg a pokoltól. Én nem szankcionálhatom a tanárt, de ő engem igen, ha én lehülyézem. Ez kell ide!
2017. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ateistaként én meg tudom védeni magam törvény nélkül is. Semmilyen vallás nem izgat. Nem piszkálom őket soha. Aki vallásos az is képes megvédeni magát. Erre törvényt alkotni olyan, mint törvényileg védeni az ateistákat a vallások ellen. Kirekesztő és gusztustalan.
2017. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik az, hogy sokan vannak olyanok, akik megbántják azokat, akik bármilyen vallás követői."

Sokan vannak, akik meg ateistát és más vallásúakat is szidnak és bántanak, csak mert nem abban vagy nem úgy hisznek, amiben ő.

Ennyi erővel mit szólnál ahhoz, ha betiltanánk az összes vallást?

2017. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!