Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt miért nem említik a...

Ezt miért nem említik a reformáció kapcsán történelem órán? És hittan órán a reformátusoknak?

Figyelt kérdés
[link]

2017. júl. 4. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Luthernek mi köze van a Református felekezethez? Nem kevered Kálvin Jánossal? A református felekezet közvetlenül Kálvinhoz köthető. Luther a reformáció elindításához és az evangélikus felekezethez.
2017. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez az ateistaklub egyre nagyobb hülyeségeket ír.

Nem vagyok protestáns, de ennek a cikkek a tartalma butaság.

2017. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a második hozzászólóval, Luther Martin nem volt náci, ez a cikk nagyon durva ferdítés, nem értem ezeket a harcias ateistákat, bőven elég lenne a valóság a vallások kritizálásához, nem értem miért kell hazudozni, groteszk ,hogy ez a cikk nácizik, de közben teljesen azt a retorikát folytatja amit a neonácik szoktak a zsidók ellen, csak ebben az esetben a protestantizmusról van szó...


Luther egyébként maximum antijudaista volt és nem antiszemita, a kettő között óriási a különbség, az antijudaizmus csak egy valláskritikát jelent


de oké, ne higyj nekem, olvasd el luther könyveit magad is látni fogod, a lutheri retorika pedig minden témában szenvedélyes volt, már a kortársainak sme tetszett, mondhatni ő volt kora puzsér róbertje :D


és hogy miért nem tanítják? hát mert nem igaz:D Ilyen alapon miért nem tanítják ,hogy "a zsidók kislányokat raboltak el és rituálisan megették"?


Egyébként a legtöbb evangélikus tud ezekről, valaki aki aki érdeklődik a történelem iránt valószínűleg hamar tudomást szerez róla, de minthogy az evangélikus egyházban ez később nem igazán maradt meg nem ezért emlékeznek Lutherre

2017. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Luther nézetei kora előrehaladtával egyre radikalizálódtak, nem csak a zsidókról, de a nőkről és a katolikusokról is. Ennek ellenére túlzás amit a cikk állít, hogy náci lett volna.

Mellesleg én sem értem, hogy mi köze Luthernek a reformátusokhoz.

2017. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt Luther nem volt református.

Másrészt, lehetne tanítani ezt is, csak kicsit hosszadalmas lenne elmagyarázni, hogy a korabeli retorika milyen sajátosságokkal bírt. Mert ezek a mondatok ekkor még egyáltalán nem számítottak antiszemitának. A cikk az anakronizmus hibájába esik.

2017. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1-nek: bocs elírtam!


"Nem vagyok protestáns, de ennek a cikkek a tartalma butaság."


Miért mondod? Ill. mondjátok? Amit írt, azt nem ő írta, vagy hamisan idézte az író?

2017. júl. 4. 13:49
 7/13 A kérdező kommentje:

"Egyet értek a második hozzászólóval, Luther Martin nem volt náci"


Nem a náci a kérdés, az definíció függő. De amiket írt arról, amiket írt a könyvben az tény, nem? Igazak a vádak, nem?

2017. júl. 4. 13:50
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Az idézett link,egy istentelen szervezet linkje.

Mint ilyen,hemzseg a csúsztatásoktól,és nyílt hazugságoktól.


Maga a szervezet azoktól ered,akik csalódtak az önmaguk képére átformált istenkéjükben,s ezért megölték. ezt Nietzsche így fogalmazta meg:"Isten meghalt,és ti öltétek meg."

2017. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A református hittanórákon elsősorban Kálvin Jánosról tanítnak,aki a református hitvallás elindítója volt.Luther,egy igen fontos reformátor volt,de ő,a lutheránus,vagyis az Evangélikus Egyházat alapította.
2017. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mondtam már, hogy elírtam, bocsánat, de tök mindegy melyik vallás hittanórájáról beszélünk. Amit írt azt leírta, miért mondjátok ti vallásosok, hogy ferdítés és csúsztatás? Ha azt mondjátok, hogy csak öregkorára lett ilyen antiszemita, akkor elhiszem, ha erre van valami bizonyíték, de egyébként nem tudom elképzelni, hogy miféle csúsztatásról beszéltek. Mondjatok valami konkrétumot.
2017. júl. 4. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!