Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mi történne, hogyan...

Vajon mi történne, hogyan reagálnának? (lennt)

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 22:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha a mai korban egy ember azt állítaná magáról,hogy ő az Isten fia,ugyanúgy hirdetné az embereknek az Istent,akkor az egyház ugyanúgy eltenné láb alól mint ahogy annak idején Jézust?
2010. máj. 20. 22:16
 2/17 anonim ***** válasza:
Jézust nem az egyház feszíttette keresztre,hanem Pilátus, a római helytartó. És ma is vannak, akiket istenként tisztelnek,csak politikusoknak,pártvezéreknek nevezik őket.
2010. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

ma is vannak szekták, amik a kiválasztottnak hirdetett vezetőt imádják.


A kedvencem az volt, ahol a pasi űrlénynek mondta magát, akinek küldetése előkészíteni a fogadtatást a majd megérkező társainak, ezért ki is válogatott megfelelően dekoratív hölgyekből egy fogadóbizottságot, hogy majd azok gondoskodjanak az űrlények teljes komfortjáról - míg a társak nem érkeztek meg, addig persze ő volt az egyetlen űrlény a bolygón, így hát akkor addig is őt kényeztették

2010. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kiröhögnék.
2010. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jézust a főpapok(tehát az akkor egyházi hatalom) ítélték el és adták át pilátusnak,pusztán mert más fogalmai voltak az Istenről mint őnekik.vagy tévedek?
2010. máj. 20. 22:41
 6/17 A kérdező kommentje:
22:36 az jó,ilyen szektavezető én is lennék :-P
2010. máj. 20. 22:43
 7/17 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Azért adták át, mert a hatalmukat veszélyeztette. Egyébként rendszeresen előfordul az, amit a kérdésben említesz. Az illetőt általában istenként tiszteli néhány hozzá hasonló futóbolond (mert ezek azok), a többiek meg kiröhögik.
2010. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Jézust a főpapok(tehát az akkor egyházi hatalom) ítélték el és adták át pilátusnak,pusztán mert más fogalmai voltak az Istenről mint őnekik.vagy tévedek?"


A főpapságnak nem volt beleszólása, a rómaiak kit feszítenek meg. Jézust azért feszítették keresztre, mert a Római Birodalom helyi békéjére nézve veszélyforrásnak tekintette. Hogy ezt a rómaiak a zsidó főpapsággal együttműködve csinálták-e, azt innen már nehéz megmondani, de a főpapságnak sem az volt a problémája, hogy más nézeteket vallott - a zsidóságon belül akkor is volt több irányzat, köztük olyan is, ami eléggé hasonlókat mondott Jézus tanításaihoz -, hanem hogy egy lázadás lehetősége volt benne, aminek csúnya következményei lettek volna.


Ezek a történetek az események után íródtak (a legkorábbi olyan i.sz. 65 környékén), olyan emberektől, akik nem is voltak jelen, és volt benne némi politikai célzat (nyitni a rómaiak felé, távolodni a zsidóktól).

2010. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy történelmi eseménysor vizsgálatánál nem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy az számunkra tényként jelenik meg, de a maga korában előre ki nem számítható lehetőségek összefüggéseiből alakult ki. Krisztus emberi életében is így volt ez. Örömhírt hirdetni jött a világra, ám a világ hivatalos része ezt nem ismerte fel, csupán veszedelmet látott benne.

Jézust - kedd éjszaka - Júdás árulása révén fogták el a Getszemáni-kertben. Teljesen indokolatlanul megkötözték, és az éjjeli órán elvitték Annáshoz, a főpap elődjéhez, hogy a nagytanács (a szanhedrin) összeüléséig esetleg már kicsaljanak belőle valamely ellene fordítható nyilatkozatot. Jézus azonban - jogszerűen - megtagadta ezt, hiszen nem volt köteles maga ellen bizonyítékot szolgáltatni. A sikertelen eljárás után átvezették a főpap, Kaifás házába. A nagytanács tárgyalása másnap, szerdán délelőtt kezdődött.

A zsidó perrend szigorú volt. Legalább két tanú minden részletben egybevágó vallomása kellett ahhoz, hogy valaki ellen bűncselekmény elkövetésére bizonyítékul szolgáljon. Jézusra azonban nem tudtak olyan - egybehangzó tanúvallomások által alátámasztott - kijelentést vagy cselekedetet bizonyítani, amely alapján a zsidó jog szerint el kellett volna marasztalni. A sikertelenséget követően Kaifás is az annási módszer szerint járt el. Szót adott Jézusnak, hogy válaszoljon a tárgyaláson elhangzottakra, de ő élt a vádlott hallgatási jogával. Kaifás ekkor főpapi méltósággal, helyéről felemelkedve, az élő Isten nevére felszólította: nyilatkozzék, ő-e a Messiás. Jézus a nyílt kérdésre népe hivatalos fóruma előtt egyértelmű választ adott: "Úgy van, ahogy mondod, én vagyok. Azt is mondom nektek: látni fogjátok egykor az Emberfiát az Isten hatalmának jobbján ülni.

