Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem lehet, hogy Mózes a...

Nem lehet, hogy Mózes a Gonosszal kötött szövetséget?

Figyelt kérdés

Az állítólagos Isten? aki lángoló! csipkebokorban megjelent neki, nagyon szereti a húst és a vért. Valamint szeret gyilkolni.


Ti hogy lennétek vele, ha megjelenne nektek egy lángoló csipkebokor, és azt kérné, hogy áldozzatok állatok húsát és vérét?


Tegyük fel mész a sivatagba látod lángol a csipkebokor, mikor a közelébe érsz az lerohasztja a fél karod, mint Mózesnek, megijedsz.. semmi baj, meggyógyítja, utána a kezedben lévő botot kígyóvá változtatja majd azt kéri, hogy áldozzatok neki állatok húsát és vérét.

Talán az is lehetséges, hogy Mózes eladta a lelkét neki.


2017. jún. 6. 12:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
29%
ez hülyeség nem szabad meg inni az állat vérét se megölni
2017. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2017. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: Isten semmi rosszat nem tett.

Mózessel azért beszélt mert egy feladatra bizta meg Őt és pedig arra hogy meg meneküljenek Egyiptom földjéről a szolgaság házából Isten kiválasztott népe , hogy el vezesse a ki választott népét az Ígéret földjéhez.

A Tiz csapások azért történtek meg mert az Egyiptomi Uralkodó nem hitt Istennek a hatalmában azt hitte Önmagáról az Uralkodó hogy nagyobb hatalommal rendelkezik mint Isten és hogy jogában áll nem engedelmeskedni Isten akaratának.

Református keresztény valláshoz tartozó Isten hivő vagyok.

Remélem tudtam kielégitő választ adni a benned fel merülő kérdésedre.

2017. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezen már régen is gondolkodtak.


[link]


Mivel nem tud felszólalni a másik fél és csak az egyiket tudjuk meghallgatni, ezért igazából kár ilyenen gondolkodni.

2017. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 követ62 ***** válasza:

Szia.

Biztos, hogy nem.


Szerintem ezt a történetet és más történeteket úgy néztek mintha "zarojel az elején, zarojel a végén és nézzük mit mind a történet." És nem számít mivan előtte és utánna.

De így szemlélni teljesen értelme

Ahhoz, hogy egy egy eseményt JÓL megismerjük a Bibliából több mindent ismerni és tudni kell.


Mindenek előtt Istenent.

Miért rendelte el az áldozati redszert, miért pont úgy, mit akar ezzel tanítani stb.

2017. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mózes,nem abban a percben csöppent a pusztába.

Tökéletesen ismerte bűntudata kezelésének módját,és Istent.


Az ilyen kérdések igen régiek!

Már Lucifer is ilyennel próbálta Istent,és jellemét bemocskolni.Nem szép dolog!

2017. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehet,de szerintem inkább tudatlan,buta volt.

"Embereknek kezeitől nem szükségeltetik"

Ezek szerint ő ezt nem tudta.

És azt sem,hogy a szeretet nem bíztat senkit a másik ember meggyilkolására.

2017. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tuti,mivel mind a kettő történelmileg bizonyított élőlény volt...
2017. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az egész biblia a Sátánt imádja amikor Isteről beszél? Nem tudom, de nekem mindegy.
2017. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Lehet,de szerintem inkább tudatlan,buta volt.

"Embereknek kezeitől nem szükségeltetik"

Ezek szerint ő ezt nem tudta. "


És mivan ha tudta? Én feltételezem, hogy tudta. Elvégre nem Jahve parancsára vágta földhöz a kőtáblát, amire rá volt írva hogy Ne Ölj!, és kezdte el gyilkolászni a zsidókat...


+ majd sok millió embert lemészárolva elfoglalták az egyébként lakott Kánaánt,ilyen trükkökkel mint pl ivóvízmérgezés, darázsméreg.

2017. jún. 10. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!