Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e különbség az"újjászületé...

Van-e különbség az"újjászületés", és az "újraszületés"között?

Figyelt kérdés

Az újjászületett embernek szükséges-e ténylegesen meghalnia,vagy csak képletesen,szellemiségében?


Nyilvánvalóan,az "újraszületés"akkor történhetne meg,ha egy élő lélek már meghalt ténylegesen.



2017. jún. 23. 08:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szellemben meghalt-újjászületett. De ez nem képletes, ez a szellemi valóság


Róma

6,1 Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?


6,2 Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?


6,3 Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus [Gal. 3,27. Kol. 2,12.] Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?


6,4 Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: [Kol. 2,12.] hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben [Eféz. 4,22-24.] járjunk.


6,5 Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk. [rész 8,11.]


6,6 Tudván azt, hogy a mi ó [Gal. 5,24.] emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:


6,7 Mert a ki meghalt, [1 Pét. 4,1.2.] felszabadult a bűn alól.


6,8 Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele. [2 Tim. 2,11.]


6,9 Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,


6,10 Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy [Zsid. 7,27.] pedig él, az Istennek él.


János

3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan [Tit. 3,5. Mát. 18,3.] nem születik, nem láthatja az Isten országát.


3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.


3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

2017. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 imakommandós ***** válasza:

Csak úgy lehet ezt normálisan felfogni ha elfogadja az ember a Biblia emberképét: szellem-lélek-test.


A szellem meghal az újjászületéskor és egy új teremtmény születik. A lélekkel (érzelem, gondolatok, akarat) nem történik semmi, azt a hïvőnek kell megújjitania és Isten igéjéhez szabnia, mert a lélek megtartőja az üdvösségre Isten beszéde. A test meg majd csak a feltámadáskor vagy elragadtatáskor nyeri el az üdvösséget.

2017. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 changename ***** válasza:

újjászületés- az ember teljes hátatforditása a bűnös multjának, és onnantrol kezdve Jézussal gyűjt és nem tékozol


újraszületés- a Bibliában sehol se találunk róla szót

2017. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 changename ***** válasza:
ujraszületés- életem során még nem találkoztam olyan emberrel akiröl tudom hogy meghalt és évek multán találkozzak ismét vele, mondjuk egy 10éves gyerek személyében. De ha valaki közzületek megélte ezt az élményt szivesen várom hogy megossza.
2017. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"ujraszületés- életem során még nem találkoztam olyan emberrel akiröl tudom hogy meghalt és évek multán találkozzak ismét vele, mondjuk egy 10éves gyerek személyében. De ha valaki közzületek megélte ezt az élményt szivesen várom hogy megossza."


3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

2017. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 imakommandós ***** válasza:

palin-geneszia = palingeneszia


palin: újra, ismét, megint

geneszia: születés


az újjászületés és újraszületés szinonimák ugyan, de inkább jelenti a görög az újraszületést, mert nem a régi válik újjá, hanem a régi elmúlik, meghal, és új ember (szellem) születik. Ennél a kérdésnél látszik meg a legjobban, hogy akik nem értik azok megcsalják csak magukat mert nincsenek újraszületve.

2017. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 imakommandós ***** válasza:
* paliggeneszia = újraszületés
2017. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 changename ***** válasza:

Imakommandós


Akkor én meg kell haljak és egy újj anya megszüljön hogy újraszülessek és csak így nyerhetem el Isten országát?


Vagy az alámeritésben és a Szent Lélek által újjászületek anélkül hogy meghaljak és eltemessenek és egy új anyakinyilatkoztatásait a világrahozzon.

A kettő nem mindegy.


A kérdező a magyer értelmezés szerint kérdezi gondolom, mivel nem mindegy hogy pl: hatra vagy hátra.

2017. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 changename ***** válasza:

"anyakinyilatkoztatásait"

**anya**

2017. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 changename ***** válasza:

#5

Úgy van a Bibliavers szerint de az nem újraszületés hanem újjászületés.

2017. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!