Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért így mondjuk: "anyaszente...

Miért így mondjuk: "anyaszentegyház"?

Figyelt kérdés

2017. aug. 8. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hasonló, mint az anyahajó. Az eredeztetés értelmében van az összefüggés.
2017. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert úgy tartják a katolikusok, hogy Péter volt az első pápa, és Jézus szavaiból emiatt lett az anyaszentegyház elnevezés


Máté

16,18 De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.


[link]

2017. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebből a SZENT részt a legegyszerűbb magyarázni, mert az Egyház, mint Krisztus titokzatos Teste szent. Az Egyházat Krisztus alapította és szentelte meg, a tagjait (hívők) megváltatotta.


Kezdetben több egyházat alapítottak az apostolok, ilyen volt pl. az antiócihai, az efezusi, a jeruzsálemi és a római is. Azonban nagyon hamar, már a legelső századokban a római egyház látta el a vezető feladatot. Például a kisegyházak zsinati határozatait rómába küldték egyetértésre, vagy Szent Kelemen pápa (Péter apostol tanítványa) egyetemes Egyháznak írt leveleit minden kisegyházban elfogadták és az abban foglaltak szerint jártak el. Az "anya" jelző erre is utalhat.

2017. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Ez még a katolicizmus alkotta helytelen kifejezés,az eredetiben eklésszia szerepel,ami egyházat jelent.
2017. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező! Az anyaszentegyház NEM a katolikus egyház, hanem Krisztus Osztatlan Teste, tehát a hitünkben megigazult ( Krisztust Megváltójuknak elfogadó) és megtért (Krisztust valóban követő) hívő emberek közössége. Jézus ugyanis nem alapított vallást, hanem azt kérte, ŐT KÖVESSÜK! Nagy különbség! A "tegyetek tanítvánnyá minden népet!" nem a katolikus egyházat jelenti, és Jézus szavai Péterhez (" Te vagy a kőszikla") sem jelent vallásalapítást, hanem AZ ÖRÖMHÍR (EVANGÉLIUM)TERJESZTÉSÉT! Ezt jelenti tehát az Anyaszentegyház,vagyis görög szóval Eklészia!


üdv. Dalma

2017. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!