Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliai teremtéstörténetet...

Changename kérdése:

A Bibliai teremtéstörténetet szabad vagy nem szabad szó szerint venni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 15:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
29%

Szabad, sőt, ha az igazságot keresed, akkor jobban jársz, ha szó szerint veszed.

ÉS a kreacionisták rá is mutatnak, hogy nem cáfolható ez a tény


[link]


[link]

2017. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
17%
Kedves utolsó. Csak szólok, hogy a kreacionalisták sem értelmezik szó szerint a 6 napos teremtéstörténetet.
2017. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
68%
De, szó szerint vesszük. Amiről te beszélsz az a réselmélet, de az nem kreacionista.
2017. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
5%

#12

De, tényleg szó szerint azt képzelik, hogy 6x24 óra alatt teremtődött minden.

2017. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
4%

Ahha...

Minden nap tanulok valamit. Olyan tudományosan hangzik, hogy kreacionista, gondoltam tényleg van benne legalább valami halovány árnyéka a tudománynak. Ezek szerint már a középkor embere is sokkal helyesebb módon értelmezte a teremtéstörténetet, mint sokan ma.


Egyébként csak abból gondoltam, hogy több gyülis is írta a 6000 évet a 6 nap helyett, ők pedig aztán elég fundamentalisták szerintem, de vannak akik rajtuk is túltesznek.

2017. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
29%

#15

Lehet félreolvastad, a Földet szokták 6000 évesnek mondani.

2017. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
A 16.Hsz,válasz volt a Süttürüttü 6.Hsz.-ra
2017. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
23%

9.Hsz!


Mielőtt ostobának nevezel egy embert,illene tudni,kivel teszed ezt.

Péterrel együtt leostomáztás sok százezer doktori fokozattal rendelkező tudóst is.


Ki is az ostoba???

2017. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
11%

#17

Egészen biztos, hogy nem olvastam félre, talán néhány napja láttam ezen a fórumon. De elképzelhetőnek tartom, hogy egyik így vallja, másik úgy.

Konkrétan olyasmit olvastam, hogy a Föld sok millió, akár milliárd éves (ahogy a tudomány is állítja), azonban az emberiség csak 6000, ahogy a Bibliából olvasták ki.


Én egyébként ezzel a nézettel sem értek egyet, így lehet nem is teljesen pontosan írtam le. Szerintem nem fontos szó szerint értelmezni a teremtéstörténetet. Nekem megfér egymás mellett a hit és a tudomány.

2017. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
2%

#20

Ja, értem mire gondolsz.

Egyébként ha a modern emberiség születését vesszük alapul, nagyjából jó közelítés ez a 6000 év. Mondjuk az ember létrejöttére már kevésbé, ha valaki ezt értené alatta, ennél a 6000 évnél még az ősibb birodalmak gyökerei is bőven messzebbre nyúlnak vissza.

2017. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!