Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves muszlimok! A Koránban...

Kedves muszlimok! A Koránban is vannak jelképes értelmű szövegek?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, de csak angol nyelven találtam olyan verziót, magyarul nem, ahol konkrét részletekre lehetett rákeresni, szóval ha nem gond, angolul idéznék!


Ilyen részekre gondoltam, mint például:

"Surely We have adorned the nearest heaven with an adornment, the stars" (37:6)

"He is created from a drop emitted- Proceeding from between the backbone and the ribs" (86:6)


Ezek azért ha szó szerint vesszük, tudományosan elég pontatlan megfogalmazások. Egy másik kérdés alatt egy fanatikus muszlim megpróbált arról győzködni hogy márpedig ezek szó szerint így vannak a valóságban is, de nem akartam egy bolond alapján képet alkotni egy egész vallásról :D

Szóval ezért gondoltam kiírni inkább egy külön kérdést erről, hogy általánosságban egy muszlim hogyan tekint az ilyen igékre?


2017. szept. 23. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy muszlim azert muszlim, mert elfogadja a Korant. Nincs olyan, hogy en muszlim vagyok, de ez azt ajat epp nem hiszem vagy szerintem ez es az van. Ez nem az a musorszam, mondhatni :). Inkabb ugy kell nezni a dolgokat, hogy melyik korabeli szavakkal keszult leirast, hogyan tudod atultetni ugy hogy az "mai" esszel is ertheto legyen. Az meg, hogy epp mi szamit tudomanyosan korrektnek, eleg keplekeny dolog. Ha azt nezzuk par szaz eve meg teljesen mast jelentett a "mai tudomany".
2017. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na jó, de hinni valamiben, és emellett szó szerint vagy képletesen értelmezni két külön dolog.


Másrészről attól még hogy száz éve jóval kevesebbet tudtunk még, az nem azt jelenti hogy az a tudás más lett volna, mint ma.

2017. szept. 23. 18:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen rengeteg a hasonlat, metafora, allegória. A Korán eleve egy egybefüggő egész, sok benne az egymásra utalás.


Az érthetőség és az egyértelműség kedvéért a Koránokat gyakran magyarázatokkal adják ki, ezek a tafszírok vagy tefszírek.


Itt egy jó oldal, ami összegyűjti ezeket (angolul):


[link]

2017. szept. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!