Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismer valaki további művet...

Ismer valaki további művet Katona Lászlótól? Én csak a Narancsliget című könyvét találtam meg. Írt további műveket? Azok hol érhetőek el?

Figyelt kérdés
A Narancsliget című könyv (mek.oszk.hu/00700/00704/) számomra nagyon érdekes módon ismerteti az Evangéliumokat. De semmi információt nem találok a neten a könyv írójáról, arról, írt-e további műveket.

2017. szept. 1. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, a moly.hu-n nyomát sem leltem a Narancsligetnek. Talán még nagyon új? Katona Lászlónak viszont vannak fenn más könyvei (egy ember értékelte őket összesen, hát... nem egy bestseller)

[link]

2017. szept. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Elnézve a fent lévő információkat erre a helyzetre is igaz, hogy bárcsak ne találtam volna meg :). Persze ha ugyan arról a személyről van szó (?). A Narancsliget nem új, ha jól értelmezem az OSZK honlapját, legalább 2003 óta fent van.
2017. szept. 2. 08:45
 3/4 Matula Géza válasza:

Sziasztok!


Mivel engem is nagyon érdekelt a fenti kérdés, hosszas /évekig tartó/ ,nyomozómunkámnak' a ,,gyümölcse";


- Először is a Szerzőről; Katona Lászlóról, Ő az: [link]


Még kettő műve van, /nekem/: sajnos mindkettő angol nyelven.

/Azért írtam, hogy sajnos, mert 50 évesen anno a ,,megátalkodott gaz kommunizmusban*" kötelező az orosz nyelv volt :-((( Az általános iskolától (akkor még szerencsére csak az 5. osztálytól kellett ,idegen nyelvet' = oroszt tanulni), tehát az általános iskolától a technikumig végigkísértett... Persze: minél jobban erőltették, az iskolások többsége annál jobban ellenállt, azaz a kettes szint elérése volt a legfőbb cél, és nem több(!!!) Szegény Húgom még rosszabbul járt: 1979. májusi születésű, Nekik már 4. osztálytól: 1988-tól kellett megkezdeni az oroszt. Ezután 1989.-ben jött a szabad nyelvválasztás lehetősége... (Örült is, ő is és az egész iskola, és az évfolyamtársai is, : nem sokáig, mert ráfagyott a mosoly az ajakaikra...) MERT(!!!) mivel aki már 1 évet oroszt tanult, annak egész 8.-ig, ballagásig ezt kellet folytatni (gondolom ennek okaként az angol nyelvtanári hiány is közrejátszott, vidéken még rosszabb volt, ott még tovább tartott az orosz nyelv erőltetése.../


Bocsánat, nagyon eltértem a kérdés megválaszolásától, nézzétek el nekem ezt /a borzasztó kommunizmus gyűlöletem miatt/!!!


Mivel a szerző rengeteg kiadónál házalt, kopogtatott, kilincselt már a Narancsliget című művével is (ha jól rémlik; írta is, hogy ,,ez most nem időszerű", ,,erre jelenleg nincs igény", stb. válaszokat kapta a kiadóktól, ekkor tette (2003.-ban, Húsvétkor) közkinccsé (szerencsénkre) az Országos Széchenyi Könyvtár által működtetett, illetve fenntartott: Magyar Elektronikus Könyvtárban.


Azoknak, akik nem is tudják melyik műről van szó: Katona László: Narancsliget

/a ,,Vallás, egyház/ Keresztény vallások/ Jézus, bibliamagyarázat+ témakör alá került a Mű, itt olvasható, illetve letölthető különböző formátumokban, tömörítve:

- [link]


Tehát a két másik angol nyelvű műve:


1.,- The Flying Termite Hardcover – September 23, 2015 by Laszlo Katona (Author)

[link]


2.,- Drive 58 Days Around Emmet Fox Paperback – September 6, 2012 by L. L. Katona (Author)

[link]


A ,Narancsliget' -en kívül nincs más magyarul megjelent műve, a fentebbi hozzászóló által felsoroltakhoz a Szerzőnek semmi köze sincs /a névrokonságon kívül/!!!


Remélem Aki tud angolul, azoknak segíthettem.

(És titkon reménykedem, hogy egyszer majd magyar nyelven is megjelennek ezek a Művek...)


Maximális Tisztelettel & Üdvözlettel:

Matula Géza


*Ui.: ,,a gaz kommunisták", nekem nagyon megtetszett ;-))) idézet egy filmből származik, ahol a házasulandókat összeadó Tisztelendő atya mondja ezt az esketési Szentbeszédében. Akit esetleg érdekelne ez a vígjáték, itt a leírása:

1.,- [link]


és a film egyik elérhetősége: (46 perc 39. másodpercében hangzik el ez a mondat a néhai Szabó Ottó színművészünk /szinkron/hangján);

2.,- https://www.youtube.com/watch?v=JChxILh4BwU

2019. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán vagyok ezen a felületen, így csak most botlottam a válaszba. Köszönöm az információt, és örülők, hogy más személyről van szó.

S bár az egyetemen és utána a munka miatt megtanultam angolul


(én is 50 felett vagyok, és bár árnyaltabban gondolkodom az átkosról, én is oroszt tanultam, úgy ahogy...),


szókincsem nem éppen filozófiai tartalmú angol könyvek olvasására tesz alkalmassá :).


Üdv, Attila

2020. júl. 21. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!