Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ti jehovások lennétek, és...

Ha ti jehovások lennétek, és lenne gyereketek meg parancsolnátok neki hogy neki is kelljen járjon veletek?

Figyelt kérdés
mert apámék jehvások és azt mondták h. még 18 nem leszek járnom kell velük a gyülekezetbe....de én utálom ezt a vallást mint állat, de nem értik meg hogy nem akarok járni. mit tennétek?
2010. máj. 20. 18:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Hát szomorú olvasni ezt. Én gyermekkorom óta szeretem Istent, és a szüleim soha nem kényszerítettek semmire. Református körben nőttem fel, már 16 éves koromban megfordultam igen sok felekezetben, jelenleg egy adventista közösségbe járok (39 éves vagyok). Két gyermekem van az egyik 10 éves a másik kettő. A kisebbik szívesen jön velem a gyülekezetbe a nagyobbik nem annyira, de a héten pl. megígérte, hogy eljön, mert most én tartom a gyermekfoglalkozást... ;-)


Nagyon helytelennek tartom, ha valaki erőlteti a gyermekére a vallását, mert a te példád és szemléletesen mutatja, hogy mit ér el vele. Szerintem próbáld finoman jelezni nekik, hogy te nem szívesen jársz és kérd meg őket, ha igazán szeretnek ne kényszerítsenek arra, hogy velük menj. Szerintem a legfontosabb a példamutatás lenne, hogy vágyakozz te is a gyülekezetbe látva a szüleid boldogságát, amit a hitük által kapnak.


Üdv. Péter

2010. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Leülnék velük, és megpróbálnék józan érveket felhozni a magam érdekében. Ennél többet max. úgy tudnék tenni, mint egy ismerősöm és a húga: elköltöztek a srác barátnőjéhez.
2010. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
köszi a válszokat....már beszéltem velük szépen is, csunyán is...de nem értik...azt mondták h. még az ő kenyerüket eszem azt csinálom amit ők mondanak...ráadásul nem is igazi szüleim csak nevelő szüleim...
2010. máj. 20. 18:25
 4/28 anonim ***** válasza:

Én már az ellen is küzdöttem, hogy eljárjak 14 éves koromig misére. (katolikusnak "neveltek") Én győztem. :)

Egyébként Istenre később és máshogy találtam rá, és nem is vallom egyik vallás tanait sem.

Szerintem ostobaság valakit kényszeríteni erre. Ha a gyerek hülyeségnek tartja, max elkomolytalankodja a szertartást, az meg a vakbuzgóknak úgysem jó, nem?

2010. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
háát épp ez az.... hiába vagyok ott igazából tojok az egészre hogy mit papolnak...de hát nekik ezt nem lehet meg magyarázni hogy UTÁLOM
2010. máj. 20. 18:50
 6/28 anonim ***** válasza:
16%

Valószinüleg nem régóta jársz gyülekezetbe, igy nem is tudom mit utálsz ebben a vallásban mivel még a nevüket se tudod, illetve leirni sem, Jehova nevét nem kisbetűvel irjuk és nem "jehovások" hanem Jehova Tanui!

Az, hogy a szüleid nem engedik meg hogy más vallásbeliekkel legyél én is átéltem, próbáld megbeszélni velük, és ha a barátod/barátnőd komoly szándékkal áll feléd és rendes ember mutasd be nekik, hogy ismerjék meg ők is!

2010. máj. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
13 éve kell járnom már. (15 éves vagyok) és amugy meg tudom hogy hogyan kell irni, de nem fogom normálisan irni csak azért se....és nekik nem az a bajuk hogy ha más vallás beliekkel barátkozok vagy ilyesmi, hanem idegesit hogy rá akarnak venni hogy "prédikáljak" (házaljak) velük. meg az is idegesit hogy ott teszik a nagy szentet itthon meg le "bitkázza" meg "köcsögözi" saját gyerekeit is....
2010. máj. 20. 18:59
 8/28 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló Jehova tanúiról:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Hát ez elég szar ügy :(

nagyon sokat nem tudsz tenni azon kívül, hogy el mondod a véleményed az egészről.

Már aszt is hülyeségnek tartom, hogy kényszerítenek egy vallásra főleg, hogy Jehova legyél nagyon idióta vallás egy épelméjű hozta létre úgy, hogy a Bibliát itt amott megváltoztatta.

2010. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
kösz :) és igen elég szar ügy...és olyan rossz hogy lassan már felnövök de még egy karácsonyt, szülinapot, husvétot meg semmi ilyet nem ünnepelhettem meg :'( egy tuti..én nem fogok ilyeneket rá eröltetni a gyerekemre majd :(
2010. máj. 20. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!