Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lehet a Pokol az...

Milyen lehet a Pokol az emberi lélek számára?

Figyelt kérdés

Tudatosan él ott is valamilyen formában ?

Durva lehet majd egyszer oda kerülni szerintem.


2017. szept. 3. 10:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%

"A test lámpása a szem. Ezért ha a szemed tiszta, az egész tested világos lesz.Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!"


(Mt. 6:22-23)

2017. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

A poklot már a földi életben is megtapasztalhatod, szélsőséges esetben, mivel az egy lelkiállapot.

Én vallásos ember létemre egyszer belesodródtam egy egyértelműen tiltott, súlyos bűnbe. Akkor megtapasztaltam.


Isten hiányát érzed. Ez egy hívő ember számára elképzelhetetlen űr, mivel Isten minden pillanatban veled van normális esetben.

Olyan égető fájdalmat érzel, mint amikor ég a gyomrod, vagy egy friss seb. Csak ezt a lelkedben érzed, nem fizikailag.

Sötétséget, végtelen, félelmetes űrt, ürességet érzel.

Szeretnél belül, a lelkedben sírni és üvölteni, de nem tudsz.

Nagyon bánod már a tettet, amivel ebbe az állapotba juttattad magadat, és könyörögsz, hogy visszakaphasd Isten kegyelmét.


Tényleg pokoli. Én kb 1-2 másodpercig nyertem bepillantást ebbe az állapotba, szerintem Isten ezzel akart észhez téríteni. De az akkor az örökkévalóságnak tűnt. Rossz belegondolni, milyen lehet ténylegesen örökké ebben lenni.

2017. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 3. 11:22
 4/30 anonim ***** válasza:
9%

Nyugalmas.

Ott nyugszanak a halottak a feltámadásig - és közben nem tudnak semmiről.

2017. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

#3 Tehát a tudat nem a lélek intellektuális/reflexív tevékenységéből jön létre, hanem az anyagból származik? :-) Akkor mi a különbség az ember és az állat között?


És az anyagtalan lények hogyan tudnak?

2017. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Blaster123 ***** válasza:

Tegyük fel, hogy van pokol és menny.

"Durva lehet majd egyszer oda kerülni szerintem."

Tényleg az, átlagéletkort nézve 71 éved alatt elkövetsz pár hibát ami miatt végtelen időkig csak szenvedsz.

Menny miért lenne jobb?

Ott nem szenvedsz, de belegondoltatok mi az, hogy végtelen ideig? maga az az állítás, hogy végtelenségig már egy pokollal felér.

Meg nem keresztelt elhunyt kisgyerekek, elvetélt magzatok például katolikus nézet szerint pokoltornácára kerültek mindaddig míg 16. Benedek pápa eltörölte a pokol tornácát. Vajon ez azt jelenti, hogy mindazok a babák, akik eddig ott sorvadoztak, most mind átlibbennek a mennybe? Vagy ők már ott maradnak, csak az újonnan érkezők ússzák meg a pokol tornácát? Vagy az eddigi pápák minden csalhatatlanságuk ellenére mind tévedtek? Ezek azok a dolgok,

amelyeket aztán mindenkinek „tiszteletben kell tartani".

Én jobban kibékélek egy olyan "dologgal" ami születésem előtt éreztem, semmit.

2017. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%

"Meg nem keresztelt elhunyt kisgyerekek, elvetélt magzatok például katolikus nézet szerint pokoltornácára kerültek mindaddig míg 16. Benedek pápa eltörölte a pokol tornácát."


Elég nagy hülyeséget írtál, mindig járj utána, mielőtt valami hülyeséget levakkantasz.

2017. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"Én jobban kibékélek egy olyan "dologgal" ami születésem előtt éreztem, semmit."


Imádom, amikor egyesek minden pitiáner apró, lényeget nem érintő dologban késhegyre menő vitákat képes folytatni a legkeményebb nézetért, miközben neki az egész lényege, az önmagát kinyilatkoztató Isten nem kell.

2017. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Blaster123 ***** válasza:
9%

"Elég nagy hülyeséget írtál, mindig járj utána, mielőtt valami hülyeséget levakkantasz."

Mi ebben a hülyeség? 2007-ben törölte el a pápa, katolikus hitvilágban előtte létezett ez a fogalom, azok kerültek oda akiket leírtam.

Nekem abszurd az egész, neked is, ha hülyeségnek gondolod?

2017. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

#6#9 A limbusz egy középkori spekulatív lelemény, még csak dogma sincsen róla. Ugyanúgy, ahogy az az elképzelés, miszerint a pokol-purgatórium-menny konkrét helyeket jelölnének.


Egyébként most már teljesen megértem az adventistákat-JT-hívőket, akik nem hisznek az emberi lélek szellemiségében, akkor tényleg foggal-körömmel kell ragaszkodniuk a teremtéstörténet legliterálisabb értelmezéséhez.

2017. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!