Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A különböző vallások szerint...

A különböző vallások szerint Isten miért teremtett ilyen kártékony állatokat, int pl a szúnyog?

Figyelt kérdés

Most összemardostak és csak belegondoltam, hogy miért léteznek ilyen lények?


Én keresztény családba születtem és Istenben hiszek, de nem tudom miért vannak ilyenek?


Ti mit gondoltok, az evolúció során véletlenül alakultak ki? Vagy ilyennek teremtették?


Mert oké, hogy a paradicsomban nem voltak, de kikerülvén meg ilyennel találkozott az ember, de a többi állat miért van erre "kárhoztatva" pl, hogy a vérét szívják? Miért büntet ilyenekkel Isten? Mi célja lehetett egyáltalán a nagyon kártékony élőlények megteremtésével? Oké, hogy már ez nem a paradicsom, de miért kellett ilyen mostoha világba száműzni? Nyilván nem csak ezekre gondolok, ott vannak pl a legyek, vagy a vírosos járványok, stb. Amik a jó embereket sem kímélik.



2017. jún. 30. 16:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
41%

Elég sok kérdést írtál ki, ráadásul jó kifejtőseket.

Sajnos most nem érhető el online, de Don Batten: Kérdések a kezdethez c. könyve "miért van annyi destruktív mechanizmus az állatokban" fejezete választ ad

2017. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:
?
2017. jún. 30. 16:21
 3/98 anonim ***** válasza:
55%

Minden más mellett ez is pont egy olyan tény, ami logikusabban feltételezi a törzsfejlődést, és a kórokozókat mint evolúciós melléktermékeket (hogy úgy mondjam) kezeli.

Eleve a paraziták kórokozása abból származik, hogy csak a gazdaszervezetben életképesek (legalább életük egy szakaszában), vagyis szegény Ádámnak és Évának együtt csak pár ezer halálos kórt kellett volna hordozniuk a testükben... ez nehezen összeegyeztethető a keresztény Isten képével, inkább maradok a teista evolúciónál.

2017. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
45%
@2, melyik része nem volt érthető? Ez egy könyv fejezetéhez hasonló terjedelmű választ igényelne
2017. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz válaszolni röviden, akkor mindegy, én nem fogok egy könyvet kiolvasni. Az viszont érdekelne, hogy a vallásosak mit gondolnak erről a témáról, főleg a keresztények.


Egyébként meg ebben a rovatban nem is írtam még ki kérdést, úgyhogy nem értelek.

2017. jún. 30. 16:28
 6/98 anonim ***** válasza:
25%

"Ez egy könyv fejezetéhez hasonló terjedelmű választ igényelne"

Ez legfeljebb akkor igaz, ha könyvnyi terjedelmű propaganda kell hozzá hogy annyira összezavarja az embert, amíg végre komolyan tudja venni amit le akar nyomni a torkán az író.

Ha valamire létezik érdemi válasz, akkor az összefoglalható pár mondatban, részleteiben is kifejthető, és persze, akár könyvnyi terjedelemben is részletezhető jó esetben.

De ha valamit nem lehet röviden összefoglalni úgy, hogy értelme maradjon, akkor ott okkal gyanakszik az ember, hogy nem választ kap, csak agymosást.

2017. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:

A válasz az lenne, hogy a Sátán eltorzította Isten teremtményeit, rávéve őket az élősködésre. A vírusokat pedig sejttörmelékből készítette.

Evolúciósan is bele lehet magyarázni, ő adta nekik a löketet az élősködéshez, a többi visszafejlődésük pedig ment magától. A szúnyogokra pedig a fecskék és más rovarevők voltak a válasz.

2017. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:

Miért NE létezhetnének?


Isten amikor kiküldte az embert a Paradicsomból, akkor nem azt ígérte, hogy mostantól minden jó lesz. Sőt...

2017. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
80%

"akkor mindegy, én nem fogok egy könyvet kiolvasni."

Akkor egyenek meg a szúnyogok. (én is könyvet akartam ajánlani:))

2017. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 A kérdező kommentje:

"Miért NE létezhetnének?"


Ezt hogy érted? Az állatok meg alapból bűnösek

úgymond, hogy egymást gyilkolásszák meg ilyenek?

2017. jún. 30. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!