Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A medjugorje-i jelenések...

A medjugorje-i jelenések hitelesek?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva én nem vagyok meggyőződve a hitelességéről. Az üzenetek mindig csak olyan általánosak, nekem nem tűnik úgy, hogy valóbam Máriától lennének. Meg kicsit érdekesnek tartom, hogy a Vatikán még mindig nem ismerte el, a zarándokok meg mégis ezrével mennek oda, sokan kész tényként kezelik. Nem értem, mért kell ezt annyira propagálni, hiszen a Hittani Kongregáció még nem jelentette ki a hitelességét.


Nektek mi a véleményetek?



2017. szept. 1. 21:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
Nyilvánvalóan kamu, de hatalmas üzlet a környéknek.
2017. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
#1, igen, valóban így lehet. Nem voltam még ott, de úgy tudom, sok az árús, meg ilyenek.
2017. szept. 1. 21:31
 3/29 anonim ***** válasza:
77%

Tudtommal egy hivatalos megnyílvánulás volt az ügyben (legalább is olyan, amire adni lehet) a helyileg illetékes érsekségtől, mely nem fogadta el a jelenéseket. Ez nem jelenti azt, hogy a vatikáni vizsgálat majd ne fogadhatná el. Ráadásul lassan számtalan vélt vagy valós jelenésről beszélhetünk, ezeket gondolom nem fogják egy kalap alá venni.

Ha el is fogadják, rád akkor sincs semilyen hatással, mert ezek a jelenések (ha valósak) csak azokra vonatkoznak, akik kapják.


Az bizots, hogy a jelentős biznisz épült rá, ha netán elfogadnák, akkor erőteljes egyházi beavatkozásra lenne szükség.

2017. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
A szenzációra,csodára az emberek inkább vevők,mint a hétköznapi világosságra.
2017. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%
Erről nehéz véleményt alkotni.Háromszor voltam ott és van valami természetfeletti abban a helyben-különoösen a két hegyben.Visszavágyom oda.Rengeteg megtérés,testi- lelki gyógyulás történik ott.Semmi extra élményem nem volt ott, de nagy belső kényszert érezte,hogy od amennem kell.Nálam inkább belső átalakulások mentek végbe az is idővel és nem feltűnően észrevehetően,én éreztem magamban.
2017. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy nekem nem kell elfogadnom, hiszen magánkinyilatkoztatás. Mindenesetre a szüleim csont nélkül beveszik, de én elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Hívő vagyok, de nekem ezek a jelenések nem tűnnek igazinak.


#5, tudom, sok megtérés, csoda, ezért biztos nem az ördögtől van, de nekem elég hihetetlen, hogy ott mindig meghatározott időben jelenjen meg Mária.

2017. szept. 1. 22:18
 7/29 kzs ***** válasza:
22%

Na egy pillanat.

Sokan abban a - teljesen téves - tudatban vannak, hogy ha csoda történik, az mindenképp csakis Istentől lehet.

Azonban maguk a csodák még semmit sem bizonyítanak. A Sátán is tud csodát tenni, erre a legfőbb bizonyíték maga az Ige (lásd: 2Kor 11/14 és Jel 13/13).


Ha egy jelenségnek a hitelességéről kívánunk meggyőződni, azt csakis úgy lehet, hogy összevetjük annak tartalmát a Bibliával.

Vagyis:

1.: Megjelenhet-e Mária?

> Nem, mert ez sértené az 1.Kor 15-ben írtakat: előbb a Krisztus, aztán akik a Krisztuséi, az Ő ELJÖVETELEKOR.

Vagyis: ugyebár már megtörtént Krisztus feltámadása (ezt kipipálhatjuk, megvan). UTÁNA fog mindenki, aki az övéi, mégpedig akkor, amikor Ő visszatér.

Kivétel NINCS !!!

Megjegyzendő azonban, hogy amikor megtörtént a Krisztusi Engesztelő Áldozat, sok elhunyt szentnek teste feltámadt (lásd: Máté 27/ 51-53). Igenám, de ha értelmezzük a szöveget, mi sem könnyebb rájönni, hogy akikről ez az Igerész beszél, azok a szentek voltak, akik még az Engesztelő Áldozat ELŐTT haltak meg. Ők támadtak fel akkor.

Mária nem lehetett köztük, mert semmi Igei bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy ő Jézus halála előtt halt volna meg.


Kedves kérdező: Mária a Krisztusi Engesztelő Áldozat UTÁN halt meg, így rá is pontosan azok az érvek érvényesek, amik az 1.Kor 15/ 23-ban megírtak.

Vagyis: Máriát a Fia fogja feltámasztani, akkor, ha a Fia visszajön.

Innentől kezdve elmondhatom, hogy komoly Igei érvek szólnak amellett, hogy sem Medjugorje-ben, sem Lourdes-ben, de a többi ismert kegyhelyen SEM Mária jelent meg.


