Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "mostantól fogva boldognak...

"mostantól fogva boldognak hirdet engem minden nemzedék" Sokan miért nem töltik be ezt az igét?

Figyelt kérdés
Ezt az igét miért csak a katolikusok és ortodox hitűek töltik be? Legalább is számomra így tűnik.

#szentírás #ige betöltése
2017. aug. 15. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért kellene ezt minden hívőnek "betölteni"? Szűz Mária mondja magáról.
2017. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Üdvösség feltétel?
2017. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Miez a betöltés dolog?

Nem vagyok katolikus, de legyen: Boldog volt Mária, mert "nagy dolgokat cselekedék velem a Hatalmas; és szent az ő neve!"

Most így ok? Imádhatom tovább Jézust és élhetek Pál apostol tanításai szerint tovább?

2017. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Azt mondja, hogy mostantól boldognak hirdeti őt minden nemzedék, de sokan nem hogy boldognak nem hirdetik, hanem némelyek gyalázzák is őt.


Lehet félreérthető volt a kérdésem #1.

2017. aug. 15. 11:49
 5/19 A kérdező kommentje:
A betöltést csak olyan értelemben írtam (nem kell semmi különlegesre gondolni), hogy a jövő nemzedékeiről mondta két évezrede.
2017. aug. 15. 11:53
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Mit szeretnél kérdezni? Hogy miért nem imádjuk őt ugyanúgy, ahogy Jézust és miért nem imádkozunk hozzá, mint Jézushoz?
2017. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hm?

Lehet picit félreérhető voltam, de ennyire azért csak nem. Egyszerűen annyit akartam kérdezni, amennyit leírtam. Nem kell tovább gondolni és fantáziálni, majd olyan kérdéseket a számba adni, amit láthatóan nem kérdeztem és nem is állt szándékomba....

2017. aug. 15. 12:28
 8/19 Prókátor ***** válasza:
47%
Ha abból indulok ki, hogy a protestáció bankárklánok érdekében indult meg, kézenfekvőnek tűnik a válasz, hogy simán pénznyerés érdekében nem töltik be. Gondolj bele! Mindenütt van Mária kép vagy szobor, azok emberi alkotások, az idő vasfoga azokat is fogja, így állandó felújításra és karbantartásra szorulnak. De ha azt mondod, hogy Mária tisztelete ostobaság sőt Isten ellenes cselekedet, a karbantartás költségei máris megmaradnak neked. Szerintem szimplán ennyiről van szó.
2017. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7: akkor jó.
2017. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
Mert Mária mondta magáról, és ebből is látszik, mennyire nem volt próféta. Most én is azt mondom magamról, hogy boldognak mond majd engem minden nemzedék, és ha 500 év múlva nem mondanak engem boldognak, akkor számon kérheti azokat valaki, úgy mint most te, hogy miért nem mondanak engem boldognak, holott én 500 éve megmondtam, hogy boldognak fog nevezni minden nemzedék?
2017. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!