Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik muszlimmá/kereszténnyé...

Akik muszlimmá/kereszténnyé lettek! Hogyan kezeltétek a következő vallási elvet? (téma: paradicsomba való kerülés)

Figyelt kérdés

Nem mentem bele nagyon mélyen a témába, de ha jól tudom, mindkét vallásban azt tanítják, hogy csak az kerülhet a mennyországba/paradicsomba, aki hisz, iletve az adott vallást követi.


Tegyük fel, ha valaki például itt áttért az iszlámra, titeket az nem tartott vissza, hogy a vallás szerint pl. a szeretteitek nem kerülhetnek a Paradicsomba?

Pedig ti pontosan tudjátok, hogy jó emberek, pl. szüleitek, akik felneveltek, mindent megadtak nektek, amit csak tudtak, csak éppen nem mszlimok?


Remélem nagyjából érthető, mire akarok kilyukadni, vagy hogy mire vagyok kíváncsi.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2017. jún. 24. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyon erősen felekezettől függ. Mivel a paradicsom kétrértelmű, inkább a menny szót használnám.


Például én a katolikus Egyházhoz tartozom, nálunk nem állítják azt, hogy csak a katolikusok, vagy csak a keresztények üdvözülhetnek, hanem ugyan úgy meg van a lehetősége egy mohamedánnak, vagy ateistának is. Csak számukra ez az út nehezebb. Röviden összefoglalva úgy tartjuk, hogy Isten kegyelméből, hittel és jócselekedettek bárki a mennybe juthat.


Persze vannak szélsőséges felfogású felekezetek is, akik istent játszva megmondják ki nem üdvözülhet. Ezen a fórumon is már sok ilyennel találkoztam.


A mohamedánok felfogását nem ismerem ebben a témában.

2017. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az iszlámban több egyistenhívő vallás is elfogadottnak számít, így pl. a keresztények is a mennybe jutnak, ha rászolgálnak.


A vitatottabb kérdés, hoy mi van akkor, ha valaki erkölcsös életet élt, de nem tartozik a fenti vallásokhoz, azaz nem veti alá magát Istennek?


Az alapvető hozzáállás az, hogy aki ilyet tesz, az eleve nem lehet erkölcsös (olyan mintha valaki tisztes életet élne, leszámítva hogy minden nap meggyilkol valakit).


Ugyanakkor vannak olyan álláspontok is, miszerint a végén úgyis Isten dönt, és lesz még egy utolsó próbatétel számukra.

2017. jún. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

A Biblia azt tanítja, hogy aki befogadja Jézust, és hisz ő benne, az üdvözül. Ez történhet a halál előtt egy perccel is. Ez a tanítás például nem biblikus: "Például én a katolikus Egyházhoz tartozom, nálunk nem állítják azt, hogy csak a katolikusok, vagy csak a keresztények üdvözülhetnek, hanem ugyan úgy meg van a lehetősége egy mohamedánnak, vagy ateistának is. Csak számukra ez az út nehezebb. Röviden összefoglalva úgy tartjuk, hogy Isten kegyelméből, hittel és jócselekedettek bárki a mennybe juthat. "


Aki a jó cselekedetben bízik, az önmegváltó teóriát követ. Senki sem elég jó ahhoz, hogy saját magát megváltsa bármilyen jó cselekedettel, pont ez miatt kellett a kegyelem.

2017. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tán olvasni nem tudsz, vagy szövegértelmezés nem megy?


Ott írtam, ezzel kezdtem: "Isten kegyelméből"


Ha pedig a jócselekedet fontosságát akarod degradálni, akkor kitörölheted az egész Jakab levelet a Bibliádból, mert elég sok verse pont arról szól.

2017. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mormon lesz a vallás ami neked tetszeni fog, náluk úgy van, hogy a mennyországban majd családokként lesznek eggyüt az emberek, a mormon ok éppen ezért eléggé családcentrikus emberek, hamar házasodnak, és sokszor nagy családot is alapítanak sok gyerekkel, na onnantól kezdve ha egy nem mormon betér neki van egy olyan dolog, hogy a nem mormon rokonokat távollétükben, azok tudta nélkül megkeresztelik, sőt a már halott rokonokat is, épp ezért van, hogy a mormonok nagyon komolyan támogatják a családfa kutatást, álladóan kutatják az őseiket és akár több száz év multán is megkeresztelik őket, jelenleg a világ legnagyobb anyakönyveket tartalmazó online adatbázisát is a mormon egyház üzemelteti (familysearch.com) ami e célt szolgálja. Az ő hitük szerint akit megkereszteltek az majd a családjával lesz a menyolrszágban.

Ha van mormon itt a gyk-n és valamit rosszul írtam javítson ki kérem, félrevezetni senkit nem akarok, de én így ismerem a sztorit.

2017. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!