Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ültetik első sorba, a...

Miért ültetik első sorba, a világi méltóságokat a gyülekezetek többségében?

Figyelt kérdés
Üdv. Azt vettem észre, hogy az ortodox gyülekezetektől kezdve, a református, neprotestáns felekezetekig, mindenhol előre ültetik, a világi méltóságokat. Ti ezt nem tartjátok furcsának, eléggé Biblia ellenesnek tűnik, Jézus minden szavával.
2017. szept. 3. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Úgy jobban veszi őket a tévé. Fel kell vágni vele, micsoda nagykutyák járnak hozzájuk, hadd lássa a pórnép, hány az óra. A vallás is csak a politika egy eszköze, kölcsönösen tartják hatalomban egymást. (Az, hogy Jézus szerint nem így kéne legyen, az egy más dolog...)
2017. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez már igen régi gyakorlat, nem csak vallásoknál, hogy a jelentősebb vendéeg megtisztelőbb helyre ültetik.


Nem feltétlen értek egyett a gyakorlattal, de így alakult. Biblia ellenesnek azért nem mondanám. Jézus csak annyit mond az ülésrendről, hogy mi foglaljuk el a legszerényebb helyet, mert akkor vendéglátó előrébb ültet, ha azonban az első helyre ülünk, akkor könnyen hátrébb kerülhetünk, ha egy jelentősebb vendég érkezik. Persze példabeszédről van szó, de itt is már fellelhető ez a szokás.

2017. szept. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kevered a vendéglátást a személyválogatással.
2017. szept. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem keverem.

Misén, vagy istentiszteleten is az Úr asztalához megyünk, így felfogahtó vendéglátásnak.

2017. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én templomomban,a távozó főkonzul,hátul foglalt helyet a családjával.Én nem hívtam őket előre.Mindenki oda ül,ahol neki tetszik.
2017. szept. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a kérdezőnek írtam a válaszomat. Amúgy meg ha itthon vendégül látok valakit, őt nem a lépcső alá fogom ültetni, hanem a főhelyre, mert vendég. Ezt illemnek nevezik.
2017. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


#6!


Ezek szerint, ha bárki ellátogat egy templomba, legyen az a homokbödögei körzeti megbízott vagy éppen Orbán Viktor, mindenképp előre ültetik?


A túrót.

2017. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha meghívott vendég, akkor igen, illik előre ültetni.


Az már más kérdés, hogy ha bemegy a templomba két ember, egyiken öt kilós aranylánc és a látványos gazdasága miatt kap főhelyet, a másikat meg eldugják hátra, mivel lukas a cipője és elég kopott a ruhája, ez ocsmány és erről beszélt Jézus.

Na de egy vendéget, ha már meghívtam, ne dugjak már a fészerbe...

2017. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A kérdésedre láthatod sokféle magyarázatot lehet adni, mert ahány ember, annyi vélemény.

A lényeget te is leírtad: "eléggé Biblia ellenesnek tűnik, Jézus minden szavával."

Ennyire:

Lukács 14:7–11

" Folytatásképpen aztán elmondott a meghívottaknak egy szemléltetést, mivel megfigyelte, hogyan válogatják ki maguknak a főhelyeket, és így szólt hozzájuk: „Ha valaki meghív egy menyegzőre, ne heveredj le a főhelyre. Lehet, hogy ugyanakkor meghívott valakit, aki nagyobb tiszteletben áll, mint te, és odajön az, aki téged is meghívott, meg őt is, és ezt mondja neked: »Engedd át neki a helyet.« És akkor szégyenkezve elindulsz, hogy a legutolsó helyet foglald el. Hanem ha meghívnak, menj, és telepedj le a legutolsó helyre, hogy amikor odajön az, aki meghívott téged, ezt mondja neked: »Barátom, menj följebb.« Akkor tisztelni fog a többi vendég. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.”

Gondolom azzal te is egyetértesz, hogy ez a krisztusi alapelv nem csak a "mennyegzőre" szól.

Mindannyiunk hasznára válik,, ha megszívleljük Jézus tanácsát, és ’felöltözzük az alázatosságot’ Kolossé 3:12, ami nem az "elől ülésről" szól.

2017. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pietrosol ***** válasza:
0%

#8!


Szerintem meg akkor hiteles, ha érzékelteti a vendéglátó, hogy ott mindenki egyenlő és nincs jobban vagy kevésbé tisztelt ember.

2017. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!