Ami megjelent, az a Sátánnak az egyik gonosz szelleme volt, aki Máriának adta ki magát.

----------------

2.: Mit mond a Jelenés?

Ez nagyon fontos, mert minden ilyen "Mária" jelenésnek a hamisságát elárulja, az az őket kísérő üzenet.

Vagyis: ha azt mondja, hogy rendszerességgel imádkozzák a rózsafüzért, vagy oltárt építsenek neki, és járuljanak a szeplőtelen szent szívéhez (meg ilyenek), akkor az KIZÁRT, hogy Istentől van (mint ahogy az is kizárt, hogy Mária jelent meg).


A Biblia ugyanis azt tanítja, hogy kizárólagosan CSAKIS Istennek szánjuk oda magunkat, és Istenhez imádkozzunk.

És soha, soha nem tanít a rózsafüzér imádkozásáról, sem pedig kegytárgyak használatáról. Erről sem Jézus, sem pedig a korai keresztény apostolok nem tanítottak (lásd: Apcsel), még csak nem is hallottak erről.


És ugyebár nagyon fontos parancsolat: az Urat a te Istenedet imádd, és CSAK NEKI szolgálj!


Ja, a másik: Olyan, hogy bármelyik teremtett lény is megkülönböztetett tiszteletet követelt volna saját magának (bármilyen módon is), na olyan nincs.

A Jelenések könyve végén azt olvassuk, hogy még az angyal is visszautasította János leborulását, mondván: "ne tedd. Csak az Istent imádd." (Jel. 22/ 8-9)


Tehát az Istentől jövő teremtmény NEM KÉRHETI saját maga tiszteletét, mert ezzel sértené a SzentÍrást.

---------------

Kérlek titeket, vegyétek tudomásul, hogy ami az Istentől van, sohasem megy szembe a SzentÍrással.

A Mária-jelenésekkel pedig semmi sem stimmel: kivétel nélkül MIND sértik a SzentÍrást.


És amíg Isten a hitben kipróbáltaknak üzen és jeleníti meg magát akár gyógyító csoda által, addig a Sátán hitben teljesen tudatlanoknak.


Ja, hogy a békéről beszél? Figyeljetek, meg van írva, hogy az Antikrisztus nem fegyverrel, hanem békével közeledik (csak majd a vége lesz más: nem béke lesz belőle, hanem zavargás és háború, és nem gyógyulás lesz belőle (még ha látszólag ez is történik), hanem súlyos betegségek).

-------------

Ezért óvakodjatok ezektől a "Mária"-jelenésektől, kerüljétek el az ezzel kapcsolatos kegyhelyeket, és tanulmányozzátok ehelyett inkább Isten Igéjét!

2017. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#7, szerintem túlságosan démonizálod ezt az egészet.

Gondolj bele, mennyien megtérnek ott, és jó irányba változik az életük. A Sátán nem akarja, hogy az emberek megtérjenek Istenhez.

2017. szept. 2. 09:32
 9/29 kzs ***** válasza:
1%

@ Kérdező:

De ez hamis megtérés!


És nem jóirányba változik az életük: ez a jelenség a bálványimádást hinti el még jobban az emberekben.

Ugyanis minden olyan vallásos tisztelet, ami NEM az Isten felé irányul: bálványimádás, ami gyűlöletes bűn Isten szemében.


Isten kijelentette az Ésaiás 42/8-ban, hogy nem közösködik senkivel. Senkivel nem osztja meg a dicsőségét, és ebből kifolyólag NINCS is Menny Királynője, aki - "esetleg" - megjelenhetne.


És még valami: minthogy a Sátán is képes csodát tenni, de ezek hazugok. A Sátán a hazugság atyja, és az ottani gyógyulások is mind hazugok (merthogy a Sátán teszi meg).

2017. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

A nagyívű elméleted ott hibás, hogy a keresztények szerint halálunk után egyből üdvözülünk vagy elkárhozunk (vagy a katolikus hit szerink tűz által megtisztulunk, mint 3. biblikus lehetőség). A test feltámadása pedig egy későbbi időpont.


Ezen felül az apostoli egyházak úgy tartják, hogy Mária testestül vétett a mennybe, rajta keresztül mutatta meg Isten az Egyház megdicsőülését. Ráadásul a Jelenések könyvében is látható alakban szerepel Mária, mint az egi asszony. Ha csak nem szült más is olyan gyermeket, aki vaspálcával fogja kormányozni a nemzeteket. Ha más is szült, akkor lehet nem ő az.


Az sem példanélküli, hogy Isten magához emel valakit a mennybe, lásd Illés.


A sátán meg nem fog olyan tevékenységet űzni, hogy sok százan térjenek meg Istenhez általa. A ravaszság atya nem lenne ennyire hülye, hogy a másik malomba hajtsa a vizet.

Így marad, hogy vagy valódi, vagy emberi kitaláció az anyagiak miatt.

2017. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!