Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor lesz nős pápa a Vatikánban?

Mikor lesz nős pápa a Vatikánban?

Figyelt kérdés

#Vatikán #nős pápa
2017. aug. 24. 17:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%

#9

Ó te szegény, gyere ki a fényre a sátán gonosz és hazug szektájából, amíg nem késő...


" Miután ettek, Jézus megkérdezte Simon Pétertől: „Simon, János fia, jobban szeretsz engem, mint ezek?” „Igen, Uram – felelte –, tudod, hogy szeretlek.” Erre így szólt hozzá: „Legeltesd bárányaimat!” 16Aztán másodszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz engem?” „Igen, Uram – válaszolta –, tudod, hogy szeretlek.” Erre azt mondta neki: „Legeltesd juhaimat!” 17Majd harmadszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz?” Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte: „Szeretsz engem?” S így válaszolt: „Uram, te mindent tudsz, azt is tudod, hogy szeretlek.” Jézus ismét azt mondta: „Legeltesd juhaimat!” "

2017. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
7%

"a püspökök nőtlensége mindig is elvárt volt"

Mindig is?

Érdekes, hogy Jézus pont az ellenkezőjét mondta ennek. Ez nem érdekel téged?

2017. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%
Idézd kérlek, amikor Jézus az ellenkezőjét mondja, erre kíváncsi vagyok :)
2017. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"A püspök EGY FELESÉGŰ ember legyen".

A többi embernek ugye 4 felesége lehet.

Keresd meg a Bibliában.

2017. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
minek? elvannak ők egymás kukacával is
2017. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
A pápák? Te rendkívül okos példány lehetsz, pápából egyszerre csak egy van általában.
2017. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Mindig is?

Érdekes, hogy Jézus pont az ellenkezőjét mondta ennek. Ez nem érdekel téged?"

Nem mondta az ellenkezőjét sehol. Szent Pál se mondta.

Az idézett egyszer nősült püspök résznél az eredeti szöveg az episkopos szót használja, ami felügyelőt jelent. Sajnos az episkopos szót minden esetben püspöknek fordítják, pedig ezek a felügyelők nem feltétlen voltak azonosak a mai értelemben vett püspökökkel, akik az apostolok utódai.

De biztos a római katolikus egyház és a keleti egyházak a maguk 2000 éves fennállásuk alatt sosem vették észre ezt a részt és megtagadták a Szentírást... :))

2017. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%

10: EZ kivétel lehet.

Áttérő nős lelkészből lehet nős római katolikus pap.

Továbbá elméletben a konklávé nős férfit is kijelölhet pápának. Ez azonban csak akkor lenne, ha az illetőt nagy formátumú személyiségként ismerik, mint papot, vagy teológust. Első körben azonban a bíborosoknak maguk közül kell választaniuk, utána jönnek a püspökök, papok, és csak utána a világiak. Ilyen nem valószínű, hogy megtörténik.

2017. aug. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy Szent II. János Pál eltörölte, hogy közfelkiáltással választhassanak pápát, most már csak a bírborosok közül lehet.


Talán nem volt megmelítve, de a pápát nem kötik a papság szabályai, ha akarna elvben házasodhatna.

2017. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18-as, mondjuk ez is igaz. Én a püspöki méltóságból indultam ki.

Egyébként volt már nős pápa, mondjuk Szent Péter :)) De később is volt olyan, aki korábban házas volt, de később megözvegyült, pap lett, majd pápa.

2017. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!