Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes az, ha oda fizetem az...

Helyes az, ha oda fizetem az egyházfenntartói járulékot, ahova gyakorlatilag rendszeresen járok? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Eredetileg római katolikusnak vagyok megkeresztelve ill. bérmálkoztam is. Viszont már jó ideje református közösségbe járok istentiszteletre.

Úgy gondolom, hogy mivel náluk vagyok gyakorlatilag "otthon", közösség szempontjából, így az adott közösségen keresztül fizetem az egyházfenntartói járulékot, jó szívvel.

A rk. egyházhoz pedig semmit, hiszen nem veszem igénybe a "szolgáltatásaikat és ezután sem kívánok élni azok egyikével sem.



2017. júl. 10. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha református lettél, akkor értelem szerűen fizesd oda. Gondolom a lelkész megmondja mennyit kell, nálunk pl. 0,5%-ot a jövedelemből. Illetve ha lemondasz a későbbi katolikus szentségekről és szertartásokról is (házasság, betegek kenete, temetés, stb).
2017. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hivatalosan még nem vagyok református.

Papíron még rk. vagyok, de gyakorlatilag a református közösségbe járok istentiszteletre, ott segítek olyan területeken, ahol nem feltétel a "hivatalos tagság".

2017. júl. 10. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Lényegében két szék között vagy akkor. Nem tudom, ezt neked kell eldöntened, hogy mit csinálj. Vagy vársz addig a fizetéssel, amíg hivatalos nem lesz a dolog. Mert nem vagy még hivatalosan is tag, hogy egyházadót fizess.
2017. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hogy lesz valaki hivatalosan református?
2017. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is helyénvalónak tűnik. A pásztorok a nyájaikből/nyájaiknak élnek, pont azért, hogy ne kelljen világi munkával keresni a kenyerüket.


Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem - mondja a Seregek URa. Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok. Elriasztom tőletek a sáskákat, nem pusztítják el földetek termését, nem teszik tönkre szőlőtöket a határban - mondja a Seregek URa. Boldognak mond benneteket minden nép, mert gyönyörű lesz országotok - mondja a Seregek URa.

2017. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!