Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a vallások, aki fontosnak...

KZitus kérdése:

Azok a vallások, aki fontosnak tartják a szombat megtartását: számukra ez min/mire alapul?

Figyelt kérdés

Csak kérlek ne hivatkozzatok a IIMóz20

10. Dea hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

11. Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


A hetednapi adventistákon kívül, van másik vallás is, amely ezt fontosnak tartja?



2017. júl. 19. 10:21
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

Az ószövetségi időben,az üdvösség alapfeltétele,az állatáldozat volt.Az törölte el a bűnöket.Az áldozatokra,a bűnök miatt volt szükség.(Az első áldozatot Isten hozta,Ádám,és Éva bűne miatt.)Ábel,és minden hívő, helyettes áldozatát reális bűntudata miatt hozta meg.Az igazi helyettes áldozatunk Krisztus.Akik nem helyezik bűntudatukat "Isten ama Bárányára",és az ószövetségi áldozatot sem gyakorolják,kénytelenek jogos bűntudatukat letagadni,elnyomni,ami pszichés zavarokat okoz.


A törvény megtartása,sohasem volt üdvösségszerző erejű.

2017. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
53%

Üdv!


Itt is reagálnék:


"1.A szombat,elsősorban a teremtés emlékünnepe.(1 Móz 2:1-3)"

Nem. a megáldás nem egyenlő az ünnepnappá rendeléssel. Szombatot a zsidóknak rendelte el a kivonulás megemlékezésére. Ahogy az 5 Mózes írja.


"2.Krisztus szabadítása nem ad szabadutat Isten törvénye áthágására.(Mt 5:17)Krisztus betöltötte,és nem kitöltötte a törvényt a szemétbe. "

így van, a szeretetet be kell tartani. De a Mózesi törvényeket betöltötte Jézus, és odaszegezte a keresztfára. Ahogy olvashatjuk sok helyen az apostoli levelekben.

A szövetség változásával változik a törvény is. A szövetségi jegy a szombat helyett az Úrvacsora, a metélkedést pedig leváltotta a bemerítkezés


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "

Adventista dogma, amit kénytelenek vagytok így kijelenteni, Ellen White írásai miatt. Az újszövetség sehol nem említi a szombat szentségét. A szombat-tartás az holt cselekedet, Krisztus élő cselekedetekre szólított fel, a gyakorlati szeretetre.


Ennek ellenére tudomásul veszem, hogy:

1. Te máshogy gondolod

2. Nem tudjuk egymást meggyőzni


Adventista tanító voltam, nem fogsz tudni új érveket írni, mindet ismerem.

Áldjon az Úr!

2017. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
53%

"Az rendben van, hogy nem csak Izrael es Isten között jel, hanem mindenkire vonatkozik mert régebbi fundamentum a Mózesi törvénynél és most is megvan a nyugodalomba való bemenetel a hívőknek is. "


A keresztény szombatnapi nyugalom az az Úr Jézusban való hit. Ez egyértelműen kijön a zsidó 4-ből (szerintem)

Az újszövetségben egyetlen gyülekezetnek nem volt leírva a szombat elrendelése. Még az apcselben sem említik a szombat elrendelését, a vérevés, a paráznaság és a fúlva holt állat mellett

2017. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
44%

"Az ószövetségi időben,az üdvösség alapfeltétele,az állatáldozat volt."

Tévedés! Az ószövetség sosem említ üdvösséget. Az állatáldozat nem vezet tökéletességre. Erről is ír a zsidó levél. Csak a testet tisztította, a szellemet nem.


9,9 A mi példázat a jelenkori időre, mikor áldoznak oly ajándékokkal és áldozatokkal, melyek nem képesek lelkiismeret szerint tökéletessé tenni a szolgálattevőt,


9,10 Csakis ételekkel meg italokkal és különböző mosakodásokkal - melyek testi rendszabályok - a megjobbulás idejéig kötelezők.


9,11 Krisztus pedig megjelenvén, mint a jövendő javaknak főpapja, [rész 8,6.] a nagyobb és tökéletesebb, nem kézzel csinált, azaz nem e világból való sátoron keresztül,


9,12 És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által [1 Pét. 1,19.] ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök [Dán. 9,24.] váltságot szerezve.


9,13 Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, [3 Móz. 16,4-16.] meg a tehén hamva, [4 Móz. 19,2-20.] a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:


9,14 Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel [1 Pét. 1,19.] ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.