Kaifás erre megszaggatta ünnepi köntösét, és így kiáltott: Mi szükségünk van még tanúkra? Íme, magatok hallottátok, amint káromkodik, és hiába veszi Isten nevét! Mit ítéltek? Azok pedig úgy döntöttek, hogy méltó a halálra, ha ítéletük nem is volt egyhangú. A nagytanács szerint Jézus veszélyes tanító, akit indokolt átadni a rómaiaknak, hogy kivégezzék. Egyelőre otthagyták a főpap börtönében, kiszolgáltatva az őrségnek.

Csütörtök reggel Kaifás átvezettette őt Poncius Pilátus helytartó színe elé, a következő vádakkal: félrevezeti és izgatja a nemzetet, azt tanítja, hogy ne fizessenek adót a császárnak, és Messiás királynak mondja magát. Pilátus kihallgatta Jézust az úgynevezett királyi cím felől. Ő azt válaszolta, hogy országa nincs e világon. Az a küldetése, hogy az igazságot tanítsa. Pilátus meggyőződött arról, hogy a Jézus ellen felhozott vád alaptalan. A vádlók azonban ebbe nem nyugodtak bele. További kihallgatások következtek, melyek végén a helytartó kijelentette: semmi vétket nem talál ebben az emberben. A vád azonban nem tágított. Végül Pilátus megoldást vélt találni a kellemetlen ügyben: ha galileai illetőségű a vádlott, és saját tartományában izgatott, akkor esetében az ottani tetrarcha, Heródes Antipas az illetékes, aki éppen Jeruzsálemben tartózkodott.

Jézus a zsidó perrend szerint nem bizonyított vádakra Heródes előtt sem felelt semmit, noha hosszasan kikérdezték. Végül a tetrarcha és kísérete kigúnyolta a néma foglyot, és visszaküldte Pilátushoz. Jézus a helytartó börtönében töltötte a csütörtök éjszakát.

Másnap a zsidó húsvét készületi napja volt. Pilátus azt találta ki, hogy az ünnep alkalmából amnesztiával szabadon bocsátja Jézust, ha a nép is úgy akarja. A Mester tanítványai azonban inkább távolmaradtak a fegyveres hatalomtól, így olyan tömeg gyűlt össze Pilátus körül (vámosok, kereskedők, tisztviselők), akiknek az érdekét a "különös próféta" többször is keresztezte. Ezek tehát a római helytartó kérdésére, hogy kit bocsásson szabadon, nem Jézus, a jámbor tanító nevét választották, hanem a lator, de szabadsághősnek feltüntetett Barabásét.

Miután mentőötlete csődöt mondott, a helytartó újabb kihallgatásba kezdett. Jézustól várta a támogatást, okot arra, hogy mégis elítélhesse vagy felmenthesse. A vádlott azonban nem felelt a további kérdésekre. Pilátus eldöntötte, hogy szabadon ereszti. A zsidó vezetők azonban elővették végső ütőkártyájukat, mondván: Ha elbocsátod, nem vagy a császár barátja. - Ez már a helytartó karrierjét érintő kérdés volt. Utolsó ötletként, a részvétre apellálva átadta a vádlottat a katonáknak, hogy megostorozzák. A meggyötört, félholtra vert, töviskoszorús Jézust így mutatta be Pilátus: "Íme, az ember!" De a tömegből ismét felhangzott a "Feszítsd meg!" kiáltás, amelyet megtoldottak még egygyel: "Nincs királyunk, hanem csak császárunk!" A zaj egyre növekedett, a helytartó feladata pedig a provincia békéjének biztosítása volt. Föláldozta hát a foglyot - jobb meggyőződése ellenére. Pénteken délben - mosva kezeit - halálba küldte őt.


Az ítélet a római államszemlélet értelmében indokolt, mert szükséges volt a béke fenntartása céljából. Ennek érdekében a helytartó túltehette magát a törvény betűjén is. A kevésbé elfogadható háttér-indok az volt, hogy ha feljelentik Pilátust, akkor pályafutása bánja az igazság védelmét. Elrendelte tehát a nagytanács követelte ítélet végrehajtását, egyszerűen azért, mert Jézust a zsidók királyának nevezték

2010. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Először is a Rómaiak nem akarták keresztre feszíteni Jézust csak a Zsidók akarták csak mivel el foglalt állam volt nem volt nekik szabad ki végzést végrehajtaniuk így a római helytartót Pilátust zsarolták meg azzal, hogy nem vagy a király barátja na meg félt mert a legnagyobb kereskedelem a zsidók kezében volt és nagyot buktak volna ha nem teljesíti az akaratukat így nekik adta.

A zsidók pedig azért végezték ki mert Jézusnak egyre több híve kezdett lenni és féltek, hogy egy új nagy vallás van ki alakulóban ami el csalja az ő hívő közösségüket és el vesztik hatalmukat.

Hát ha megint lenne valaki aki megint hirdetni a bibliát és Isten fiának tartaná magát mi lenne legyen az tényleg isten fia vagy egy bolond aki csak annak tartja magát szerintem a mai világban nem hinnének neki vagy ha mégis ki derülne tényleg az akkor el kezdenének kisérletezni rajta de ha van bennük egy kis félelem érzet, hogy ő az isten fia sztem ő tartaná a miséket Vasárnap és telt ház lenne a templomban

2010. máj. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!