Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten léte önmagától/önmagá...

Ha Isten léte önmagától/önmagából való, és a végtelenség óta létezik, akkor ennyi erővel a semmiből is jöhetnek létre új istenek?

Figyelt kérdés

2017. jún. 26. 10:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Ez neked hogy függ össze?

Ha Isten mindig is létezett, akkor az pont hogy kizárja hogy Istennek létre kéne jönnie.

2017. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

#1 Akkor inkább mégis leírom, amit gondolok:


Isten, mint határok nélküli természetfeletti lény, állítólagosan időtlen idők óta létezik, nincs teremtve más által, ez miatt a létezése önmagából ered. És ha "csak úgy" létezik, bármilyen más behatásoktól függetlenül, akkor ez oda vezet (szerintem), hogy a semmiből is létrejöhet egy isten, akár most is, vagy csak mi vagyunk tudatlanok, és tudunk keveset, mivel lehet, több isten is létezik már végtelen ideje. Így függ ez össze az én tökkelütött fejemnek. (No sarkasm, de tényleg).


Az valóban elveti Istennek a létrejöttét, hogy már eleve van, ez a nyilvánvalóságok legegyértelműbbike, mert minek jönne létre ha már van, de én más istenekre gondoltam, hogy esetleg többen is lehetnek, vagy ami még jobban kapcsolódik a kérdésemhez (és már fentebb meg is említettem), hogy folyamatosan is keletkezhetnek istenek, "csak úgy a semmiből, önmaguktól/önmagukból".

2017. jún. 26. 11:01
 3/39 anonim ***** válasza:

Na de még mindig fennáll a kérdés, min alapul egyáltalán a felvetés, hogy bármilyen isten létrejöhet valaha is?

Az, hogy valami eleve létezik, teljesen független attól, hogy az a valami létrejöhet bárhogyan is.

2017. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

A feltevésem magán Istenen alapul, róla példázom az egész marhaságomat. Ha Ő "így" van, így "jött létre", akkor az nem zárja ki más istenek hasonlóképpeni létrejöttét, bárhol, és bármikor. "bármilyen isten létrejöhet valaha is" - Nagyjából, ha nem is pontosan.


Nem teljesen független egymástól a "van" és a "de hogyan is (van)" (Legfeljebb csak engem érdekel, így én úgy gondolom, hogy nem függetlenek egymástól). Az lehet, hogy Isten indokolatlanul él, de az az "indokolatlanság" is van valamiből, valamiért, ami a mi esetünkben még nincs feltárva, de úgy is hiszem, nem is lesz soha...

2017. jún. 26. 11:14
 5/39 anonim ***** válasza:
Egy Isten nem jöhet létre, mivel örökké létezik, önmaga által. Ha egy ilyen természetfeletti létrejönne, aki előtte nem létezett, kellene indító ok. Így viszont az Isten-definíció szerint már alapból nem lehetne Isten, hanem csak teremtmény, akár természetfeletti tulajdonságokkal felruházva
2017. jún. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

"Így viszont az Isten-definíció szerint már alapból nem lehetne Isten, hanem csak teremtmény"

Már miért lenne teremtmény, ha nem teremtették?


Viszont kérdező, ha valami öröktől fogva van, akkor ott nincs értelme létrejöttségről beszélni.

Nem tudom ugyan, minek lehetne nevezni ha valami csak úgy spontán megjelenik teremtés nélkül, de Isten semmiképp nem lehetne, hiszen Isten nem létrejött. Ő van.

2017. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Itt nem is arról van szó, hogy mikor jön/jött létre, hanem hogy HOGYAN. Ha Isten valóban ""önmagát csinálta meg"", akkor semmi sem zárja ki az istenek indokolatlan, tömeges megjelenését a semmiből.
2017. jún. 26. 11:44
 8/39 A kérdező kommentje:
"Isten nem létrejött. Ő van." Tényleg erről van szó, viszont én speciál ettől kapok összerákosodási agyhalált. :D
2017. jún. 26. 11:47
 9/39 anonim ***** válasza:

"Már miért lenne teremtmény, ha nem teremtették? "

Lsd. 5. válasz. Semmiből nem lehet semmi

2017. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

"Ha Isten valóban ""önmagát csinálta meg"", akkor semmi sem zárja ki az istenek indokolatlan, tömeges megjelenését a semmiből."

Nem csinálta meg, mert akkor lett volna kezdete és valakinek meg kellett volna csinálnia. Semmiből nem lehet soha semmi. Tehát vagy örökké a semmi van, vagy örökké a valami, de inkább valaki. Történetesen ez utóbbi. Ez pedig Isten

2017. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!