2017. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Örülök, hogy feljött az Apcsel, és az apostoli zsinat. Így végződik: "Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, kik a pogányok közül térnek meg az Istenhez; Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől. Mert Mózesnek régi nemzedékek óta városonként megvannak a hirdetői, mivelhogy a zsinagógákban minden szombaton olvassák." (Apcsel. 15:19-21).


Üdv. Péter

2017. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
30%

22.Hsz!


1.A szombat,az Úré,s nem a zsidóké.

Megszentelését a teremtés emlékünnepe miatt rendelte el Isten.


"Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt."(2 Móz 20:8-11)


2.Jézus nem jött Isten törvényei eltörlésére!

Az erkölcsi törvényeket betartotta,s az ÁLDOZATI(ceremóniális) törvényt felszegezte a fára,mivel az,mindvégig az Ő áldozatát szmbólizálta.

A törvény akkor változik,ha visszavonják,a kiadásához hasonló módon.Ilyen nem volt a 10 parancsolatra vonatkozóan.


3.A szombatot meg lehet tartani holt cselekedetekkel,és krisztusi szeretettel,ahogyan Ő ezt világosan bemutatta.


Én,12 éves koromtól voltam szombatiskolai tanító,de ma is tanulok új dolgokat,pedig 57. évemet taposom.

Aki megáll fejlődni,azonnal elkezd visszafejlődni.

Nincs stagnálás!

2017. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
30%
Akkor miért stagnálsz? Miért nem lépsz az Új szövetségbe? Krisztusra neked is szükséged van, nem fog segíteni a zsidóknak adott szombat.
2017. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
41%

"Megszentelését a teremtés emlékünnepe miatt rendelte el Isten. "

Kérlek, ne írjuk le ugyanazt harmadszor. Erre már válaszoltam. Az ige világosan írja, hogy a kivonulás emlékünnepe. A teremtés 6+1 napja miatt kell így ünnepelni, de nem a teremtést ünneplik


"Jézus nem jött Isten törvényei eltörlésére! "

Ez is volt már. Nem eltörölni jött, hanem betölteni. ÉS így véget ért, újtörvény, új szövetség. Ahogy írja is a Kolossé és a Zsidó levél


"A törvény akkor változik,ha visszavonják,a kiadásához hasonló módon.Ilyen nem volt a 10 parancsolatra vonatkozóan. "

NEm a BTK-ról van szó. A törvénynek vége Krisztus, mivel betöltötte.


5,17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, [rész 3,15. Róm. 3,31.10,4.] hanem inkább, hogy betöltsem.

5,18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, [Luk. 16,17.21,33.] a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.

"a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik. "-->Jézus betöltötte, a törvénynek vége


"A szombatot meg lehet tartani holt cselekedetekkel,és krisztusi szeretettel,ahogyan Ő ezt világosan bemutatta"

A szombattartásnak semmi köze a gyakorló szeretethez. Attól még nem lakik jól senki, hogy Te szombaton ájtatoskodsz. Ráadásul nem is tartjátok az előírás szerint, hanem emberi rendeletek szerint

2017. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
59%

28.Hsz!


Úgy tűnik vak vagy,vagy értelem nélküli.Itt nincs szó kivonulásról:


;Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt."(2 Móz 20:10-11)

2017. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
40%

Csak pár idézet:


"Gondolj arra, hogy Egyiptom földjén magad is rabszolga voltál, de az Úr, a te Istened erős kézzel és kinyújtott karral kivezetett. Azért parancsolta meg az Úr, a te Istened a szombat megülését."


"Parancsold meg Izrael fiainak: tartsátok meg szombatjaimat. Legyen az jel köztem és köztetek nemzedékről nemzedékre. Erről ismerik meg, hogy én, az Úr szentellek meg titeket."


"Ezért kihoztam őket Egyiptom földjéről, és a pusztába vezettem őket. Törvényeket adtam nekik, és tudtukra adtam parancsaimat, amelyeket meg kell tartania annak, aki élni akar. Nekik adtam szombatjaimat is, hogy jelül szolgáljanak köztem és köztük, s megtudják, hogy én, az Úr megszentelem őket."


Kommentárt nem írok, szerintem elég sokat mondóak ezek önmagukban is, hogy mi a szombat.

2017. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!