Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes emberek tisztelet a...

Egyes emberek tisztelet a kivételnek! Miért nem örülnétek az Örök életnek?

Figyelt kérdés

Tisztelettel meg jegyezném nem provokatívumnak szántam a kérdésemet örömmel meg hallgatnám a véleményeieteket.

Nem lesz unalmas mert az unalom érzése csak halandó ember lévén érzékelhető. Örökké tartó boldogságban élünk tisztán állhatunk meg Isten előtt is meg a Fia előtt. Minden ami jó az fog történni. Boldogok leszünk mert nem lesz többé halál. Szabadok leszünk. Mindenki kedve szerint válogathat hogy mit szeretne elérni és tenni majd. Állandóan boldogság és öröm lesz a Földön. Ennél jobbat kívánni se lehetne.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. jún. 26. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Tudom, hogy nem ide vág a válaszom, sőt inkább egy újabb kérdés, de nagyon érdekelne a véleményed: ha nem lenne többé semmi rossz a földön, soha többé nem tapasztalnád meg, milyen a veszteség, fájdalom, csalódás, meddig tudnád értékelni a jót? Meddig ismernéd fel annak valódi értékét? Egyáltalán hogy ismered fel, mi jó, ha a rossz megszűnik létezni? Fény nélkül árnyék sem létezik, ám ha örökké fény lenne, soha nem látnád a csillagokat.
2017. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kerdezo!

A lelkek orokeletuek, folyton ujjaszuletnek.

A Fold pedig csak egy tanulopalya, ahol elsajatithatjuk a magasabb szinthez valo tudast es csatlakozzunk Istenhez.

A lelkek vilagaban pedig csak szeretet van es beke.

De ezen a Foldon en sose akarnek orok eletu lenni. Az emberek neha az adott tortenesek miatt neha rossza vallnak, mert csak igy tudjak feldolgozni a bennuk levo haragot.

2017. jún. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Ahhoz, amit te felvázolsz, az kéne, hogy megfosszanak minket az emberségünktől, vagy a józan eszünktől, hiszen olyan max a bolondok házában van, hogy valaki 24/7 boldog, márpedig számomra mindkettő lehetőség ijesztő, és nemkívánatos. Egyrészt szeretnék magam maradni az emberi gyarlóságaimmal, és a józan eszemmel együtt, másrészt meg elveszne miden cél az életemből, ha megtagadnák tőlem a halált. Ironikus módon a halál segít nekünk átvészelni az életet, ez hajtja előrébb a világot, hiszen annak tudatában csinálunk mindent, hogy öregszünk, és fogy az időnk ezen a bolygón. Ha holnap azt mondanák, hogy megtalálták a halál ellenszerét, és rajtam tesztelik le, akkor fogalmam sincs, hogy mit csinálnék. Egy idő után nem lenne izgalmas egy történet sem, amit olvasok, megunnám még a legfinomabb ételeket is, nem lenne újdonság számomra egy hely sem, és kiveszne minden öröm a létezésemből (kivéve persze ha nem őrülnék meg, vagy programoznák át az agyamat, amikből, mint már mondtam, NEM kérek)

Szóval ja, kell a halál, és kell, hogy fogyjon az időm, hogy értékelni tudjak bármit is.


Az utópia meg, hogy mindenki boldog és békésen, konfliktusok nélkül él együtt, lehetetlen. Ahhoz, hogy ez létrejöjjön, el kéne venni a szabad akaratunkat, ami megint végtelenül ijesztő számomra, arról meg nem is beszélve, hogy szomorúság nélkül nincs boldogság sem.

2017. jún. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező: nagyon gondosan olvasd el ezt:

[link]

2017. jún. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Egyes emberek mièrt nem szeretnènek Unikornist? Bárhová elvisz, repülni is tud, ès szivárványport hagy maga után, amerre csak megy.
2017. jún. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem tudom, en nem tudok ugy gondolkodni mint #1 #3

vagyis en el tudnak lenni (mint a befott) orokke

mas kerdes hogy aligha erem el, de buneim miatt es nem azert mert nincs

2017. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Nem ez a gond.

Az örökkévalóságra nincs felkészítve az ember agya. Még, ha a testét állandóan meg is újítja valami - az agy akkor is eldugul egy idő múlva, és vagy képtelen lesz befogadni az új élményeket, vagy elfelejti a régieket. Igen, az agy kapacitása is véges. Vagy, ahogy írtam - nem lesznek az örökkévalóságban új élmények, hanem mindig csak ugyanaz.


De a hívők olvasni nem tudnak, csak lepontozni.

Mondjuk így az örökkévalóságot is kibírnák, az igaz... de így mi értelme van?

2017. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem létezik jó gonosz nélkül.
2017. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Akkor majd a mennyországban is lesz gonosz?
2017. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
11%

#7 materialistan tekintesz ra igy persze hogy elkepzelni sem tudod


szoval te elmenyek miatt elsz, ertem en a szorakpzasert az elvezetekert, eletedet is odaadnad, halalt is valalod csak hogy erzekeid kielegitsd elmenyekkel

2017. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!