Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mond/mondhat valakinek...

Ki mond/mondhat valakinek (kinek mondhatja? ) Menj a pokolba"

Figyelt kérdés

Mondhat ilyet bárki (pap?) Kinek? Mikor? Miért?

Súlyosabb, mint amikor vkinek az édesanyukáját veszik szájra? Nem találtam semmit erről a neten. Jézus sem fenyegetőzött, de nem is mondta senkinek...akkor gondolom, akinek helyén van a szíve, talán nem mond ilyet.

Vélemény/



2017. aug. 3. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktak ebbe belegondolni, sokan nem is hisznek a túlvilági életben. De nem is túl gyakori "jókívánság" ez.
2017. aug. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Az is oda megy aki mondja.


Senki nem mond ilyet aki valóban keresztény életet él, hiszen Jézus arra tanított, hogy még az ellenségünkért is imádkozzunk és tegyünk jót, az agape szeretet azt jelenti hogy akkor is szeretjük, ha nem érdemli meg.

Persze ez nem azt jelenti hogy amit tesz azt is szeretni kell.

2017. aug. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom miért pont a papkat hoztad fel példának, nem jellemző rájuk a csúnya beszéd, káromkodás. Legalább is, akiket ismertem és ismerek, azokra nem.


Osztom #1 véleményét, szerintem sem különösen gondolnak bele ezen szidások valós jelentésében. Egyszerűen elhagyja szájukat. Ez sem rosszabb, mint másnak az anyát szidni, vagy elküldeni a fenébe, meg hasonlók.


Akinek helyén a szíve, az is mondhat néha ilyet, vagy más csúnyát. Bárki kerülhet olyan élethelyzetbe, hogy kicsúszik a száján.


Ne feledd, az ítélkezés hasonlóan nagy vétek (sőt még nagyobb!), mint ha te magad mondtad volna ki mindezeket.

2017. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam ezt mondani, gyakrabban is, mint más, sokkal cifrább káromkodásokat. Igaz, hívő sem vagyok.

Szerintem mindenki azt mond, amit szeretne. Nem számít, hogy a pillanat hevében, vagy komolyan is gondolja.

2017. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen beszéd bűn, az átkok, rontások kategóriába tartozik.


"De a nyelvet az emberek közül senki sem szelidítheti meg; fékezhetetlen gonosz az, halálos méreggel teljes. Ezzel áldjuk az Istent és Atyát, és ezzel átkozzuk az embereket, akik az Isten hasonlatosságára teremttettek: Ugyanabból a szájból jő ki áldás és átok. Atyámfiai, nem kellene ezeknek így lenni!" (Jk 3,8-10)


"Szájával rontja meg a képmutató felebarátját; de az igazak a tudomány által megszabadulnak." (Péld 11,9)


Úgy gondolom, hogy akik hasonló dolgokat engednek ki a szájukon, nem tudatosan ugyan, de ösztönösen érzik, hogy kárt tesznek a másik emberben. Amikor az ember megtér, az ilyen beszédet is ki kell dobnia a kukába. Természetesen Isten megbocsátja a megbánt bűnt, de azok a szavak, amik már kimentek, nem szívhatóak vissza, hanem már önálló romboló életet élnek, ha a fenti kategóriába tartoznak.


"Nem fizetvén gonosszal a gonoszért, avagy szidalommal a szidalomért; sőt ellenkezőleg áldást mondván, tudva, hogy arra hivattatok el, hogy áldást örököljetek, Mert aki akarja az életet szeretni, jó napokat látni, tiltsa meg nyelvét a gonosztól, és ajkait, hogy ne szóljanak álnokságot: Forduljon el a gonosztól, és cselekedjék jót; keresse a békességet, és kövesse azt." (1Pt 3,9-11)


Vagyis a hívő ember első sorban áldásmondásra, és áldás öröklésére ven elhíva.

2017. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Sokan olyat beszélnek,amiről semmit sem tudnak.


Azt állítják keresztények,de fogalmus sincs mit jelent a szó.


Azt mondják,"borzasztóan jól éreztem magam"de sosem borzongott tattól.


"Menj a pokolba!"

Ez azt jelenti,hogy "Halj meg!"

Nyilván mindenki meghal egyszer,ha nem éri meg Krisztus 2. eljövetelét,de bárki halálát kívánni,nem szép dolog.Minősíti a kimondóját.

Én,megkérdezném a szavakkal vagdalkozót,hogy mit jelent a kívánsága.

1.Ha nem hisz a pokolban,s úgy kívánja neked,szemébe mondanám,hogy értelem nélküli ember.

2.Ha tudja mi az,megkérdezném,hogy"Te mit szólnál,ha én a te halálodat kívánnám?"

2017. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Már írták, hogy a keresztények nem mondanak ilyet. Ennek több oka van. Már írtak a többiek is róla. Krisztus sem használt ilyen beszédet.

A Filippi 4:8-ban ezt olvassuk:

"Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok."

Efézus 5:3, 4

Paráznaság és bármiféle tisztátalanság vagy kapzsiság még csak ne is említtessék közöttetek, mint ahogy szent emberekhez illik, se szégyenteljes viselkedés, se bolond beszéd, se ocsmány tréfálkozás, melyek nem illenek, hanem inkább hálaadás.

Példabeszédek 15:28

Az igazságosnak szíve elmélkedik, hogy mit feleljen, a gonoszok szája viszont rosszat fecseg.


Ez csak néhány tanács arra, miért gondolkodjunk, mielőtt beszélnénk. Jó, ha tudatosan törekedünk arra, hogy bölcsen, szeretettel és higgadtan beszéljünk.

Példabeszédek 15:1–4

A szelíd válasz elfordítja a dühöt, a fájdalmat okozó szó azonban haragra ingerel.

A bölcsek nyelve jót tesz az ismerettel, az ostobáknak szája viszont bolondságot fecseg.

Jehova szeme minden helyen ott van: figyelemmel kíséri a rosszakat és a jókat.

A nyelv nyugodtsága életnek fája, a benne rejlő hamisság azonban megtöri a szellemet.

2017. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Inkább mondjuk azt menj Isten hírével. Ez mindenkinek jobb.
2017. aug. 11. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!