Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az a keresztyén, aki nem...

Az a keresztyén, aki nem kreacionista, az most miben hisz?

Figyelt kérdés
Nem értem, a kreacionizmus többek között a teremtésben való hit, akkor most, aki hívő, de nem kreacionista, az akkor milyen hitet vall?

2017. júl. 14. 14:33
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%

A kreósok a 6 napos termetésben, meg a 6000 éves föld elméletben hisznek.


A nem kreósok meg elfogadják az ősrobbanást és az evolúciót, ezt Istennem tulajdonítják. A nem kreósok is úgy hiszik, hogy Isten teremtette a világot, de nem 6 nap alatt.

2017. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
41%
Emberi magyarázatban.
2017. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
33%
Különféle liberális teológiai magyarázatokban, melyekkel az ateistáknak segítenek ellentmondást találni a Bibliában
2017. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem hit kérdése. Nem hit kérdése, hogy már Kr.e. több, mint 4000 évvel is léteztek kezdetleges civilizációk (pl. felső-egyiptomi neolit kultúra), hanem tény. Nem hit kérdése, hogy az ember nem 6000 éve jelent meg, hanem sokkalta korábban (erről akár magyar leletek is árulkodnak), hanem tény. Nem hit kérdése, hogy a dínók évmilliókkal előttünk éltek, hanem tény. Nem úgy ahogy egyik nagyeszű írta, hogy a mezopotámiaikkal éltek együtt lol.


Akik mindezeket a tényeket elfogadják, ugyan úgy lehetnek hívők, pusztán elfogadják a kor felfedezéseit. Például a középkorban, hogy a Föld egy mozgó bolygó, ami a Nap körül kering. Vagy hogy minden molekulákból, atomokból áll, amik még további elemekre bonthatóak.

2017. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
53%
Akkor áruld már el nekem, hogy gogy lehet, hogy mai napig találnak dínó csontvázat, ami állítólag több évmillióval ezelőtt élt az ember előtt, miközben az ember, de semilyen más élőlény fejlődésére egy halvany, leheletnyi fosszila sincs? Vagy az ember hipp hopp hirtelen valahogy kifejlődött, meg a többi állat és növény is hibátlanul a véletlennek köszönhetően?
2017. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%

Aki nem kreacionista, az úgy hiszi, hogy volt ősrobbanás és evolúció, Isten akaratából, de az ördög is beleszólt, eltorzítva különböző élőlényeket, hogy élősködők legyenek.

Az emberről azt tartják, hogy egy emberős alakult ki evolúcióval, Isten akaratából, és ő adott lelket az embernek. Mert a lélekre nem hat az evolúció.

2017. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
72%
Előző előttinek: De vannak fosszíliák különböző alakokról, átmenetekről is. Azonban amit ti átmenetként definiáltok, az nem ugyanaz, mint amiket találtak. Amiket találnak, azok kifejlett fajok, igaz, hogy hasonlítanak egyes korábbi és későbbi fajokra, amelyek lényegesen különbözők, de ti ezt nem fogadjátok el, mert ez nem fér be az átmeneti faj kategóriátokba.
2017. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
69%

Hol írtam, hogy a véletlennek köszönhetően fejlődtünk ki? Szerintem sehol. Hívőként úgy vélem, hogy Istennek köszönhetően fejlődött ki minden. Viszont úgy értelmezem, hogy nem egy csettintésre, hanem több milliárd év alatt.

Másrészt olyan letagadni a 6000 évnél idősebb leleteket, mintha azt mondanád, hogy lapos a föld, az eget oszlopok tartják és csillagok az égboltra ragasztott fénylő gömbök. A föld alatt a pokol van, az égi vizek felett meg a menny.

2017. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en abban hiszek hogy a szoszerint is lehet rengeteg felekeppen ertelmezni a Bibliat

kreacionistak elvileg ugy tudom erre hivatkoznak hogy csak egyfelekeppen lehet es ugy ahogy eppen ertelmezik ok, megha tobbfele iranyzatuk is van, partoskodnak ok is...


nem eleg a szoszerinti ertelmezes es nem eleg az atvitt erzelmezes, mindeg mindketszempontbol kell felfogni

mert minden Szent Mondatnak van szoszerinti es atvitt ertelme is

a Biblia Isten Igeje, ezert nehez embernek ertelmezni sok reszt

valakik ragaszkodnak a tulzott leegyszerusiteshez, csak pontosan azzal kell foglalkozni ami le van irva es meg a kicsit eltero filozofalgatas is "eretnekseg"

masik veglet pedig hogy mindent atvitten, elvontan kell elkepzelni, ami egeszen atformalhassa az eredeti ertelmet

es ezek atmenete egyik vegletol a masikig

pedig mindeg meg kellene latni hogy van szoszerinti es elvont ertelme is, es ezek akkor a legelfogadhatobbak ha egymassal nem utkoznek


bizonyos reszekkel pedig "felesleges" foglakoznunk most mert csak vitakat szulnek legfeljebb, Biblia azon reszeire kell eloszor a hangsulyt fektetni ami a helyes eletetutra visz ami Istenfele vezet

nem leszunk kozelebb Istenhez attol ha 6milliard, 6billio, 60ezer vagy 6ezer eve teremtett szerintunk

hol a helyes ut? hogy kerulunk ezzel kozelebb Istenhez?


Biblia sokat ir arrol ugyemlekszem hogy "okoskodni" a Szentirassal karunkra van, az okosodassal artunk magunknak es masoknak

egyszerunek kell lenunk ahogy Jezus illetve a tanitvanyai, apostolai...

2017. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 *

"okoskodas"

az amit meg valaszban is irtam, sajatszajizunk szerint egyetlen ertelmezest kialakitunk magunknak es ahhoz ragaszkodunk es minden mast megvetunk

ez a filozofalgatast zarja ki pont, a gondolkodast


hitvallast ezert nem tett egyik nagy egyhaz felekezete sem ahogy eddig lattam, errol amugyis ertelmetlen lenne hitvallas szerintem


es a keresztenyek nagy felekezetei (agai, iranyzatai) szembenalla a kreacionizmusal mint "intezmennyel"

hiszen ha toluk kulonvalva kellett letrejonniuk akkor biztos hogy nem ugyanazokat az ertekeket kepviselik mint ok


masik kerdesnel megemlitettem kicsit maskepp igy talan erthetobb lesz:

a kreacionizmus azert johetett letre mert se a vallas se a tudomany oldalan nem erezte jol magat

igy harmadik partot hozott letre, mintha nem lenne igy is tul sok mar...

2017. júl. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!